Komentáře: 5

 1. No nevěděla jsem to, ale když se na sebe dívám, tak mám taky zapadlé oči, ale navíc s tím, že mám vnější koutky očí směrem dolů. Takže opravdu oříšek… na malováni linek jsem nešikovná, takže poslední dobou, buď jen řasenka, nebo když je více času, na víčko navíc světlejší stíny, nebo mírně třpitivou tuškou v šedohnědé barvě nanesu trochu jako linky. Ani nevím, jestli to dělám dobře 🙂

 2. V pripade pokleslych ocnich koutku doporucuju tohle video od Aly Art: https://youtu.be/CcBzXHbkLL8
  Celkove jsou tam skvele rady lro ty, ltere potrebuji omladit oblicej. Princil je v podstate pouze v tom, ze se vse snazime tahnou sikmo nahoru.

 3. Mám taky vnější koutek níž jak ten vnitřní a zatím jsem došla k několika závěrům:
  1) Žádné černé linky a tužky! Když už tak jedině šedé či hnědé.
  2) Nikdy nenanášet řasenku na spodní řasy a tak nějak celkově, spodní víčko buď nelíčit vůbec, nebo s maximální opatrností. (strašně to zdůrazňuje tvar)
  3) Linku na horním víčku o 2-3 milimetry nedotahovat (to naopak odvede pozornost od specifického tvaru očí).
  4) Stíny spíš světlejší (stejný důvod jako v bodě 3)
  Máte pravdu, je to fakt oříšek, ale intuitivně jste zvolila poměrně dobrou variantu. 😀

 4. Ahoj, mám také zapadlé oči (míru „zapadlosti“ asi podobnou, jako máš ty), a myslela jsem si, že se už nic nového nedozvím. No a překvapením pro mě bylo, že dozvěděla – že by ta pohyblivá část očního víčka měla být světlejší, než zbytek! Vyzkoušela jsem to a fugnuje to, hurá! Což vyřešilo „záhadu“, proč mé obvyklé líčení za poslední roky nějak přestalo fungovat.
  A pak mě napadlo, že by asi vlastně docela dobře šla barevná typologie a hlavně tmavostní i barevný kontrast použít i při líčení očí. Já mám docela bílé bělmo, výrazný tmavý kroužek okolo panenky, a vnitřek středně světlý. Takže když si nalíčím něco jako linky – ale tenkým štětečkem s tmavě hnědým stínem, který rozmažu do ztracena tak, aby ten pohyblivý kousek víčka, který je při otevřených očích vidět končil světlou barvou, tak to vypadá dobře – tj. když v líčení horního víčka napodobím kontrast mezi nejsvětlejší a nejtmavší barvou duhovky. Zatím jsem jen vysledovala, že tmavé linky a řasy nevypadají dobře u očí se světlou duhovkou bez toho tmavého kroužku okolo (efekt „upíří“ oči), ale když světlé oči ten tmavý kroužek okolo duhovky mají, tak jsou tmavé řasy a tenká linka OK. Zjímalo by mě, jestli tohle už někdo zkoumal přede mnou – samozřejmě trochu víc do hloubky..? Možná jsem tady objevila něco, na co už existuje samostatná disciplína.. 😀

 5. Teda, tak to jsem nikdy takhle nezkoumala s tou duhovkou… 😀
  Zkus svoje oko vyfotit a dát dotaz do FB skupiny. Máme tam i nějaké vizážistky. 🙂

  A jinak jsem moc ráda, že jsem ti pomohla. Taky bych nečekala, že zrovna tobě pomůžu v oblesti líčení… 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..