Móda a styl

Když chcete být na plese za rebela

Chodíte ráda na plesy, ale máte chuť vyčnívat trošku z davu? Přečtěte si, jak to udělat, aniž byste porušovala etiketu.

Nevím jak vy, ale já jsem velkým milovníkem tance. Spíš teda pouze v roli pozorovatele. Jako milovník pořadu Star Dance jsem přečetla spoustu rozhovorů s různými účinkujícími profi tanečníky a shodují se na jednom – Češi se o tanec a plesy zajímají čím dál víc!

To je skvělá zpráva. Ovšem mám trošku obavu, že zatímco tanec láká víc a víc, možnost krásně se obléknout naopak láká zejména ty mladší ročníky míň a míň.

Na maturitní ples jen v krátkých šatech?

Nejednou jsem už slyšela tuhle velkou fámu – a sice, že na maturitní ples by ženy v roli hostů měly chodit pouze v krátkých šatech, aby si je lidé nepletli s maturantkami. Proti tomu si troufám se ohradit. Jako mě se to už pár let nestává, že by si mě někdo chtěl splést s maturantkou, a to i přes velmi špatné osvětlení v tanečním sále… 🙂 Každopádně maturantky se obvykle odlišují šerpami, takže tím je problém vyřešen. Zkuste si odpovědět na otázku, co by si měli obléknout muži, aby si je nepletli s maturanty.

Takže dlouhých šatů se nebojte ani na standardní plesy ani na ty maturitní. A ani na ty vesnické! Krátké šaty jsou sice také podle etikety pana Špačka možné, ovšem pouze v případě, že mají opravdu slavnostní ráz. Což většina koktejlek, které na plesech vídám, nemá. To, že maturantka by měla potom mít šaty opravdu hodně slavnostní, je doufám stále samozřejmé.

Neumím chodit v podpatcích…

… natož v nich tančit. To slýchám také velmi často. A je to problém, který má v mých očích jednoduché řešení – naučte se to. Současná mladší generace je bohužel „odchovaná“ zejména v placatých botách. Spousta mladých žen dnes v podstatě nevyleze z tenisek, a když mají jít na nějakou společenskou událost, vznikne u nich velký problém s botami. Chodit v podpatcích se ale naučit dá, pokud se člověk trošku snaží. Mohla bych vám vyprávět historku, jak jsme se to učily s mojí nejlepší kamarádkou u ní v pokojíčku a s knížkou na hlavě… 🙂

Vždy je navíc možné sáhnout alespoň po nízkém podpatku. Pokud navíc chcete chodit tančit na plesy dlouhodobě, můžete investovat do tanečních bot, které jsou poměrně pohodlné.

Pro ty, kteří podpatky z nějakého důvodu nosit nemohou, je stále v nabídce spousta elegantních balerín.

To jsem se ale zase trošku rozepsala o něčem, co původně nemělo být tématem článku. Nás dnes zajímá především následující bod:

Když nechcete být za princeznu

Ačkoliv skoro každá z nás jako malá snila o tom být princeznou, nemalé procento v dospělosti přeci jen touží po něčem jiném. Pokud vaše osobnost netíhne k romantickým plesovým šatům, patrně se budete snažit vymyslet něco rebelského.

Bohužel si všímám, že to mnohdy končí právě třeba krátkými šaty, kalhoty a halenkou nebo plesovými šaty a teniskami.

Nevhodné na ples (pinterest.com, navolnenoze.cz)

Poslední kombinace je potom asi to nejhorší, co jsem kdy na plese viděla. Já jsem velmi tolerantní člověk v oblasti módních stylů. Vždy respektuju osobnost člověka, která je pro mě zcela zásadní. Ovšem jsou místa, kde má nad osobností člověka přednost etiketa. Nezapomínejme, že pokud jsme souhlasili s návštěvou nějaké akce, tím, že dodržíme danou etiketu, vyjadřujeme určitou úctu pořadatelům.

Takže jak být na plese za rebela a zároveň splnit etiketu?

Vsaďte na netypické a zajímavé vzory

Jednou z možností, jak se na plese trošku odlišit od ostatních a být originální, je sázka na výrazné a nezvyklé vzory. Klasické plesové šaty hned dostanou nový rozměr a vy se nemusíte bát, že byste se ztratila v davu.

Zajímavé vzory a potisky plesových šatů (pinterest.com)

Zůstaňte věrná svému stylu

Jste zarputilou posluchačkou tvrdé hudby a nechcete se vzdávat svého metalového stylu? Tak se nevzdávejte. Ostatně i v gotickém stylu můžete působit slavnostně. Jestli je vám blízký přírodní a boho styl, můžete si vybrat nějaké étericky působící šaty.

Stylové plesové šaty (pinterest.com)

Inspirujte se v minulosti

Viktoriánská éra, old Hollywood, šedesátá léta, sedmdesátá léta… Historie nabízí spoustu módní inspirace, kterou se můžete odlišit a stále zůstat společensky oblečená. Záleží jen na vás, jak moc odvážná budete.

Inspirace v historii (pinterest.com)

Exotická inspirace

Další možností, jak vypadat originálně a neotřele, je inspirace v jiných kulturách. Společenské sárí bude rozhodně budit pozornost a pravděpodobně se vám nestane, že byste se potkala s jinou ženou ve stejných šatech.

Exotické plesové šaty (pinterest.com)

Žensky mužská…

Nebaví vás sukně a šaty? Vyrazte si na ples v pánském stylu! Smokingy jsou k dostání také v ženských variantách a vypadají skvěle. Ale pozor, i když oblékáte pánský styl, nezapomeňte, že jste žena a že jako žena chcete vypadat. K dámskému smokingu patří podpatky, výrazný make-up, ženský účes a psaníčko.

Pánský styl (pinterest.com)

A co vy? Nosíte na plesy klasiku? Nebo máte někdy chuť se odlišit a být originální? Už jste někdy vyrazila na ples s tím, že chcete být za rebela? Budu se těšit na vaše postřehy v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

wp-puzzle.com logo

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..