2. výzva: Použij rtěnku

18. 9. 2018

Naše druhá výzva bude opravdu jednoduchá. Dnes po vás nechci nic víc než to, abyste použila rtěnku nebo alespoň lesk na rty. I taková drobnost nám totiž může pomoci cítit se lépe nebo dokonce výjimečněji, a podpořit tak naše sebevědomí.

Možná je pro vás používání rtěnky naprostá rutina, ale na ulici si často všímám, že většina žen rtěnku zanedbává, i když se jinak líčí pečlivě. A hádejte co, já to dělám také… 🙂 Vůbec nic mi totiž na té puse nedrží.

Pár triků, fíglů a doporučení

V rámci výzvy tak můžete vyzkoušet některý z fíglů, aby rtěnka držela lépe. Osobně nejčastěji využívám podkladové báze. Dnes už jsou dostupné v každé drogérii.

Pokud podkladovou bázi nemáte, můžete vyzkoušet prastarý trik, kdy se pod rtěnku nejprve nanese makeup a poté vrstva rtěnky, která se obtiskne do papírového kapesníku. Poté se rty velmi lehce přepudrují ideálně transparentním pudrem a rtěnka se nanese znovu.

(pinterest.com)

Pokud potřebuji mít jistotu, že mi rtěnka na puse opravdu zůstane, použiju místo ní někdy konturovací tužku, kterou jednoduše nanesu na celou plochu rtů. Vytvoří se tak efekt matné rtěnky. Tuto metodu využívám hlavně v případě, kdy nemám možnost rtěnku znovu nanést.

Na trhu existují také speciální dlouhotrvající rtěnky jako je Dermacol 16 hour nebo L´Oreal Paris Infallible. Jsou to rtěnky, které na vašich rtech zaschnou a barva tak nejde dolů ani vodou. Pro větší komfort je však potřeba opakovat nanášení balzámu, který bývá součástí těchto rtěnek.

No a poslední možností je jednoduše to, že rtěnku budete průběžně obnovovat.

Výběr odstínu nechám na vás. Můžete vyzkoušet nějakou výraznější rtěnku nebo se držet nějaké osvědčené decentní klasiky. Pokud se vám podaří držet se barvy, která odpovídá vašemu barevnému typu, bude to výborné.

A abych nezapomněla, tuto výzvu samozřejmě opakujte následně dál. Klidně už navěky. 🙂

Jak se dařilo mě

Už po několikáté v životě jsem si slíbila, že tentokrát už budu rtěnku používat pravidelně. Leží mi jich doma opravdu hodně v různých odstínech i provedeních. Tak snad mi to tentokrát vydrží.

Pro dnešek jsem si vybrala výraznější červený odstín. Říkám si, že když už, tak už. Jsem zvědavá, jestli to s ní vydržím až do večera. Samozřejmě jsem se držela pravidla, že k výrazným rtům už oči líčíme jen decentně.

A jaký vztah k rtěnkám máte vy? Jste zvyklá ji používat? Nebo po rtěnce saháte pouze na společenské události? Máte nějakou oblíbenou značku, která opravdu vydrží?

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Jak si líčit (nejen) zapadlé oči

Jak si líčit (nejen) zapadlé oči

Trápí vás, že vaše oči vypadají unaveně, dělají vás starší a mají výrazně pokleslá víčka? Potom vám ráda ukážu, jak si takové oči nalíčit, abyste je opticky otevřela a omladila. Stačí vám k tomu jen světlý a tmavší stín, štěteček a opravdu jen pár minut času. Co jsou...

pokračovat ve čtení
1. výzva: Zaměř se na obočí

1. výzva: Zaměř se na obočí

A máme tady první úkol naší zářijové výzvy! Začneme hezky zostra. Zaměříme se dnes na naše obočí. O tom, jak moc je důležité upravené obočí jsme si řekli už v jednom z prvních článků - Desatero krásy. Hezké, upravené a přirozeně vypadající obočí dokáže s naším...

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.