Kdo jsem

Pokud jste objevila můj blog, zřejmě se zajímáte o módu a svůj vzhled. V tom případě máme společný zájem! 🙂 A já jsem moc ráda, že jste tady! Módou a vším s ní spojeným totiž doslova žiju. Baví mě hledat způsoby, jak pomoct ženám být krásnější a sebevědomější.

Móda mě fascinovala už jako malou holku, kdy jsem si šila oblečky na bárbíny podle fotek z časopisů. Svatým grálem pro mě byla hromádka módních časopisů jako Harper´s Bazaar, které jsme měli doma. Dodnes si pamatuju, jak jsem s obdivem vzhlížela k herečce Lise Kudrow, které to na obálce jednoho vydání neuvěřitelně slušelo.

Už tehdy jsem zkoumala metody, kterými lze udělat ženu krásnější. Vytvářela jsem si sbírku zajímavých módních outfitů, které jsem si vystřihovala z časopisů, sledovala jsem, jak je ovlivněn vzhled žen barvou vlasů a líčení, a jaký dopad mají střihy oblečení na naši postavu.

Při výběru střední školy jsem dlouhou dobu byla rozhodnutá pro obor oděvní návrhářství. Doma jsem měla štosy výkresů s navrhovaným oblečením.

Takhle šel čas s mojí „dráhou módní návrhářky“… 😀 Tohle byla moje nejmilejší zábava v podstatě celý druhý stupeň základní školy.

Dokonce jsem spojila svoji vášeň pro navrhování oblečení s mým zájmem o barevnou typologii v sérii šatů pro čtvero ročních období. 😀

Stejně tak jsem „navrhovala“ šperky nebo látky. Prostě vše, co bylo spojeno nějakým způsobem s módou.

Vždy jsem si přála pomáhat ženám být krásnější a spokojenější. Nakonec mě se střední a pak vysokou školou vítr odvál k jinému oboru, ale láska k módě mi zůstala.

Sama jsem si během let prošla nejrůznějšími obdobími a změnami. A věřím tomu, že moje cesta ještě nejednou změní směr. Mám za sebou spoustu omylů a přešlapů během dospívání, experimenty s barvou vlasů, hipísácké období, těhotenství, během kterého jsem přibrala těžko uvěřitelné množství kil, které jsem pak zase pracně shazovala… Bylo toho opravdu hodně, a vše mi něco dalo.

Zlomové období u mě přišlo před pár lety, kdy jsem se realisticky podívala do zrcadla a zjistila, že vůbec nejsem tak elegantní, stylová a trendy, jak jsem si myslela. Objevila jsem tam třicátnici, která si drží styl průměrné intelektuální studentky fildy. Tehdy jsem vyhodila půlku skříně a začala bádat v oblasti vzhledu a vizáže ještě víc.

Když jsem před pár lety začala psát blog, chtěla jsem nabyté vědomosti a zkušenosti zúročit. K mé velké radosti se ukázalo, že ženám opravdu mohu nabídnout pomocnou ruku a učit je, jak se svým vzhledem pracovat.

Dlouhý čas jsem věnovala studiu toho, jaké střihy se hodí k různým tvarům postavy a jak pracovat s oblečením v souvislosti s proporcemi těla. Díky informacím z oblasti barevné typologie jsem zjistila, jaké jsou charakteristiky barev, které nám sluší nebo nesluší a proč je důležité svoji přirozenou barevnost podpořit. Dokážu dnes zhodnotit, jaký účes by si žena měla vybrat podle tvaru svého obličeje a jak by se měla nalíčit, aby zdůraznila svoji přirozenou krásu.

K ženám přistupuju individuálně a pracuju především s jejich osobností a jejich konkrétními osobními potřebami. Nejdůležitější je totiž projev našeho nitra.

Ale hlavně jsem zjistila, že rčení „každá žena může být krásná“ není klišé! Nepoznala jsem ženu, která by nemohla vypadat dobře.

Základem je ale to, abychom se cítily dobře, znaly svoji hodnotu a na svém vzhledu pracovaly s chutí. Móda by měla být hra a přinášet nám potěšení. Pokud budete chtít, ráda vám s tím pomůžu…

Hana Bulíčková
stylunaproti.cz