Julie a její proměna

9. 6. 2020

Jak vypadá přirozená proměna vzhledu s respektem k osobnosti a přáním ženy v praxi? Přesně to bych vám ráda ukázala na Julče, které jsem teď pomáhala najít svůj styl, odhalit vhodné střihy oblečení a také barvy, které jí budou slušet. Navíc byla tak hodná, že se s vámi o výsledek své proměny podělila. Srovnávací fotky dělí asi 2 týdny a ne, Julča během nich nezhubla! 🙂

Julča je pohodová holka, která má dvě malé děti, je na mateřské dovolené a žije v malé vesničce. Posledních pět let si v podstatě nekupovala žádné oblečení a příliš oblékání neřešila, protože je především s dětmi doma na vsi. Rozhodla se ale, že je načase začít se o sebe zase víc starat a nakoupit si nové oblečení. Požádala mě o pomoc, protože si nevěděla rady, kde začít a jak si nový šatník vybudovat.

Životní styl

Na začátku jsme si s Julčou sedly a ujasnily si, na jaké příležitosti se vůbec potřebuje oblékat a jaký je její životní styl. To je stěžejní bod každé konzultace vzhledu a odvíjí se od něj všechno ostatní.

Julča tráví většinu času na vsi, chodí s kočárkem na procházky, s celou rodinou na výlety, do města jezdí na nákupy a k lékařům, o víkendu si jde občas posedět s kamarády do místní vesnické hospůdky a jednou za čas vyrazí třeba na skleničku nebo na večeři s kamarádkou do města. Do práce zatím nechodí, a protože má druhé dítě ještě malé, pár let ještě chodit nebude. Vyšlo nám tedy, že potřebuje dostatek volnočasového oblečení. Nějaké hodně ležérní a pohodlné na procházky s dětmi, nějaké na pochůzky po městě a výlety, a potom nějaké oblečení, ve kterém může vyrazit třeba večer na skleničku do baru.

Stylová inspirace

Prošly jsme spolu nějaké obrázky outfitů. Předpokládala jsem, že v sobě Julča bude mít spíš ležérní a sportovní osobnost. Ukázalo se ale, že i když člověk někoho zná, může být nakonec překvapen. 🙂 Julča opravdu ke sportovnějšímu oblečení tíhne, ale také má v sobě nemalý podíl dramatické, expresivní osobnosti. Dost mě překvapilo, že se jí líbí v outfitech hodně výrazné prvky, lesk, barvy, kůže a podpatky. Jako inspiraci jsem pro ni nakonec vybrala mimo jiné zpěvačku Gwen Stefani.

Stylově jsme se rozhodly používat různé prvky military stylu, výraznější a aktivní barvy, lesklé detaily a různé aplikace, podpatky, sportovní střihy oblečení apod.

Tvar postavy a vhodné střihy

Nejtěžší částí konzultace bylo najít vhodné střihy oblečení. Stejně jako velká část populace, i Julča má poměrně nekonfekční postavu. Velkou výhodu má v hezkých, dlouhých a štíhlých nohách a útlých bocích. Problematickým místem je ale oblast bříška a také užší ramena. Oblečením je tedy potřeba ramena opticky trošku rozšířit a zamaskovat „bochánky“ po stranách břicha, které jsou přibližně stejně široké jako boky.

Během zkoušení různých střihů jsme došly k tomu, že vrchní díly jako jsou kabáty, saka a bundy jsou ideální vypasované (ale nepřepásané), protože má Julča v horní části břicha náznak pasu a toto úzké místo je dobré zdůraznit.

Halenky, trička a šaty už ale kvůli tenčím materiálům zdůraňují zmiňované „bochánky“, takže je třeba volit střih, který je spíš rovný, kopíruje siluetu, ale není volný natolik, aby byl po stranách trupu „bachratý“ a trup ještě rozšiřoval.

Hodně se nám osvědčily monochromatické barevné kombinace kalhot a trička a přes to barevného saka, kardiganu nebo kabátu. Podobnými kombinacemi dojde k protažení postavy a optickému zeštíhlení.

Využily jsme také hezkých nohou, které se Julča odhodlala ukazovat v sukních a kraťasech. Zároveň si díky útlým bokům může dovolit zajímavé střihy kalhot a výrazně vyšisované nebo děrované džíny. Užší ramena potom opticky dobře vyvažují různé aplikace, mírně nabrané rukávy na ramenou, spadené rukávy, širší výstřihy do V a lodičkové výstřihy.

Vyhnout by se Julča naopak měla kulatým výstřihům, upnutým tričkům, nabíraným sukním, páskům, úzkým ramínkům, netopýřím rukávům, topům, které opticky zužují ramena, a také všemu, co je v oblasti trupu příliš volné nebo nabírané.

Vhodné barvy

Řešily jsme také barvy. Julča má v oblibě černou, která jí minimálně u obličeje nedělá úplně dobrou službu. Vzdát se jí ale nechce, takže jsme hledaly způsob, jak ji nosit. Důležité je, aby byla černá oddělená od obličeje nějakou vhodnější barvou nebo případně rozbitá větší barevnou plochou třeba na kabátě nebo bundě.

Julča je teplý, mírně tlumený a světlý typ. Měla by se tedy vyhýbat všem studeným barvám a také barvám, které jsou příliš křiklavé. Naopak jí moc sluší odstíny jako je khaki, tomatová, teal a další výraznější teplé barvy. Protože je světlovlasá, ale má tmavé hnědé oči, může si dovolit trošku vyšší kontrast tmavosti.

Vlasy a líčení

Konzultovali jsme také střih vlasů. Julča nosí poslední roky ráda krátké vlasy, které jsou pro ni praktické. Vlasy má velmi husté a tvrdé, což je pro krátký sestřih výhoda. Drží jí totiž tvar i bez použití tužidel a složitého stylingu. Doporučila jsem jí tedy trošku šmrncovnější sestřih. Barvu si Julča přála zachovat platinově blond. Pokud by o to měla do budoucna zájem, navrhla jsem jí maličko tmavší a teplejší perleťový odstín blond s protmavenými kořínky vlasů (shaded roots).

V líčení jsem jí doporučila výraznější rtěnky, například nějaký tlumenější odstín červené, to ale na Julču bylo zatím příliš výrazné a necítila se dobře, protože je zvyklá se moc nelíčit. Zatím se tedy spokojí pouze s řasenkou a případně s linkou, čímž zvýrazní svoje krásné oči. Téma makeupu jsme tedy opustily a zůstalo pouze u doporučení, pokud by na výraznější líčení dostala odvahu.

Nákupy

Na základě informací, které jsme sesbíraly během konzultace, jsme společně sestavily orientační seznam věcí, které si Julča bude potřebovat nakoupit. Začaly jsme tím, že jsme prošly její šatník, vyřadily všechny kousky oblečení, které jí nedělají dobrou službu, a hledaly způsoby, jak slušivě nosit ty kousky, které byly střihově a barevně v pořádku.

Na začátku jsem zmínila, že Julča několik let nenakupovala, takže po protřídění už tak velmi skromného šatníku toho příliš nezůstalo. Snad jen slušně vysoký komínek riflí. 🙂

Na nákupy jsme vyrážely s tím, že bude potřeba postupně nakoupit tyto kousky oblečení: vlněný kabát, zimní parku/prošívaný kabát, parku nebo jinou bundu na jaro, koženou bundu, džínovou bundu, jednoduché halenky a košile, trička, sukni a kraťasy, šaty na léto, tenisky, kotníkové boty, sandálky a nějaké doplňky vyjma šperků, které Julča odmítá nosit.

Zatím jsme pořídily následující kousky:

Výsledek proměny

A jak dopadla proměna v praxi? Posuďte sami… 🙂

Z nakoupeného oblečení jsme nafotily ukázku několika příkladů pro různé příležitosti.

Kombinace pruhovaného trička, legín a tenisek je určená zejména na procházky s kočárkem a jiné aktivity, kde je zásadní pohodlí. Je možné ho libovolně doplnit džínovou bundou nebo třeba lehkou parkou. Lodičkový výstřih trička Julče šikovně opticky rozšiřuje úzká ramena.

Při procházkách a jiných aktivitách s dětmi Julča určitě využije během léta také plátěné khaki šaty. Spolu s teniskami je to velmi pohodlný a vzdušný outfit. Mimochodem tyto šaty vypadají na fotce (nevím proč) hůř než ve skutečnosti. V reále jsou opravdu skvělé.

Tato sportovní kombinace riflí, košile a saka působí velmi šik a je zároveň praktická. Je využitelná na menší výlety, na pochůzky ve městě, nákupy a podobné aktivity.

V případě tmavě modrých džín, černého trička a výrazného červeného křiváku jsme využily prodloužení postavy monochromatickým laděním oblečení a výrazného kousku, který na sebe přitahuje pozornost. Jedná se o trošku elegantnější volnočasovou kombinaci. Bunda má pro Julču vhodnou barvu, takže zmírňuje případný negativní dopad černé barvy na obličej. Trošku vyšší kontrast si Julča může dovolit díky tmavým očím.

Military styl okořeněný zajímavými lesklými botami Julče hodně sluší a perfektně ladí s její osobností. Na fotce je pohodový model, který si klidně oblékne do místní hospůdky nebo na nákup, ale zároveň má díky botám a roztrhaným riflím dramatický nádech, který se Julče líbí. Košile má na ramenou pásky. To je prvek, který je pro ni vhodný pro rozšíření ramen.

Koženková sukně padla Julče do oka hned, jak ji viděla. Uspokojuje její expresivní osobnost a touhu po výraznějších a sexy prvcích. Vymyslely jsme s ní hned dvě kombinace. První je ležérní, volnočasová a působí sportovnějším dojmem. Julča v ní může vyrazit na nákupy nebo třeba na výlet do ZOO. Odhalené štíhlé nohy přitahují navíc pozornost, což je dobře, protože nohy má Julča krásné. Střih halenky je pro ni dobrý tím, že má spadené rukávy, které jí opět rozšíří ramena. Tahle sukně navíc hezky stahuje bříško, takže je možné i zakasání vršku dovnitř. To si Julča nemůže vždy dovolit.

Druhá kombinace je velmi sexy. Bílá košile, kožená sukně, lodičky a na oživení hedvábný šátek v barvách, které Julče moc sluší. Přes to si může klidně přehodit křiváka. Outfit je určený na skleničku s kamarádkou v baru nebo na večeři s manželem.

Další kombinace oblečení

Variabilita šatníku byla jedním z důležitých aspektů, který jsme řešily. Jsem ráda, že se nám podařilo i s pár novými kousky vytvořit funkční a snadno kombinovatelný šatník, který prakticky založené Julče usnadní oblékání. Na následujících kolážích najdete ukázku toho, jakým způsobem může být nakoupené oblečení kombinováno.








Jak se po proměně cítí Julie

Na závěr to nejdůležitější! Požádala jsem Julču, aby mi napsala, jak se po naší konzultaci a nákupech cítí a jestli to pro ni mělo přínos. Z odpovědi mám velkou radost…

„Konzultace stylu a tvaru postavy mi moc pomohla. Radost mám hlavně z toho, že konečně vím, jaký střih triček a halenek mám nosit, a kterým se vyhnout. Dřív jsem se kvůli bříšku schovávala do hodně volných vršků a teď vidím, že mi zbytečně přidávaly kila navíc. Taky mi pomohlo zjistit, co mám na sobě zvýrazňovat a jak. Vím teď, že můžu vypadat hezky, cítit se hezky, být šik a přitom mít na sobě pohodlné oblečení, ve kterém je mi příjemně. Cítím se sebevědomější a jsem hodně překvapená tím, že hezky se obléknout nemusí být taková ztráta času, jak jsem si vždycky myslela. Toho jsem se vždy bála a bránilo mi to snažit se oblékat líp. Když člověk ví, co mu sluší, nakoupí si oblečení, které mu střihově sedí, a které se dobře mezi sebou kombinuje, je ranní oblékání velmi rychlé a dokonce mě to i baví.“

Julie

Děkuju moc Julince za to, že byla ochotná se s vámi podělit o svoji cestu. Myslím, že jsme si užily i docela dost legrace a fotky dokazují, že to mělo smysl! Mám z Julči velkou radost a vidím na ní, že se teď cítí dobře. To mě moc těší a přeju jí, aby jí tenhle pocit vydržel, a aby už pro ni od teď bylo oblékání radost a ne trápení.

A aby si udržela svůj životní optimismus. 🙂




PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.