Název článku teď mnohé z vás možná překvapil. Většina lidí bere černou řasenku jako naprosto automatickou záležitost. Některé z vás mají ještě v paměti peklo z přelomu milenia, kdy trh zaplavily modré, zelené nebo třeba fialové řasenky. Chci vás snad nabádat k něčemu podobnému? Určitě ne.

Chci vás ale nabádat k tomu, abyste si dobře rozmyslela, jestli je pro vás černá řasenka opravdu tou nejlepší volbou.

Tento článek asi můžete přestat číst, pokud jste přirozeně černovlasá žena nebo opravdu velmi výrazný, kontrastní a tmavý typ. Vy ostatní pokračujte ve čtení dál.
Jak už jsme si řekli v článcích o barevné typologii, tvář člověka má určitou míru kontrastu, tmavosti, sytosti a teploty. Pokud už jste si svoji barevnost nechala zanalyzovat, zřejmě jste už objevila správnou barvu vlasů, vhodné líčení i barvy oblečení. Je ale možné, že zapomínáte na jeden důležitý detail – barvu řasenky. To, jakou škodu může ve tváři napáchat černá řasenka, je nejpatrnější asi u velmi světlých nebo světlejších tlumených typů. Člověk se dívá na krásný jemný obličej a najednou – prásk ho tam – řasy černé jako uhel. V horším případě doplněné černou linkou.

(astucedefille.com, makeup.com, sf.co.uk, stylebistro.com, redonline.co.uk, desktopimages.com)

Černá řasenka na většině lidí působí nepřirozeným dojmem. Mnohé z žen jsou navíc zvyklé nanášet více vrstev, aby zvětšily objem svých řas. Výsledný dojem se potom násobí. A nemyslete si, že je hnědá řasenka určená pouze jemným blondýnkám. Lepší službu než její černá kolegyně udělá i většině tmavovlásek.

Pojďme se teď podívat na srovnání dvou fotek Jennifer Morrison. Na té první má řasenku černou spolu s černou linkou a na druhé fotce je řasenka hnědá. Jak vidíte, hnědá řasenka je mnohem přirozenější.

Jennifer Morrison – černá a hnědá řasenka (twitter.com, looper.com)

Podobně je to také na srovnání dvou fotek Angeliny Jolie, na kterém si můžeme ukázat, že se hnědá řasenka opravdu netýká jen blondýnek. Zároveň bych vám ráda demonstrovala, že hnědá řasenka může být také součástí výrazného líčení. U Angeliny může trošku zkreslovat výsledný dojem fakt, že na druhé fotce má celkově líčení v teplejších barvách. Hnědou řasenku ale můžete použít i k chladnějším očním stínům.

Angelina Jolie – černá a hnědá řasenka (youtube.com, popsugar.com)

Pokud se tedy chcete líčit spíše v přirozeném duchu (což je moje filozofie), rozhodně byste měla hnědou řasenku vyzkoušet. Třeba zjistíte, že se v ní cítíte mnohem lépe. A pravděpodobně budete i působit mladším dojmem.

Pro vaši lepší představu jsem vyfotila svoje oči na denním světle a s bleskem. Na levém oku (z vašeho pohledu) mám hnědou řasenku a na pravém černou. Rozdíl není zase tak velký. Na první pohled možná ani není poznat, že člověk použil hnědou místo černé. Rozhodně je však výsledek mnohem přirozenější a jemnější.

Používání hnědé řasenky má jednu nevýhodu. Vzhledem k tomu, že mezi ženami stále vítězí černá varianta, hnědých řasenek není na trhu moc. Bude tedy asi chvíli trvat, než se vám podaří najít tu svoji, která vám bude vyhovovat. Pokud jste z malého města jako já, zřejmě se budete muset spokojit s tou jedinou hnědou řasenkou, kterou v drogerii objevíte. Případně můžete zkusit risknout řasenku objednat.

Doplnění:

Čtenářka June mi v komentáři připomněla jednu důležitou věc, na kterou jsem při psaní článku zapomněla. Oproti černým řasenkám existuje více odstínů hnědé. Každý výrobce má barvu trošku jinou. Proto si můžete vybrat i tmavší hnědou, která bude sedět lépe tmavovláskám. Zvlášť pokud celý život používáte černou řasenku, bude pro vás nějaká tmavší na začátek asi lepší. Vybírat můžete také z hnědočerných odstínů. Na ukázku jsem vám vyfotila tři různě hnědé řasenky, které mám doma. Na fotkách výše jsem použila tu nejsvětlejší, kterou mám nejraději, protože jsem světlý typ.

Hnědé řasenky

 

Už jste někdy zkoušela hnědou řasenku nebo stále používáte černou? Podělte se s námi o svoje zkušenosti v komentářích.