4 snadné tipy, jak být šik, když si s módou nerozumíte

1. 11. 2019

Snažíte se vypadat dobře, stylově a nosit módní oblečení, ale stále to není ono? Máte pořád pocit, že prostě nevíte, jak na to? Obdivujete různé blogerky, které na sebe nakombinují různé kousky, doplňky, šály, šátky a vypadají úžasně? Když to ale zkusíte vy, jste spíš jako strašák do zelí? Nebo vám stále chybí taková ta pověstná „jiskra“, i když se oblečete hezky? Máte jednoduše pocit, že pořád nejste šik?

Mám pro vás hned několik dobrých zpráv. 🙂 Zaprvé je to běžnější, než si myslíte. Takový ten přirozený cit pro módu má opravdu jen málo lidí. No a jako se vším o statním i s tímto se dá pracovat. A najít nějaké řešení.

V dnešním článku vám zkusím ukázat, jak být šik, i když si s módou zas tak moc nerozumíte.

Zaměřte se na zajímavé kousky!

Spousta zajímavých outfitů, které člověk obdivuje třeba na Pinterestu, má společné to, že jsou výsledkem nápaditého vrstvení a kombinování. Ale právě to vyžaduje onen cit pro módu. A pokud ho někdo nemá, učí se to jen velmi těžko (ale naučit se to stejně může). Navíc ne každý chce mít šatník založený na dostatečném množství různých kousků, aby k podobnému zajímavému vrstvení mohlo dojít.

A jaká je tedy moje rada? Nezaměřujte se na zajímavé kombinace, ale na zajímavé kousky oblečení!

Basic kousky mají sice ve skříni své místo, ale je dobré si občas dopřát designově zajímavý a nápaditý kousek, který na sebe bude přitahovat pozornost a dodá vám právě tu chybějící jiskru. Střihově zajímavá halenka nebo originální boty pak třeba oživí obyčejné kalhoty.

Zajímavé střihy

První možností jsou samozřejmě originální střihy a oblečení, které je něčím netypické. Právě na zajímavém střihu většinou stojí minimalistický styl oblékání, který razí pravidlo – jednoduše, ale zajímavě.

Pokud si pořídíte například netradičně řešený kabát, nemusíte ho už v podstatě dotahovat nějakými doplňky. Stane se nosným prvkem vašeho outfitu a budete v něm vypadat dostatečně zajímavě. Střihy pochopitelně vybírejte s ohledem na tvar své postavy.

Zajímavé vzory

Další možností je vybírat si kousky oblečení, které budou zajímavé svým vzorem, potiskem nebo třeba výšivkou. Nápaditý námět na halence, sukni nebo šatech dokáže proměnit jinak poměrně nudný outfit v neokoukaný.

Výhodou výrazně vzorovaného oblečení je to, že vám bude stačit doplnit ho jednoduchými basic kousky a přesto bude působit zajímavě. Vzory opět vybírejte podle své barevnosti, osobnosti a také podle měřítka. Velké geometrické vzory unesou jen některé typy. Ale nebojte, i jemnější vzor může udělat hodně.

Zajímavé materiály

Velký efekt mohou mít i netradiční materiály. I jednobarevné a střihově jednoduché oblečení potom získá osobitý šmrnc. Nebojte se obléknout do koženkové sukně nebo sametové halenky.

Zajímavé prvky

Pro méně odvážné je možnost oživit svoje oblečení třeba jen nějakým zajímavým prvkem nebo doplňkem. Možností je opravdu hodně a záleží jen na vás, kam popustíte uzdu své fantazie.

Pro začátek můžete zkusit nějaký kousek oblečení, na kterém se nachází zajímavá aplikace, takže třeba kabát s kožešinkou nebo výraznými přezkami. Jednoduché oblečení krásné oživí také zajímavá kabelka, boty nebo šperk.

Pokud vás tento způsob oblékání zaujal, mějte na paměti, že pokud nemáte pro módu a kombinování oblečení příliš cit, je lepší výrazné kousky oblečení doplnit jen něčím jednoduchým.

Stále také oblečení vybírejte s ohledem na svůj tvar postavy, svůj styl a hlavně svoji osobnost. Nenuťte se do něčeho, co vám je cizí, ale ani se nebojte vykročit trošku ze svého stínu.

Máte ve skříni nějaké opravdu zajímavé kousky? Cítíte se v nich dobře? Podělte se s námi o svoje názory v naší FB skupině.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.