Jak vypadat štíhlejší – 1. část

15. 4. 2018

V článku Fakta a mýty o černé barvě jsem vás zrazovala od poučky, že černá zeštíhluje. Zároveň jsem vám slíbila, že pro vás připravím článek, jak s pomocí oblečení vypadat štíhlejší.

Tentokrát jste si na článek museli počkat delší dobu. Na vině je hezké počasí, ve kterém trávíme většinu času venku a já mám tak minimum času zasednout k počítači. Velkou roli sehrál ale také fakt, že zpracování tohoto tématu nebylo úplně snadné. Navíc jsem vzhledem k obsáhlosti a délce článku byla nucená rozdělit ho na dvě části. Na tu druhou se však můžete těšit velmi brzy.

(girlwithcurves.com)

Z komentářů a zpráv, které mi zasíláte, je patrné, že vás téma vhodného oblečení, tvaru postavy a s tím souvisejících věcí velmi zajímá. Proto se vám snažím vyjít vstříc a zaměřit se právě na témata s tím spjatá.

Nějaké to kilo navíc občas řešíme asi všechny. Ať už v zimě, po porodu nebo třeba ve stresujícím období. A protože ženy chtějí být obvykle štíhlé, může se nám pár tipů, jak zamaskovat nějaký ten faldík a působit štíhleji, hodit.

 

1. Poznejte svůj tvar postavy

Tomuto tématu už jsme věnovali několik článků, které si můžete připomenout. Řekli jsme si, proč je dobré znát svůj tvar těla, jaké existují typy postavy a také jak svůj typ postavy určit. Prozradím, že pro vás chystám ještě jeden článek do této série.

A poznání tvaru postavy je zásadní také v případě, že se chcete oblečením zeštíhlit. Pokud nebudete vědět, jaké střihy vám sluší, co opticky zakryje vaše širší boky nebo větší bříško, nehnete se z místa.

Respektujte svůj tvar postavy

Můžete se sebevíc držet obecných rad, které vám diktují, že k zeštíhlení pomůže zdůraznit pas, nosit černou barvu, vertikální pruhy, ukázat ploché bříško apod. Pokud nebudete respektovat svůj tvar postavy, tyto rady vám absolutně v ničem nepomohou.

 

2. Zdůrazňujte přednosti

… a zamaskujte nedokonalosti. Tento bod hodně souvisí s tím předchozím. Pokud již znáte svůj typ postavy a zjistil jste, jaký je tvar vašeho těla, víte už také to, jaké jsou jeho přednosti a nedokonalosti. A právě podle toho byste měla oblečení volit. Pokud máte postavu tvaru hrušky, jistě byste měla zdůraznit svůj krásně štíhlý pas a naopak zakrýt trošku silnější boky a stehna. Máte-li postavu obdélníku, naopak byste měla odvést pozornost od svého bříška a přitáhnout jí buď k hezkým nohám nebo k obličeji.

Zdůrazněné přednosti (popculture.com, super.cz, dailyexpress.co.uk)

Jestli teď náhodou řešíte, že nemáte kam přitahovat pozornost, protože na vás není nic hezkého, měla byste nejprve zapracovat na svém sebevědomí. 🙂 Ještě jsem neviděla ženu (ani muže), na kterém by se něco hezkého nenašlo. Spíše je to naopak. Obvykle je toho na nás spousta, čím se můžeme chlubit, ale protože nepřipomínáme dívky z časopisů, máme pocit, že je na nás všechno špatně. Od toho se rychle oprostěte a začněte se porovnávat raději s ostatními ženami na ulici než s modelkami z obálek!

 

3. Nenoste příliš volné oblečení

Měla byste si uvědomit jednu zásadní věc. To, že máte nějaká kila navíc, stejně nikdy neskryjete úplně. Vždycky bude poznat, že nemáte zrovna modelkovské křivky. Nemá proto cenu halit se do volného a pytlovitého oblečení. Navíc si tím můžete způsobit víc škody než užitku.

Zapomeňte na volné oblečení (celebmafia.com, dailymail.co.uk, super.cz)

Věřte, že mnohem lepší službu vám udělá oblečení, které bude vypasované a tvarované tak, aby korespondovalo s typem vaší postavy. Neforemné volné oblečení vám opticky přidá ještě další kila navíc, protože v něm budete vypadat mnohem objemnější. To ať je raději vidět nějaký ten faldík. Když bude oblečen vkusně, není třeba se za nic stydět.

 

4. Pozor na tenké a lesklé materiály

Lesklé materiály jsou opravdu velmi ošemetné. Kvůli tomu, že odráží světlo, odhalí sebemenší nerovnost. Proto byste se měla lesku vyhnout na svých problematických partiích.

Ošemetný lesk (hollywoodchaos.com, cbschicago.com, wheretoget.com)

Podobně nevděčné dokáží být také velmi tenké materiály. Ty také dokáží nehezky zdůraznit různé nerovnosti.

Příliš tenké materiály

Naopak byste se měla snažit vybírat si materiály co nejpevnější, které vaše křivky dokáži dobře obepnout, a skryjí mnohý faldík. Na podobném principu vlastně funguje veškeré stahovací prádlo.

 

5. Protáhněte postavu do výšky

Pokud chceme něco opticky zúžit, může pro nás být dobrým řešením optické natažení do výšky. K tomu nám může dopomoci několik různých triků. Naším přítelem budou veškeré svislé linie – hlubší výstřih do V, svislé řasení, pruhy apod. Pomoci nám mohou také maxi šaty nebo maxi sukně, nebo velmi dlouhé kalhoty. Dobrý fíglem jsou také boty ve stejné barvě jako naše kalhoty nebo tělové lodičky k sukni. Obojí nám prodlouží nohy a tím pádem také natáhne postavu. Na podobném principu fungují také jednobarevné outfity, na kterých není patrný předěl v pase.

Protažení do výšky (dailyexpress.co.uk, outfittrends.com, pinterest.co.uk)

Naopak byste se měla vyhnout všemu, co vaše tělo příliš horizontálně přetíná. Čím víc těchto předělů bude, tím menší vaše postava bude vypadat.

 

6. Zbytečně se nerozšiřujte

Někdy se zbytečně rozšiřujeme, aniž bychom si to uvědomovali. Dobrou službu nám v tom nedělají například netopýří, balonové nebo jinak široké rukávy, volány, kanýry nebo již zmíněné pytlovité oblečení apod.

 

Na dalších šest bodů se tedy můžete těšit v pokračování tohoto článku. Dozvíte se v něm něco dalšího o optice nebo vzorech.

Pokud vás zaujala dívka z úvodní fotky a některých ukázek v článku, koukněte se na její velmi inspirující blog Girlwithcurves. Mnohé se od ní dá obkoukat a naučit. Mě osobně hodně zaujala a její styl se mi strašně líbí.

 

Byl pro vás článek přínosný? Je něco, s čím nesouhlasíte nebo co byste ještě chtěli doplnit? Budu se opět těšit na vaše komentáře.

 

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.