Připravujete svůj šatník na jaro? Děláte jeho kompletní revizi? Ne? Tak po tomhle článku možná budete. Řeknu vám totiž, jak byste se měla nachystat na novou sezonu a v čem vám to pomůže! Bezradné postávání před skříní je totiž to poslední, co chcete v jarních slunečných dnech zažívat.

Jaro je moje nejoblíbenější roční období. Miluju to postupné probouzení přírody k životu. A zároveň se s jarem probouzím i já. Letos je to bohužel trošku smutnější, ale i tak určitě najdeme důvod, proč zrevidovat svůj šatník a nachystat se pořádně na jaro.

Zjistěte, co v té skříni máte

I když můj šatník rozhodně nepraská ve švech, stává se mi, že v zimě tak trošku ztratím přehled o tom, jaká je moje výbava na teplou polovinu roku. Proto vždy na jaře zahájím generální úklid skříní, zazimuju teplé kabáty a projdu si, jaké oblečení mám na jaro a léto. Spousta věcí ležela celou zimu ve skříni, takže je potřeba je vyprat a vyžehlit. Při té příležitosti si vše prohléhnu, připomínám si, co jsem s čím nosila, jak se k tomu bude hodit to, co mám nové a někdy vymyslím i úplně nové kombinace, které mě do té doby nenapadly.

Zkontrolujte, jestli vám oblečení sedí

Máme za sebou Vánoce, cukroví a omezený pohyb. Někdo má asi to štěstí, že vypadá celý rok stejně, ale mnohé z nás prostě s kily trošku lítají. Některé z nás si k tomu stihnout i porodit… Proto při revizi skříně vždycky zkouším, jestli mi všechno sedí. To co mi nesedí, dávám bokem a čekám, až do toho zase zhubnu. Nevím, kde dělám chybu, ale celé ty roky jsem nikdy nemusela do oblečení tloustnout. 😀

Zkontrolujte, jestli je oblečení v pořádku

Oblečení se nošením opotřebovává. To asi víme všechny. Může se stát, že tu a tam přehlédneme nějakou tu dírku, maličký flíček nebo žmolky. Každé jaro věnuju tomu, že dlouho nenošené kousky prohlédnu ze všech stran, abych se ujistila, že jim nic není.

Prohlédněte si boty

Všechny boty, které jste nosila naposledy na podzim, je potřeba také zkontrolovat. Třeba jste si říkala, že ty podpatky jsou ještě dobré, že to už doklepou, pak jste je chtěla donést obuvníkovi, ale zrovna ten týden bylo hrozně moc práce. Boty jste uklidila do botníku a na výměnu podpatků zapomněla. A jo, přesně tenhle scénář se u mě děje naprosto běžně…

Zkontrolujte tedy, jestli jsou vaše boty stále v dobré kondici. Pokud jsou některé viditelně sešmajdané, vyšisované, odřené nebo je na nich jakkoliv vidět, že už je trápíte urputným chozením opravdu dlouho, je na čase poslat je na odpočinek. Rovnou můžete boty znovu nakrémovat (jsou-li kožené), naimpregnovat a dát je pořádně do pucu.

Oprašte svoje doplňky

Velké šály, čepice a rukavice můžeme zase na čas uklidit na dno skříní a je čas nachystat si lehčí šálky a klobouky. Šátky a šálky vyperte, vyžehlete a uskladněte tak, ať se vám zase nezmačkají.

Projděte si také všechny svoje kabelky a pásky a zjistěte, v jakém jsou stavu.

(jewelrycleanersteamer.weebly.com)

Nevím jak vy, ale já osobně v zimě nenosím tolik šperky a bižuterii. Třeba perly nechci trápit ve vlhkém prostředí. A celkově mám málokdy chuť pověsit něco přes svetr, pak se s tím při sundávání svetru prát, a tak nošení šperků a bižuterie omezuju. Na jaře je to ale naopak! Proto si šperky přeberu, ty co jdou, vyčistím, a nachystám na nošení.

Proč to dělám

Proč to všechno dělám? A proč byste to měla dělat vy? Věřte, že to ušetří spoustu nervů a bezradného přešlapování před skříní. Zvlášť v době, kdy prostě pospícháme ven za tím krásným počasím!

Užijte si v rámci možností krásné jarní dny. Opatrujte se! A zaměstnávejte pozitivně hlavu, čímkoliv to jen jde. Protože optimismus, dobrá nálada a nadhled jsou nejlepší prevencí!

Revidujete si před novou sezonou šatník? Třídíte si věci ve skříni? Máte nějaké vlastní tipy a triky? Budu se moc těšit na vaše příspěvky v komentářích.