Proč bude vaše proměna snadnější než dřív

15. 2. 2018

Možná jste nad svojí proměnou nikdy moc nepřemýšlela a dostala jste se na tyto stránky náhodou. A možná jste se ke změně svého vzhledu odhodlávala už několikrát, ale bála jste se, že vás to bude stát příliš energie, nebudete na to mít čas a hlavně, že to bude těžké. Nějakou energii a čas vás to asi stát bude (s mojí pomocí ale zase tak moc ne…), ovšem těžké to moc mít nebudete. Respektive nebudete to mít těžké tolik, jako byste to měla třeba před 15 lety.

Asi mi to moc zatím nevěříte. Vždyť jste přece naprostý módní analfabet, nákupy vás k smrti nudí a děsí, protože jen bezcílně bloumáte obchodem a netušíte, na co se zaměřit. Vaše šminky zažily váš maturiťák, promoci, svatbu, křtiny dvou dětí a tři plesy, vaše skříň se změnila v město duchů a kosmetická výbava vám zabere maximálně půlku poličky v koupelně.

Jenže i proto byste měla začít prozkoumávat pole krásy právě teď. Proč? No protože současná doba vám v tom nahrává. Tak si pospěšte, než se to zase změní.

Beyoncé dříve a dnes (hypehair.com, bustle.com)

Pokud stále úplně nechápete, co tím vším myslím, pojďme se podívat hezky popořadě na to, co je pro současný módní svět typické a pro vás velmi příznivé.

Světu vládne přirozenost

Pokud je vám třicet a víc, asi si pamatujete na nablýskaný konec devadesátek a následující milénium, kdy frčel precizní melír (jeden pruh vedle druhého a přesně 1 centimetr široký), peroxidová blond podbarvená černou / červenou / zelenou / mahagonovou, precizně natočené vlasy do pravidelných spirál nebo markeťáky, cinkrlátka všude kam se podíváš, značková loga, kabelka sladěná s botami, precizní výrazný makeup, obočí vytrhané do tenké linky… otřásám se hnusem, jen si na to vzpomenu. Byla to však móda poplatná té době. A bylo těžké v takové atmosféře začínat s líčením a módou. Stačilo totiž málo, aby člověk šlápnul vedle.

Móda milénia (popsugar.com, justjared.com, bustle-com, http://runt-of-the-web.com, pinterest.com, pinterest.com)

Osmdesátky nebyly o nic příznivější. Pečlivě načesaná trvalá, natužené a natupírované krátké sestřihy, barevné líčení, fiží, saka s ramenními vycpávkami a spousta dalších módních kreací, které měly k přirozené kráse zatraceně daleko.

Móda osmdesátých let (goodhousekeeping.com, jayceescommentaries.wordpress.com, harpersbazaar.com)

A to nesaháme ještě hlouběji do historie, kdy byly ženy vázány ještě přísnějšími pravidly, nejen módními, ale také těmi, které předepisovala etiketa.

A jak je to dnes? Přirozený makeup, přírodní odstíny vlasů maximálně prosvětlené metodou balayage, přirozené obočí, uvolněná a ležérní móda, plážové vlny, svršek nedbale zakasaný do kalhot, šátek ledabyle uvázaný kolem krku, tenisky ke kabátu – v módě zavládla pohoda a volnočasový vzhled.

Přirozenost v módě (pinterest.com)

Vidíte, co jsem měla na mysli? Víc než kdy dřív se ztratí začátečnické nedokonalosti.

Zkusíte si nanést oční stíny, ale nebude to zrovna precizní práce. Jenže stíny budou v nějakém módním nude odstínu, takže to nebude tak moc poznat. A pokud se nalíčit nestíháte? Nevadí, přirozená krásna právě vládne světu.

Natočíte si vlasy a během hodinky venku se vám polovina z nich natáhne (těžko byste hledala někoho, kdo s tím má víc zkušeností než já). Ovšem nikdo zřejmě nepozná, že to nebyl záměr.

Rozhodnete se na vycházku městem obléknout elegantně. Vezmete si ty nové košilové šaty, které vám tak umně schovávají povolené bříško, vše doladíte kabátkem, kabelkou, obujete si kotníčkové boty na podpatku a ejhle – upadlý podpatek. No ale nevadí, klidně si obujte ty svoje zamilované pohodlné tenisky, protože zase nikdo zřejmě nepozná, že to nebyl záměr.

A podobné je to s barvami. Módní trendy ani trošku nenahrávají urputnému ladění do dvou barev, jako tomu bylo dřív. Naopak. Nikdo po vás dnes nechce, abyste ladila kabelku k botám, pásku a čepici. Bílé zlato se kombinuje se žlutým nebo růžovým. Modrá a zelená – kombinace pro blázna? Ale kdeže! Hnědá nebo šedá? Dnes jdou ruku v ruce v jednom outfitu.

Bojíte se toho hned míň? Tak budeme příště pokračovat s dalším tématem, abyste se toho brzy nebála vůbec. 🙂

Znovu vám ale radím příliš neotálet. Móda se stále vyvíjí, aktuálně se vrací k některým trendům z 90. let a může se stát, že za pár let už to zase tak snadné nebude.

Opět se budu těšit na vaše postřehy a připomínky v komentářích.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.