Chcete vypadat skvěle? Naučte se vnímat svůj styling jako celek

22. 4. 2021

Náš vzhled je ovlivněn mnoha dílčími částmi, ale naše okolí nás vždy bude vnímat jako celek! To byste měla mít neustále na paměti a držet se toho, když se kamkoliv chystáte. Ženy se mají někdy tendenci soustředit pouze na jednotlivé části svého zevnějšku, a některé bohužel i zanedbávat, a už si neudělají čas na posouzení celku. Přitom celkové vyznění naší vizáže je to nejdůležitější.

Náš vzhled ovlivňuje nekonečné množství věcí

To, jak vypadáme, může být ovlivněno celou řadou aspektů. Střihem oblečení, stylem oblečení, kombinacemi jednotlivých kusů, barvami, výběrem doplňků, účesem, líčením, upravenými nehty, držením těla, chůzí, kondicí naší pleti, vůní našeho těla, čistotou a mírou opotřebení našeho oblečení, zvolenými materiály… Mohli bychom pokračovat výčtem až do večera.

Nedávno jsem pro vás v naší otevřené diskuzní FB skupině vytvořila album s radami, jak si opticky prodloužit nohy. Bylo by snadné, kdybych napsala, že máte nosit podpatky a kalhoty dlouhé alespoň ke kotníkům. Ale jak jste se na praktických rozborech fotek Rachel Bilson mohli přesvědčit, tak snadné to být nemůže. Protože ve finále jde o výsledný dojem celého outfitu a nezáleží jen na kalhotách nebo sukni.

Dejte si odstup

V módě byste se vždy měla snažit o jakousi „souhru“, aby byl váš zevnějšek vyvážený a pocitově sladěný. Barvy by spolu měly ladit, jednotlivé kousky by měly ladit stylově a doplňovat se střihem, a to vše by mělo být v souladu také s tím, jaký účes zvolíte a jak se nalíčíte. Stejně tak doplňky by měly do celého outfitu zapadnout. Proto se naučte, dávat si odstup. Odejděte pár kroků od zrcadla nebo se ideálně vyfoťte a na výsledek se pěkně s odstupem podívejte. Jak váš zevnějšek jako celek působí? Vidíte rovnováhu, nebo něco vyčnívá, překáží, neladí se zbytkem? Hodí se zvolené barvy oblečení ke stylu vašeho outfitu? Vypadá celek sám o sobě hezky? To vše je důležité!

Podívejte se na tři dámy na předchozím obrázku. Všechny tři vypadají velmi dobře, upraveně a jsou šik. A to i přesto, že mají velmi jednoduché, téměř základní oblečení. Jak by ale působily, kdyby neměly hezky upravené vlasy, různé (i velmi drobné) doplňky a nevěnovaly jednoduše pozornost celku? Ano, rozhodně by nebyly takhle šik. A jsou pro nás skvělou ukázkou toho, jak je důležité dívat se na styling jako celek do posledního detailu.

Musí to vše ladit mezi sebou

Jak už jsem napsala, v celku by váš vzhled měl být sladěný a vše by mělo být propojeno. I když obujete k šatům tenisky, ty tenisky by neměly být vyloženě sportovní a připomínat běžeckou obuv (to si můžou dovolit jen náctileté influencerky). Pokud si berete mikinu pod sako, je to v pořádku, ale celý outfit tomu musí stylově odpovídat. Máte-li na sobě vzorované oblečení, krajku nebo cokoliv, co je samo o sobě hodně výrazné, měla byste si vzít jen jemné šperky. Pokud na sobě máte romantické květované šaty, neměly by být šperky třeba výrazné a geometrické. Pokud nosíte bižuterii, neměla by se s oblečením tlouct barevně ani stylově. Stejně tak by vámi oblečené barvy měly mezi sebou ladit a měly by se hodit také ke stylu a vyznění vašeho outfitu.

Na koláži vidíte příklady toho, když celek neladí.

Kelly Osbourne si oblékla květované širší šaty a vytvořila pin-up účes. To se k sobě hodí skvěle. Stejně tak by retro účes skvěle ladil k retro botám v pánském stylu. Ovšem Boty absolutně stylově neladí k šatům. A celek tak nepůsobí dobře.

Předpokládám, že outfit Katie Holmes je dílem nějakého stylisty a mix různách stylů tu byl záměrem. Jedná se o outfit na nějakou událost a v šoubyznysu jsou prostě pravidla jiná. Pojďme si ale představit, že by se Katie takhle oblékla do „běžného života“. Outfit je krásný svým šedým monochromatem, ovšem bunda lyžařského střihu neladí ke zbytku elegantního oblečení.

Mariah Carey sice dodržela barevnost svého oblečení na uzdě a dokonce aplikace na rukávu barevně ladí k logu na tričku. Ale jinak je to jako ta pohádka, kterak pejsek s kočičkou vařily dort. Sportovní tričko a mikina, roztrhané džíny, k tomu boty s vysokým podpatkem a elegantní taška.
A také tu vidíte příklad toho, na co by si měly dávat pozor dramatické osobnosti, které si libují v zajímavých kusech oblečení, různých aplikacích apod. Pokud namixujete do outfitu samé „ozvláštněné“ kousky oblečení a žádný z nich není jednoduchý, vznikne přeplácaný mišmaš, který nemá šanci vypadat dobře. Stejně jako to vidíme u Mariah. Ta splácala dohromady obří logo, aplikaci na rukávech, roztrhané džíny, šněrovací boty, ozdobné aplikace na kabelce, a aby té struktury nebylo málo, ještě si nechala vlnité vlasy. A kam ty oči teď mají koukat dřív? 🙂

Nebojte se dělat to jednoduše

Móda může být pro někoho hra, ale ne každý to tak chce a umí. Pokud si nejste na poli módy jistá, jděte na to co nejjednodušší cestou. Oblékněte neutrální barvy spolu s jednou výraznější, zvolte jednodušší kousky oblečení z kvalitních materiálů, doplňte je oblíbenými decentními šperky a raději se zaměřte na hezky upravené vlasy, decentní líčení a kvalitní kabelku. Váš zevnějšek bude jako celek působit upraveně a vaše okolí z vás bude mít pocit, že se o sebe staráte. A bude jedno, jak moc stylová jste nebo nejste. 🙂

Hlavně ale netříštěte zbytečně svůj vzhled na malé kousky a nezapomínejte, že než odejdete z domu, měla byste se na sebe podívat s odstupem. Tak ať se vám daří. 🙂

Těším se na vaše poznatky v diskuzi ve FB skupině.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.