Chceš, aby pro tebe bylo oblékání co nejsnazší? Zreviduj si šatník!

17. 1. 2023

Když něčemu vládne chaos, může vzniknout zase jenom chaos! Pokud si nevíme rady se svým šatníkem, oblékání je pro nás těžké, nevíme, co s čím kombinovat a jestli jsou některé kousky vůbec ještě nositelné, ukazuje to pouze na jednu věc. Nemáme svůj šatník pod kontrolou. 🙂 Možností, jak ho pod kontrolu dostat, je hodně. Ale základ je, udělat si v něm revizi, přebrat ho, zjednodušit, ujasnit si, co z něj mi ještě může dobře sloužit a co mi v něm naopak chybí. Pojďme se dnes podívat na tři časté příklady od mých klientek, které bojovaly s tím, že nemají i přes plnou skříň co na sebe, a dnes už je pro ně oblékání mnohem snazší.

 

Spousta barev, ale žádný neutrál

Jeden z nejčastějších důvodů, proč se ženám těžko kombinuje oblečení, se kterým se setkávám, je nedostatek neutrálních barev zastoupených v šatníku. Zvlášť u žen, které mají rády barvy. 0všem pokud je náš šatník až moc barevný, velmi těžko se nám kombinuje. Sladit k sobě správně barvy není vůbec jednoduché, a měly bychom opravdu vědět, co děláme. A i tak se neobejdeme bez zastoupení neutrálních barev v šatníku – tedy bílé, černé, šedé a béžové (nebo alespoň některých z nich). Ono když máte zelené kalhoty, červenou halenku, modrou halenku, žlutý kabát, koňakové boty, tak se vše do hezkého celku kombinuje špatně. Zvlášť pokud ty barvy mají i odlišné charakteristiky jako je teplota a sytost barvy.

Nevhodné kombinace barev – vedle syté barvy působí tlumená barva jako sepraná.

Pouze zajímavé, zdobené oblečení

Problém, který se obvykle týká zejména těch z nás, které máme rády zajímavé, originální oblečení, které není nudné, je něčím zdobené, má netypický střih, apod. Takové oblečení je rozhodně skvělé, ale pokud chceme, aby nějaký kousek opravdu vynikl, měl by přitahovat veškerou pozornost. Pokud je vše, co máme na sobě plné různých aplikací, vzorů, skladů, řasení, a jiných ozdob, působí celek přeplácaně a žádná z našich věcí vlastně vůbec nevynikne.

Příliš mnoho vzorů, zdobení, aplikací, apod. Místo zajímavého outfitu vznikne spíš chaos.

Chybí klíč, jak oblečení kombinovat

I když víme, jaké oblečení chceme nosit, jaký je náš styl, které střihy oblečení nám sluší, přesto někdy neumíme pracovat s oblečením, které v šatníku máme. Zatím jsme neobjevily ten správný klíč k tomu, jak jednotlivé kousky kombinovat, aby to bylo „to naše“. Nebo se prostě jen neumíme na svůj šatník podívat objektivně. Mnohdy potom stačí, aby nám někdo ukázal nové kombinace, zatím neobjevené možnosti, a najednou náš stávající šatník může fungovat k naší spokojenosti. Však také od klientek nejčastěji slyším větu: „Vidíš, tohle mě nikdy nenapadlo!“ A je to naprosto běžné, přirozené a děje se to v podstatě každému. 🙂

 

A co tvůj šatník? Funguje ti dobře, nebo zažíváš stavy zoufalství, protože ti přijde, že nemáš co na sebe? Budu se těšit na sdílení tvých zkušenosti ve FB skupině.

Zdroj foto: pinterest.com

 

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.