Jak poznat tvar svého těla

Tématu tělesných tvarů jsme se už věnovali ve dvou předchozích článcích. Řekli jsme si, proč je dobré znát tvar svého těla a ukázali si 7 základních typů postavy. Teď je načase ukázat si, jak svůj tvar postavy identifikovat. Ideální samozřejmě je, pokud navštívíte odbornici (odborníka), která se tímto oborem zabývá. Můžete se ale pokusit odhadnout tvar svého těla i sama.

Díváte se už několik dní do zrcadla a stále nemůžete na nic přijít? Pletou se vám jednotlivé typy a váháte, ke kterému se spíš přirovnat? Pojďme si spolu ukázat, jak svůj typ postavy nejsnáze určit.

(nexofin.com, rebenok.by)

1. Vyfoťte se

V první řadě svoje tělo nafoťte. Doporučuju vám obléknout si velmi přiléhavé černé oblečení, které zdůrazní vaši siluetu. Na fotografii se postavte rovně bez jakýchkoliv póz. Ideální je, když se vyfotíte ze všech stran – zepředu, zezadu i ze strany. Potom se vyfoťte také ve spodním prádle nebo bez oblečení.

2. Změřte se

Dalším vodítkem vám mohou být míry. Změřte svůj obvod kolem ramen (nikoliv prsou), pasu a boků. Pas měřte tam, kde je nejužší místo vašeho trupu, nikoliv tam, kde si myslíte, že by pas měl být. Boky měřte také v nejširším místě. Přesto se na to nesnažte jít příliš matematicky. Míry vám mohou pomoci, ale nejdůležitejší je vizuální pohled na vaši postavu.

3. Nakreslete si přímky

Na fotografiích v černém oblečení si nakreslete přímky v oblasti ramen, pasu a boků. Pomůže vám to lépe určit, zda máte ramena a boky stejně široká a jak moc je definovaný váš pas.

Vyznačte si šířku ramen, pasu a boků (insedoutstyleblog.com)

4. Všímejte si detailů

Na fotografiích vaší postavy v plavkách se snažte vnímat jednotlivé detaily vašeho těla. Všímejte si tvaru vašich ramen, délky trupu, nebo umístění vašich boků. Zkuste si uvědomit, kam se vám při nabírání váhy nejvíce ukládá tuk. Všimněte si svých problémových partií, které byste oblečením raději potlačila.

5. Shrňte si fakta

Ve chvíli, kdy máte vše řádně nafocené, fotografie prohlédnuté a vytyčené důležité body, je načase, abyste se pokusila určit svůj tvar těla.

(pinterest.com, pinterest.com, pinterest.com, imageforyou.ru, hawtcelebs.com, dailymail.co.uk, m.dhagate.com)

Vezměte svoje míry a fotografii, kde jste si vyznačila přímkami šířku vašich ramen, pasu a boků.
Jak si na tom vaše proporce stojí?

Ramena užší než boky

Máte ramena výrazně užší než boky a dobře definovaný pas? Ukládá se vám tuk zejména do oblasti boků, hýždí, stehen a případně i lýtek? Působí vaše horní polovina výrazně štíhlejším a křehčím dojmem než polovina dolní? Potom jste s největší pravděpodobností postava A, čili hruška. Máte-li výraznější boky a tuk se vám ukládá hlavně do horní poloviny stehen, ale vaše ramena jsou podobně široká jako boky, nejste postava A, ale postava X!

Postava A, Postava X (pinterest.com)

Ramena širší než boky

Jsou vaše ramena výrazně širší než boky? Působí vaše horní polovina těla mohutnějším dojmem než vaše boky? Ukládá se vám tuk víceméně rovnoměrně a váš pas a boky zůstávají i s kily navíc útlé? Porovnejte se s fotografiemi žen s postavou V – obráceným trojúhelníkem. S největší pravděpodobností patříte mezi ně.

Postava V (pinterest.com)

Pas širší než ramena a boky

Máte výrazně široký pas? Ukládá se vám tuk především do oblasti břicha a trupu? Působí střední část vašeho těla mohutným a širokým dojmem, zatímco vaše boky jsou relativně útlé? Potom byste měla patřit k ženám s postavou O – jablkem.

Postava O (gotceleb.com, justjared.com)

Ramena stejně široká jako boky a definovaný pas

Jsou vaše ramena a boky v přibližně stejně široká a pas je zřetelně definovaný? Máte pravděpodobně postavu přesýpacích hodin. Asi jste si ale všimla, že postavy přesýpacích hodin existují dvě. Důležité je postavení vašich boků.

Postava X – Leighton Meester, Scarlett Johansson X Postava 8 – Beyoncé, Lucy Mecklenburg (hawtceleb.com, daily.mail.co.uk, radaonline.cz, hawtceleb.com)

Vyšší boky

Jsou vaše boky oblé, výše položené a klenou se těsně od pasu? Ukládá se vám tuk rovnoměrně po celém těle a vaše stehna nejsou výrazně silnější? Zřejmě máte postavu 8, tedy přesýpací hodiny s vyššími boky.

Nižší boky

Jsou vaše boky níže položené? Ukládá se vám tuk hlavně do horní poloviny stehen? Rýsují se vám viditelné “bochánky” po stranách stehen? Patříte asi mezi ženy s postavou X – přesýpacích hodin s nižšími boky.

Širší stehna – postava X (pinterest.com)

Ramena stejně široká jako boky a širší pas

Jsou vaše ramena a boky stejně široká, avšak pas není příliš výrazně definovaný? Působí vaše postava rovným dojmem? Postrádá charakteristické ženské křivky? Potom zřejmě patříte k jednomu z následujících typů.

Postava I – Kate Hudson, Olivia Palermo X Postava H – Eva Longoria, Anne Hathaway (pinterest.com, stylebistro.com, moejackson.com, pinterest.com)

Útlá rovná postava

Vzbuzuje vaše postava velmi štíhlý, protáhlý a chlapecký dojem? Je váš trup spíše delší a užší? Potom jste pravděpodobně typ I – sloup.

Rovná širší postava

Máte rovnou postavu s širším pasem, ale vaše postava nepůsobí výrazně štíhle? Je váš trup spíše kratší a širší? Působíte spíše hranatým dojmem? Budete tak nejspíš patřit mezi ženy s postavou H, tedy obdélníkem.

6. Počítejte s individualitou

Nenašla jste se stoprocentně v žádném typu? Nezoufejte, je to naprosto normální. Jako ve všem ostatním, i tady vrchovatě platí, že každý z nás je originál a je těžké něco zaškatulkovat. Snažte se na fotografiích vnímat své tělo komplexně i v detailech a vytyčit si jeho charakteristiky. Máte širší rovnou postavu, která připomíná typ H, ale zároveň jsou vaše stehna silnější? Držte se doporučení pro postavu H, ale vypůjčte si také rady pro postavu X nebo A, které jim pomáhají skrýt širší stehna. Tímto způsobem pracujte se všemi aspekty svého těla.

Aby to pro vás bylo ještě snazší, věnuji některý z budoucích článků také tomu, jak maskovat různé nedokonalosti těla.

 

Podařilo se vám identifikovat svůj typ postavy? Pomohl vám můj článek? Máte nějaké připomínky? Pojďte se podělit o svoje dojmy v komentářích.

Komentáře: 6

  1. Bezvadný a hodně názorný článek, krásně popsáno i vysvětleno. Už mám jasno a těším se na rady, jak maskovat nedostatky! 🙂

  2. Dobrý den, díky Vám jsem si řekla, že bych konečně měla se sebou něco dělat a začít se oblékat trochu lépe.
    Zkoušela jsem si určit typ postavy, ale trochu tápu. Mohla bych Vám poslat fotku a pokud by jste měla čas, poradila by jste mi prosím?

  3. Dobry den, moc me tesi, ze jsem vas takto inspirovala! 🙂 Fotku mi urcite poslat muzete na mail: info@stylunaproti.cz. Pokusim se vam poradit. 😉 Prosim o fotku bud ve spodnim pradle nebo v obtazenem jednobarevnem obleceni.

  4. Dobrý večer, tak jsem objevila Váš blog a beru to pěkně od začátku…ale teda určení postavy, mohu i já poslat fotku? Byla bych moc vděčná za případné usměrnění! Děkuji

  5. Určitě můžete. Poprosím vás fotky ideálně ve spodním prádle/plavkách nebo nějaké upnutém a jednobarevném oblečení na mail info@stylunaproti.cz. Fotky pořizujte na dobrém světle a ze všech tří stran. Přidat můžete také svoje míry – obvod kolem ramen, pasu a boků. Buď zvládnu poradit, nebo nezvládnu. 🙂 A stále mám v plánu přidat ještě jeden článek o určování postavy i s praktickou ukázkou. Tak snad se mi brzy podaří ho i vydat. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

wp-puzzle.com logo

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..