Jak vypadat mladší

25. 2. 2018

V dnešním článku bych se ráda věnovala několika základním obecným tipům na to, jak si ubrat pár let a vypadat mladší/mladistvější. Pokud už jste překročila třicítku, zřejmě si začínáte všímat toho, že se na vás uplynulé roky pomaličku podepisují. Samozřejmě je to přirozené, ale některými chybami v oblasti módy a vizáže si zbytečně ještě nějaký ten rok navíc přidáváme.

Téma je to dost komplikované a obšírné, takže bychom o něm mohli diskutovat dlouhé hodiny, a některým z bodů určitě věnuju samostatný článek. Nyní nám však pro začátek bude stačit úplný základ, díky kterému si udržíte mladistvý vzhled i v budoucnu.

Ze šatníku mladší sestry

Každá žena by měla umět stárnout s noblesou a grácií. Křečovité popírání času nemá obvykle dobré výsledky. Přesto neuškodí, když váš šatník bude obsahovat nějaký ten módní trend a inspirujete se u mladších ročníků. Také se vyplatí, pokud váš styl oblékání bude trošku ležérní, jestliže to příležitost dovolí.

Helen Mirren, 72 let (dailymail.co.uk, irishmirror.ie, popsugar.com)

Když se podíváme na fotky nestárnoucí Helen Mirren, můžeme si všimnout, že její mladistvý vzhled je mnohdy dílem dobře zvoleného oblečení. Na první fotce Helen opravdu vypadá jako žena důchodového věku. Na dalších dvou je však žena, která je i přes pokročilejší věk velmi šik. Stačilo obléknout přiléhavější kalhoty, sáhnout po nápaditém tričku, pohodlných loafers botách nebo teniskách a výsledek je velmi svěží.

 

Cate Blanchett, 48 let (dailymail.co.uk, pinterest.com, pinterest.com)

Podobné je to v případě Cate Blanchett. Vypadá velmi dobře i na první fotce, ale přeci jen je to stylizace do dámy středního věku, která je sice elegantní, ale mezi svými vrstevnicemi nebude výrazně vyčnívat. Oproti tomu další fotografie ukazují ženu, která vypadá minimálně o dekádu mladší. V prvním případě v uvolněném sportovnějším outfitu, a ve druhém případě v elegantím kabátě a kozačkách, avšak s ohledem na současné trendy.

Mimochodem o obou výše zmíněných ženách a jejich stylu určitě chystám samostatný článek, protože jsou obě velmi výjimečné.

Opatrně s make-upem

Jak roky plynou, v naší tváři postupně ubývá sytosti a kontrastu. Proto nám rozhodně neuškodí, pokud svoje rysy zvýrazníme decentním líčením. Ovšem neměli bychom to s ním v žádném případě přehánět. Na chvíli se zastavme u toho, co je typické pro mladou tvář. Vedle minima vrásek je to především svěží pleť, která vyzařuje jemný lesk a přirozeně narůžovělé tváře a rty.

Mladá krása (telegraph.co.uk)

V prvé řadě byste měla svoji pleť řádně hydratovat, na to nikdy nezapomínejte, protože hydratovaná pleť vypadá vždy mladší. Pokud chcete vypadat mladě i s pomocí make-upu, měla byste se snažit přiblížit tomu, jak mladá děvčata přirozeně vypadají. Rozhodně byste se tedy měla vyhnout přehnanému líčení, které sice na první pohled může skrýt určité nedostatky, ale bohužel jiné zase zvýrazní.

Pamela Anderson, 50 let (metro.co.uk, purebreak.com)

V případě Pamely Andreson na prvním obrázku je těch chyb opravdu mnoho. Začínaje příliš tmavým odstínem pokožky, přes kýčovité líčení a konče velmi zastaralou úpravou vlasů. Pamela s největší pravděpodobností podstoupila v minulém roce lifting obličeje, ovšem za jejím výrazným omlazením rozhodně stojí i změna image, která obnáší decentní make-up a méně provokativní oblečení. Podle mě to byla opravdu výrazná změna k lepšímu a Pamele ubrala mnoho let.

Někdy ovšem není problémem vyloženě výrazné líčení. Velkým přežitkem je dle mého názoru například klasické orámování očí černou tužkou, které sluší opravdu jen málokomu. Kromě toho, že je takové líčení staromódní, vytváří většině žen malé a zapadlé oči. Mnohem větší službu udělá samotná linka no horním víčku, nebo přirozenější orámování očí očními stíny.

 

Vévodkyně Kate, 36 let (popsugar.com, pinterest.com)

Vaším největším nepřítelem se však může stát pudr. Sice dobře fixuje make-up a zamezuje nežádoucímu lesknutí obličeje například na fotografiích, ale dokáže na vašem obličeji napáchat velké škody. Jak jsme zmínili výše, pro mladou pleť je přirozený lesk charakteristický. Pudrem však veškerý lesk pohltíte a navíc jím zdůrazníte vrásky a jemné linky obličeje. Proto si myslím, že je lepší pudr úplně zahodit. Pokud vás trápí mastná pleť, můžete použít maličko transparentního pudru na nejkritičtější místa. Nikdy ho však nepoužívejte přes celý obličej.

(mtvidia.com, weheartit.com)

Až se tedy příště budete líčit, zkuste to tentokrát přirozeně. Zapomeňte na nepřirozené barvy očních stínů (modrou, zelenou, fialovou apod.). Mnohem větší službu vám udělají neutrálně růžové nebo světle hnědé odstíny. Případně je můžete vynechat úplně. Potom už stačí jen zvýraznit obočí, troška řasenky a rtěnka v přirozeném odstínu nebo jen obyčejný balzám na rty. Uvidíte, že budete vypadat skvěle.

Jennifer Morrison, 38 let (usatoday.com)

Účes mladé ženy

O tom, jaký efekt mohou mít upravené vlasy, jsme si již říkali například v článku „Desatero krásy v praxi„. Jestliže chcete vypadat mladě, měl by být mladý také váš účes. Zapomeňte na všechny ostré linie, pravidelné tvary a strohé krátké sestřihy (s výjimkou roztomilého pixie střihu). Oprostit byste měla od nepřirozených barev jako je černá, červená, bordó apod.

Také pokud nosíte stejný sestřih už 15 let, asi to nebude úplně dobré.

Jane Fonda, 80 let (atlantamagazine.com, all4woman.co.za)

(Ano, opravdu už má Jane Fonda 80 let. A ano, je to neuvěřitelné. A ne, netuším, jak přesně to udělala.)

Mají-li vás váš účes omlazovat, měla byste se opět inspirovat mladými děvčaty, jejichž vlasy ještě nebyly zatížené barvením. Jsou to vlasy, které mají přirozenou (maximálně sluncem políbenou) barvu, jsou vzdušené a ležérně neposedné.

Zároveň byste měla brát ohled na aktuální módní trendy a některé z nich do úpravy vlasů zakomponovat. Velmi mladistvě působí různé druhy delších mikád, ale bránit se nemusíte žádné délce, pokud si střih udrží přirozenost.

Victoria Beckahm, 43 let (capitalfm.co.ke), Naomi Watts, 49 let (celebsmafia.com), Julia Roberts, 50 let (hawtcelebs.com)

Obvykle se uvádí, že přibližně po šedesátce už nejsou vhodné dlouhé vlasy. Já si ovšem myslím, že pokud jsou vlasy stále kvalitní, přijatelně husté a korespondují s osobností nositelky, nemusí se jich vzdávat ani starší ženy. Samozřejmě za předpokladu, že je bude nosit upravené.

Podívejte se na Meryl Streep, jak mladistvě její delší účes vypadá. Rozhodně jí svědčí víc, než typický naondulovaný krátký sestřih, který vévodí starším generacím u nás.

Meryl Streep, 68 let (gotceleb.com)

Vražedný pohled medúzy

Během hektického dne, když člověk neví, kam dřív skočit, je asi těžké uhlídat svůj výraz tváře. Když během nakupování v supermarketu přemýšlíte nad tím, co uvařit k večeři, těžko si udržíte mírný úsměv na tváři. Ovšem ve chvílích, kdy je to jen trošku možné, zkuste výraz své tváře vědomě ovládat. Dříve jsem si tohoto faktu nikdy nevšímala, ale fotografie Melanie Trump mě dovedly k závěru, že když se člověk tváří jako kakabus (nebo prostě jako Trump), vypadá kvůli přísnému vzezření mnohem starší.

Melania Trump, 47 let (independent.ie, dailymail.co.uk)

Takže v rámci omlazení své osobnosti nechte příště výraz vražedné mrchy doma a zkuste se na své okolí tvářit trošku přívětivěji. Nemusíte se samozřejmě na všechny zubit od ucha k uchu, ale jak už jsme si řekli v článku „Desatero krásy„, úsměv nás dělá krásnější, tak se mu určitě nebraňte.

Štíhlé mládí

Uvědomuju si, že právě bruslím na velmi tenkém ledě. Rozhodně nechci říct, že žena, která má nějaká ta kila navíc, nemůže být krásná. Ovšem ať už se nám to líbí nebo ne, štíhlé a drobné ženy působí mladším dojmem.

Reese Witherspoon, 41 let (accessonline.com), Mila Kunis, 34 let (itsaglamthing.com)

Nejde o to, aby měl člověk postavu modelky (to se stejně většině žen nepoštěstí ani sebevětší dřinou), ale udržovat si relativní štíhlost není od věci – v otázce vzhledu i v otázce zdraví. Nemusíte za každou cenu hlídat váhu a mít deprese z pár kil navíc. Ovšem nosíte-li velikost 50, musíte počítat s tím, že budete na své okolí působit starším dojmem.

Adele, 29 let (hola.com, hot97svg.com)

Jako rekreačnímu sportovci mi přijde opravdu tristní, jak málo dbáme o své zdraví v oblasti pohybu a zdravého stravování. Pokud budete mít o toto téma zájem, rada ho v některém článku trošku rozeberu. Když budete svoje tělo udržovat v rámci možností v kondici, bude to mít příjemný vedlejší efekt v tom, že vám to ubere i nějaký ten rok. Nicméně zde platí víc než kdekoliv jinde, že nejdůležitější je to, jak se vy sama cítíte.

Chůze mladé srny

Tento bod trošku souvisí s tím předchozím. Co je charakteristické pro mladé tělo? Je to jeho pružnost, svižnost pohybů a energie, kterou oplývá. Chcete-li působit mladě, měla by být mladá také vaše chůze a vaše pohyby. Pokud se šnečím tempem táhnete shrbená městem, těžko vás bude okolí vnímat jako mladou ženu. Dejte svými pohyby najevo, že jste plná síly a energie. Vykračujte si s lehkostí, vzpřímená a spíše svižnějším tempem.

Černá (jenom) na pohřeb

Už jsme se o tom zmiňovali a je možné, že to zde ještě párkrát zazní, ale černá barva pohlcuje světlo a barvu. A pohltí ji také z vašeho obličeje. Přestože jsou typy lidí, kterým černá sluší (není jich mnoho), s přibývajícím věkem by i oni měli omezit černé oblečení a doplňky v blízkosti obličeje.

(oprah.com)

Paní na fotografiích je sice velmi šarmantní, ovšem na prvním obrázku je velmi dobře vidět, jak jí černá barva ubírá sytosti z tváře. Změna barvy trička na druhé fotografii má na jejím obličeji téměř liftingový efekt.

A s tímto bodem velmi úzce souvisí i ten následující.

Objevte svoje barvy

Dokud jste mladá, nošení nevhodných barev vám nijak výrazně neublíží (ale rozhodně ani neprospěje). Ovšem ve chvíli, kdy se objevují první vrásky, je víc než kdy jindy na místě, abyste začala více přemýšlet o barvách. Článek o barevné typologii už se pro vás připravuje, protože bych se tomuto tématu ráda věnovala více.

V tuto chvíli si alespoň ukažme, jak moc nám mohou barvy škodit nebo pomáhat.

Monica Belluci, 53 let

Monica Belucci je bezesporu výjimečně krásná žena. O to těžší je poukazovat na to, že by jí snad něco neslušelo. Přesto si můžete všimnout, že jí jako tmavému typu příliš nesvědčí tlumená světlá barva na obrázku vpravo, která na jejím obličeji vytahuje nejrůznější nedokonalosti, jako jsou vrásky a kruhy pod očima. V sytých barvách působí její obličej mladším dojmem a sluší ji to mnohem víc.

A jaký je váš recept mládí? Používáte nějaké triky k omlazení? Nesouhlasíte s něčím v článku? Chcete se k něčemu vyjádřit? Těším se na vaše reakce v komentářích.

Zajímavé postřehy z komentářů na staré doméně:
Postaršujícím dojmem působí ošklivé nebo zažloutlé zuby a v pozdějším věku také černá barva vlasů.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.