Moje konzultace u Jany Hejmalové

Když jsem vydala rozhovor s typoložkou barev Janou Hejmalovou, sklidil úspěch. Hodně jste mi psaly, abyste se mě na ni vyptaly a bylo vidět, že vás její odpovědi zaujaly. Také jsem vám na konci rozhovoru slibovala, že o Janě na mém blogu ještě uslyšíte a že něco chystám. A taky chystala – rozhodla jsem se totiž, že se nechám Janou otestovat.

Odhodlávala jsem se k návštěvě typoložky dlouho. Měla jsem z hluboké minulosti zkušenost se dvěma typoložkami a ani jedna nebyla vyloženě pozitivní. Navíc jsem měla pocit, že vím, co mi sluší. Mám pro barvy cit, na druhých lidech dobře vidím, co jim sedí a co ne a dokážu odhadnout jejich barevnost. Dokonce jsem chvíli přemýšlela i nad vlastní praxí v tomto oboru. Byla jsem tak jasně přesvědčená o tom, že mě konzultace nemůže překvapit. Jediné, v čem jsem stále tápala, byly barevné kombinace a kontrasty. Ty jsem stále nedokázala rozlousknout.

S Janou jsme si vyměnily spoustu mailů a měla jsem z ní od první chvíle hrozně dobrý pocit. Poprvé jsem se s nějakou typoložkou opravdu názorově shodovala a dokonce jen v mailech mi dala odpověď na hodně otázek.

Jak už bylo zmíněno v rozhovoru, Jana pracuje se systémem ACS australské typoložky Imogen Lamport. Systém si vypracovala ona a Jana mi od začátku říkala, že si ho oblíbila proto, že je opravdu propracovaný.

Cesta k Janě

Nechala jsem se tedy zlákat a vyrazila do Tvarožné u Brna, kde Jana sídlí. Lokalita je to dle mého výborná, protože Tvarožná je hned u sjezdu z D1 a pokud nejste vyloženě z Brna, je určitě příjemné, že není potřeba zajíždět do města. Jana s oficiální praxí teprve začíná, takže konzultace dělá zatím doma. Osobně jsem s tím neměla vůbec žádný problém, ale je dobré to mít na paměti, kdybyste se k ní chtěli vydat, abyste nebyli překvapení.

Typoložka Jana Hejmalová při práci

Přestože Jana nemá praxi dlouho, nepovažuju ji za začátečnici. A to jsem k ní původně jela s tím, že to v mých očích začátečnice byla a neměla jsem žádná přehnaná očekávání, i když jsem se moc těšila a cítila jsem, že to bude fajn. Jana dlouhou dobu věnovala studiu a také má za sebou testování mnoha lidí, aby získala řádnou praxi. Při konzultaci jsem opravdu neměla pocit, že by jakkoliv tápala nebo si nebyla svými závěry jistá. Naopak z ní byla cítit příjemná sebedůvěra a tím jsem i já získala větší důvěru k její práci.

Jana je sympatická ženská a je na ní vidět, že sama na svém vzhledu opravdu pracovala a udělala velký pokrok. To je pro mě osobně velmi důležité a je to poměrně zásadní aspekt v tom, zda si typoložka získá moji důvěru. Pokud jí chybí šmrnc, nemám potom pocit, že mi dokáže poradit, abych ho měla já.

Konalo se překvapení…

A s jakým očekáváním jsem teda za Janou jela? Byla jsem skálopevně přesvědčená o tom, že jsem světlý jarní typ. V barvách jsem poslední rok sázela především na světlost, jas a čistotu. A mírnou teplost. Měla jsem pocit, že svěží jarní barvy jsou pro mě to pravé. Pořád mi ale nijak nefungovalo kombinování barev. Když jsem nakombinovala víc aktivních barev, připadala jsem si jako papoušek. Když jsem sáhla po neutrálu + barvě, cítíla jsem se zase příliš vybledlá. Také jsem stále měla tendenci sahat po středně tmavých barvách a dávat je do kombinace se světlými, ale to mi zase vytvářelo moc ostré a výrazné tmavostní kontrasty. A správně jsem si určila, že je pro mě vhodný nízký tmavostní kontrast. Čekala jsem tedy, že mi Jana dá návod na to, jak barvy zkombinovat, abych to bylo to pravé.

Musím opět zdůraznit, že by se člověk nikdy neměl pouštět do samourčování! Sami k sobě nedokážeme být objektivní a to, co vidíme denně v zrcadle, nejsme schopní správně rozklíčovat. A to ani v případě, že máme cit pro barvy.

Takže vydávám prohlášení: Už nikdy žádné samourčování! A stejně tak žádné určování podle fotek! I když vám dá někdo nějaký odhad, který třeba nebude úplně mimo, pokud tomu daný člověk trošku rozumí, stejně vám to nic nedá, protože realita může být trošku jiná a velkou roli opravdu hrají i drobné nuance.

Jak probíhá konzultace

Na začátku samotné konzultace se mě Jana hodně vyptala na to, jaké mám plány se svými vlasy. Jestli se budu chtít spíš držet vlastní barvy nebo zesvětlovat. I to má potom vliv na některá další doporučení. Jana se hodně zajímá o techniky barvení vlasů a snaží se v tomto oboru vzdělávat tak, aby klientkám dokázala poradit tak, aby vůbec kýženého výsledku bylo možné dosáhnout. To osobně vidím jako její velkou výhodu. Potom se mě i vyptala na nějaké moje barevné preference a já jí vylíčila nějaké svoje barevné peripetie.

Určení teploty

Dalším krokem konzultace bylo určení teploty. Jana ke mě přiložila testovací sadu v chladných a poté v teplých odstínech a sledovaly jsme, jak bude můj obličej vypadat. Musím říct, že zvlášť pro teplotu má Jana opravdu velmi vnímavé oko. Tento test podle mě dělala spíš kvůli mě, protože moji výraznou teplost viděla hned. Tento test ukázal, že jsem opravdu teplý typ a teplota u mě rozhodně není zanedbatelná.

Určení barevného typu

Poté následovalo samotné určení barevného typu. Bylo by dobré zmínit, že metoda ACS je podle mě pokroková v tom, že nepoužívá dřívější klasickou šátkovou metodu, kdy se k tváři přikládají vhodné a nevhodné barvy a dlouhý čas se hledá, které ty barvy jsou teda dobré. V ACS je určení barevného typu úplný základ, který sám o sobě vlastně až tolik neříká. A to mohu sama potvrdit. Zařazení do konkrétního typu je opravdu pouze odrazový můstek.

Vzhledem k tomu, že jsem zelenooká světlovláska, bylo jasné, že se bude testovat ve světlé polovině a po tepolotním testu v té teplé. Jana ke mě tedy postupně přikládala několik testovacích sad. Každý typ má svoji testovací sadu – takový límec, který obsahuje několik barev z barevnice. Když ke mě Jana přiložila sadu teplého jara, zjistily jsme, že na mě barvy strašně křičí, ačkoliv pro Janu byl od začátku výrazně teplý jarní typ jedním z horkých adeptů. A tady přišel opět moment, kdy si mě Jana zase o něco víc získala. Bylo skvělé vidět, jak rychle dokázala přepnout a oprostit se od toho, jak jsem na ni ze začátku působila. Prostě se tím dál nezdržovala a teplé jaro jednoduše vyřadila, když se mnou na první pohled neladilo. Přiznám se, že jsem byla zároveň trošku nervózní z toho, jak rychle sady, které se jí nezdály, vyřazuje. Zpětně to ale vidím jako velmi efektivní a dobrý způsob. A opět důkaz toho, že Imogen má systém opravdu dobře propracovaný.

Od jasneho typu k tlumenemu…

U tlumených typů jsem zůstávala tak nějak netečná, ačkoliv na Janě už bylo vidět, že je s působením testovacích sad spokojená. Ale já si vůbec nepřipouštěla, že by tohle mohlo fungovat. Netrpělivě jsem čekala na poslední, světle jarní sadu, u které jsem čekala, že se v zrcadle objeví „vau efekt“. Jenže on nepřišel…

Za to přišla pro Janu možná nejsložitější část konzultace. Z testu bylo zjevné, že budeme vybírat z tlumených typů. Ale můj mozek to nebyl ochotný zpracovat, protože mám celé roky zažité, že mi tlumené barvy prostě nesluší. Že jsou na mě moc fádní a že v nich vypadám starší a usedlá. Vůbec mi to nedávalo smysl. A tady byla Jana vážně skvělá. Ona sama si byla jistá, prostě to viděla. Ale nešla dál, dokud jsem to neviděla taky. Opakovaly jsme test, Jana provedla nějaké kontrolní mechanismy, které jsou v systému nastaveny právě pro případ, kdy není úplně jisté, který typ je ten správný. A u mě to opravdu nebylo úplně do očí bijící, ačkoliv Jana viděla harmonii u správné barevné palety v podstatě hned. Já to vidět pořád nechtěla, ale nakonec jsem musela sama připustit, že je pro mě nejvhodnější tlumená jarní paleta. Ale ačkoliv jsem to logicky musela sama uznat, vnitřně jsem stále nebyla úplně přesvědčená a už vůbec ne smířená.

Testování barevnosti v praxi

Určení ideálních barev

Trošku mi ale pomohlo následné určení ideálních barev. V tomto bodě konzultace už se pracuje s vybranou barevnicí pro konkrétní typ. Jana postupně přikládala k mému obličeji jednotlivé barvy ze vzorníku. Ten jich obsahuje asi padesát a výběr je opravdu veliký a hlavně rozmanitý. Tady jsme zjistily, že potřebuju barvy opravdu výrazně teplé, aktivní (i když stále tlumené) a ne úplně světlé. To bylo další překvapení, ale v tuhle chvíli mi došlo, proč jsem se necítila úplně dobře v příliš světlých barevných kombinacích a podvědomě jsem raději sahala po těch maličko tmavších. Jana při výběru tmavosti ideálních barev zohlednila také to, že jsem měla v plánu zesvětlit si trošku vlasy.

Určení ideálních barev mě trošku uklidnilo, protože nebyly tak výrazně tlumené. Dokonce jsem si uvědomila, že některé z nich nosím a jen jsem si neuvědomila jejich tlumenost, která není až tak prvoplánová. Stále jsem si na sobě ale nedokázala představit, jak je budu nosit.

Určení kontrastů

Dalším krokem konzultace bylo určení tmavostního a barevného kontrastu. A to já osobně vnímám jako nejzásadnější část konzultace. Zatímco zařazení do konkrétního typu mi až tak moc nepřineslo, tato část konzultace tomu všemu dodala logiku.

Vzhledem k tomu, že moje ideální barvy jsou v podstatě v podobné tmavosti, potvrdilo se, že můj tmavostní kontrast je opravdu nízký. Velké překvapení pro mě ale bylo, že mám vysoký barevný kontrast. Ve chvíli, kdy Jana vytáhla ze vzorníku 3 moje ideální barvy a vytvořila analogickou kombinaci, přišla chvíle, kdy jsem si řekla „AHA!“.

Tlumená paleta přede mnou najednou ožila a rozzářila mi obličej. Bez tohoto kroku to byly jen barvy, které se mnou nějak harmonizovaly, ale neviděla jsem u nich žádný zázračný účinek. Ovšem v těch správných kombinacích jsem najednou našla ten klíč. A hlavně mi spousta věcí začala najednou dávat smysl.

Proto mi nikdy nesedlo kombinování neutrálů + nějaké barvy. Proto mi přišlo, že mi tlumené barvy nesluší a vypadám v nich usedle. Chyběl mi barevný kontrast. Když jsem se však o něj pokusila s jasnými barvami světlého jara, měla jsem pocit, že vypadám jako kanárek, protože už na mě tyto kombinace byly moc křiklavé. Ale když k sobě zkombinuju 3 aktivní barvy z tlumené palety, najednou je výsledek úplně jiný a skvělý.

Tady musím podotknout, že Jana vzala v potaz také moji osobnost. Jsem živý člověk, který by se opravdu v příliš usedlých barvách a kombinacích nenašel. To Jana odhadla opravdu moc dobře. Proto se i rozhodla, že mi v barevných kombinacích přidá ještě navíc jednu živou barvu pro dosažení výraznější kombinace. Jednoduše proto, že viděla, že to bude souznít s mojí osobností a unesu to, i když to třeba není úplně můj ideál.

Pokud jste někdy byly u typoložky a neprobrala s vámi tyto barevné a tmavostní kontrasty, nemůže vám vaše barevnice podle mě správně fungovat. Když vidím celou barevnici s 50 odstíny, uvědomuju si jednu velmi důležitou věc. I když se sejdeme dva lidé v tlumené jarní barevnosti, každý z nás bude jiný a ani jeden z nás nebude vypadat dobře ve všech barvách z barevnice a ve všech barevných kombinacích. Právě to určuje vaše osobitost a to vás nějakým způsobem vymaňuje ze škatulek konkrétního typu. Více si přečtěte v mém článku Proč nestačí znát svůj barevný typ.

A určitě si přečtěte také Janin článek o barevném kontrastu.

Práce s barevnicí a výběr neutrálů

Důležitou součástí konzultace je také práce s barevnicí. Tady Jana dobře vysvětlila, jak vybírat barvy v obchodě, jak barevnici používat a na co se zaměřit.

Rozhodně musím vyzdvihnout, jak jsou barevnice sestavené. Pro každý typ je připraveno přes 50 odstínů a jsou zde zastoupeny aktivnější, tmavší, světlejší i jemnější barvy. Takže je opravdu v barevnici prostor pro individualitu. Také je skvělé, že se z tohoto množství odstínů dají sestavit různé zajímavé barevné kombinace. Stačí jen chuť a snaha s nimi pracovat.

K paletě barev jsme také spolu s Janou vybraly vhodné neutrální barvy, kterými mohu oblečení doplnit.

Barva vlasů

V dalším kroku jsme probraly vhodné barvy vlasů. Jana má k dispozici podobné testovací vzorníky jako bývají u kadeřnic. Přikládala mi tedy jednotlivé odstíny vlasů k pokožce a vybíraly jsme ty, které se mnou ladí – vhodnou tmavostí i odstínem. Tady Jana opět přidala pár praktických rad, které mi moc pomohly. Měla pro mě i nachystanou ukázku nějakých blond barevných variací, což bylo opravdu fajn.

Líčení

S Janou jsem byla domluvená, že si donesu na ukázku nějaká svoje líčidla. Shodly jsme se, že s líčením nepotřebuju moc radit, takže jsem spíš uvítala to, že mi Jana líčidla zkoukla a zkonzultovaly jsme spolu barvy. Tady se ukázalo, že jsem zcela instinktivně sahala spíš po tlumených barvách, protože ty příliš svěží na mě moc křičely. A shodly jsme se s Janou, že v líčení mají ženy velmi často správný instinkt.

Vzory a šperky

Jana měla také připravenou prezentaci týkající se vzorů na oblečení. Přestože nejsem moc milovník vzorů, našly jsme spolu nějaké vodítko, které mi při výběru pomůže. Tady se mi líbí, že Jana pracuje s měřítkem, na které jsem už také hodně upozorňovala. Nestane se tak, že by křehké a drobné ženě doporučila velké a dramatické vzory. Prošla se mnou také některé moje šperky a poradila mi, jak za pomoci šperků a doplňku dotáhnout barevně outfit.

Konzultace oblečení

Jana mi před konzultací napsala, ať si dovezu na ukázku třeba i nějaké oblečení, u kterého si nejsem jistá nebo ho chci zkonzultovat. To jsem také udělala a vtipné na tom bylo, že jsem si po konzultaci vlastně už dokázala odpovídat sama. Mezi oblečením jsem měla třeba novou khaki zelenou bundu s výraznými barevnými nášivkami, kterou jsem si koupila ve slevě jen proto, že se mi do ní vleze břicho. A pořád mi nešlo do hlavy, proč mi sluší. Po konzultaci jsem ale samozřejmě už moc dobře věděla. Stejně tak jsem věděla, v čem je problém u některého dalšího oblečení. Mylně jsem se domnívala, že mi třeba oblíbené šaty nesluší proto, že jsou tlumené. Ale po konzultaci jsem hned věděla, že je to proto, že jsou příliš chladné. Tady se mi opět potvrdilo, že mi konzultace dala ty správné odpovědi a že to celé dává smysl.

Nakonec mám i pocit, že mi moje aktivní a tlumená paleta osobnostně sedí mnohem víc než ta romantická a pastelová, která je charakteristická pro světlé jaro. Samozřejmě jsem v šatníku nenašla skoro nic, co by s paletou ladilo. Čekají mě tak postupné nákupy a obměna šatníku je pro mě velká výzva. A moc se na to těším, protože jestli jsem do teď nosila barvy, které pro mě nebyly úplně ideální, znamená to, že můžu vypadat líp a to je vždycky dobrá zpráva. 🙂

Po konzultaci

Jana nabízí pomoc a rady také po konzultaci. Pošle vám souhrnný výtah z konzultace, protože informací je opravdu hodně a snadno se může stát, že člověk něco zapomene. Zároveň máte možnost přidat se ke skupině na FB, kde se můžete ptát na rady v případě, že si nejste jisté. Zároveň mohou být inspirativní ukázky dalších klientek, které už se svojí barevností pracují. Spolu s blogem, který píše, by tak pro vás neměl být problém se získanými informacemi pracovat.

Shrnutí konzultace u Jany Hejmalové

Pod vlivem dojmů jsem se asi dost rozepsala. Ale alespoň tu máte autentickou a upřímnou výpověď. Přeci jen bych to ale ráda shrnula.

Janu Hejmalovou rozhodně jako typoložku doporučuju všema deseti. Jela jsem za ní s tím, že mě možná nakonec nepřesvědčí a že zjistím, že jí chybí praxe. To se ale nestalo.

Jako velkou výhodu u Jany vidím, že byla opravdu poctivá ve studiu a řádně pochopila a v praxi uchopila systém ACS. Umí s ním pracovat a dokáže dobře používat postupy a kontrolní mechanismy systému. To je podle mě velmi důležité. Zároveň má vrozený cit pro barvy a dobrou intuici.

Při konzultaci působila jako profík a mě osobně se líbilo, že o tom, co vidí, vůbec nepochybovala, ačoliv naslouchala i mým názorům a tomu, jak to cítím já. Zejména pak při výběru „ideálních barev“ a při výběru barevných kombinací. Také si uvědomuje důležitost barvy vlasů a zajímá se aktivně o to, jak dosáhnout požadovaného výsledku.

Cítím z ní velkou pokoru ke své práci, ke svým klientkám, ale také ke své konkurenci. To se mi ostatně na ní líbí od začátku. Dokáže objektivně vidět případné chyby, kterých se ostatní dopouští, vezme si z nich ponaučení, ale stále práci druhých uznává a neshazuje. To podle mě umí málokdo. Také oceňuju její schopnost naslouchat a přistupovat k člověku individuálně a zároveň se držet zavedených a ověřených postupu, které ví, že fungují.

Jedinou nevýhodou by mohlo být to, že praxi zatím provozuje doma. Ovšem osobně to jako nevýhodu úplně nevidím. Pro mě je směrodatné to, že nabízí profesionální konzultaci, kterou má dobře zvládnutou a prostor jsem během té doby vůbec nevnímala. Takže je na každém, jak se k tomu postaví a pokud se za ní rozjedete, počítejte s tím, že zatím nejdete do žádného studia. Typoložka ale stejně potřebuje hlavně zrcadlo a dobré světlo a obojí Jana má, takže já žádný problém nevidím. A hlavně se Jana rozhodla, že když nesehnala vhodný prostor k pronájmu a bude zatím konzultace dělat z domova, slevní svoje služby o 1000 korun. To může být pro mnohé také příjemné. 🙂

Janě ještě jednou děkuju za krásné dopoledne a kus odpoledne. Přeju jí do budoucna mnoho spokojených klientek a doufám, že jí praxe bude stále tak bavit, jako ji baví teď.

No a já abych začala pomalu přebírat šatník. Sžívání s „novou“ barevností jde ale dobře a myslím si, že až si pořídím pár doplňků na doladění a taky něco nového na sebe, až zase splasknu na původní velikost, budeme si moc rozumnět. 🙂

Máte nějaké dotazy k Janiným konzultacím nebo k barevné typologii? Piště do komentářů a já nebo Jana vám určitě rády odpovíme.

10 Replies to “Moje konzultace u Jany Hejmalové”

 1. Díky za úžasnou recenzi. Mám pocit, že hned zítra potřebuji jet na konzultaci. Já vím, že potřebuji barvy hlavně tlumené, lehce teplé, nižší až střední barevný i tmavostní kontrast, ale i tak bych to celé ráda slyšela od někoho kompetentního. Naštěstí je to od nás k paní Hejmalové kousek 🙂

  1. Urcite se k Jane vydejte! 🙂 A verte, ze i kdyz si myslite, ze svoji barevnost znate, muze se lehce stat, ze budete nakonec prekvapena. 🙂 Ja si myslim, ze mam pro barvy opravdu cit, a presto konzultace dopadla uplne jinak, nez jsem cekala. A hlavne mi prinesla spoustu uzitecnych zjisteni. Jak jsem psala v recenzi, znat svuj typ je naprosty zaklad, ktery cloveku ale sam o sobe az tak moc nepomuze.

 2. Ahoj 🙂 Teda to bylo zajímavé počtení, tyhle články o barvách já opravdu můžu 🙂 Líbí se mi, jak pozitivně bereš to, že jsi jiný barevný typ, než sis myslela před konzultací – to, že už můžeš vypadat jenom lépe 🙂
  Jana na mě působí opravdu dobře a přeji krásné nákupy v ideálních barvách.

  1. Dekuju. 🙂 Ono je podle me dulezity, kdyz to vsechno zacne po konzultaci davat cloveju smysl. A me to smysl dava. Navic i osobnostne mi tohle sedi mnohem vic nez romanticke pastely svetlych typu. A nejvetsi radost mam z toho, ze mi zacako davat smysl to, v cem jsem porad tapala a nechapala, proc to u me nefunguje. 🙂
   Velke nakupy zacnou asi postupne az po porodu, ale slibuju, ze pak rozhodne pripravim nejakou ukazku, jak mi to pomohlo. 🙂

   1. Tak to je super, že ses ke konzultaci odhodlala a postupně se „sblížila“ s tlumeným typem. 🙂 A je určitě fajn, jak Jana postupuje, když si klientka nejprve není jistá. I ta práce s kontrasty, barvy vlasů atd. Jinak na té poslední fotografii rozhodně nevypadáš „vybledle“, naopak úplně záříš a moc ti to sluší.
    Ano, tomu rozumím a budeme se těšit na ukázky 🙂
    A děkujeme za článek, byl opravdu super, přečetla jsem ho skoro jedním dechem! 🙂

 3. Ahoj, opäť super článok 🙂 Som rada, že si s konzultáciou spokojná, v tvojich farbách vyzeráš krásne, žiarivo. K Jane sa musím niekedy vydať, dúfam, že sa mi to podarí. A mám ešte otázky ku konzultácii – musela si byť odlíčená? Nevieš či pri určovaní zakrýva vlasy, ak sú farbené (nevhodnou farbou)?

  1. Dekuju, jsem rada, ze se libil. 🙂
   Vim, ze ted na nov, clanek obcas cekate dlouho, ale kdyh jsem v casove tisni, radeji clanek odlozim, nez aby se to odrazilo na jeho kvalite.
   Ted by brzy mel vyjit jeste jeden clanek, ktery bude souviset s konzultaci barevne typologie. 😉

   Jinak na konzultaci u Jany je opravdu potreba byt odlicena. Muzes se ale odlicit az na miste. Take by clovek nemel byt uplne extremne opaleny, aby to nezkreslilo vysledek. Mirne opaleni, co clovek nachyta na slunicku spis nahodou, nevadi. 🙂
   Pokud si barvis vlasy, je dobre mit aspon kousek odrostu. Vlasy by nemely byt cerstve obarvene. Jana vlasy neprikryva (asi mozna jen v pripade nejakych extremnich barev), ale je dobre mit je pak stazene dozadu.
   Kazdopadne pred konzultaci Janca posila podobne informace, aby se mohla klientka pripravit. 😉

  2. Dobrý den Lucko,
   se svolením Hanky jsem se zaregistrovala. Na test musíte být odlíčená, ale naprosto chápu, že ne každý chce přijet nenalíčený, takže se samozřejmě můžete odlíčit až před testem a po testu znovu nalíčit.
   Vlasy pokud možno nezakrývám. Zakrývám je jenom v případě, kdy jsou opravdu nevhodně nabarvené. A vždycky je lepší mít na konzultaci viditelný odrost.

 4. Velmi mě zaujal Váš článek, jíž delší dobu sleduji články Janči Hejmalové a musím říct, ze na konzultaci jsem více a více zvědavá 😍❤️. Je dobre, že se v našich vodách objevil někdo nový, pracující na 100% osvědčených postupech Imogen a pokud k tomu všemu má i cit, pak výsledek musí být prostě báječný 😍🙌

  1. Verim, ze nebudete zklamana. 🙂 System Imogen je opravdu uzasne chytry a logicky a Jana se ho naucila dobre pouzivat, coz je klicove.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

wp-puzzle.com logo

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..