Nadčasové kousky, které vám vydrží roky – 2. část

4. 6. 2020

Funkční šatník vytvoříte snadno za pomoci nadčasových kousků. Ty potom můžete libovolně doplňovat o módní trendy, ale pořád budete mít ve skříni stálice, na které je spoleh. V předchozí části článku jsme si představili nadčasové kousky jako jsou kabáty, bundy, saka nebo šaty. V druhé části jsou na řadě další kusy oblečení, do kterých je možné investovat víc peněz, protože poměrně odolávají módním trendům.


Rovné kalhoty

Klasické kalhoty rovného střihu si drží svoji pozici na trhu napříč různými obdobími a bez ohledu na aktuální trendy. Určitě byste měla vybírat z neutrálních barev – černá, navy, šedá, hnědá, béžová, případně khaki, vínová nebo koňaková. Aktuálnější vzhled můžete kalhotám dodat různým ohrnováním nebo naopak spouštěním nohavic. Volila bych proto délku minimálně po kotníky.


Ukázka z ochodů

Černé kalhoty Vero Moda

Modré kalhoty Vero Moda

Antracitové kalhoty Brax


Tmavé nevyšisované rifle

Podobně nadčasové a velmi univerzální budou tmavší nevyšisované džíny. Střihově by opět měly být spíš rovné. Vyhněte se slimkám i výrazným zvonáčům. Vhodné budou sice pouze jako neformální oblečení, ale užijete je ke spoustě různým kombinacím a stylům.


Ukázka z obchodů

Tmavé džíny Esprit

Tmavě šedé džíny Brax

Modré džíny Mac


Pouzdrová sukně

Pouzdrová sukně je podobný případ jako pouzdrové šaty, které jsme si ukázali v první části článku. Jednoduchá, úzká sukně v délce ke kolenům nebo kousek nad kolena, se může stát stálicí vaší skříně a nabízí široké spektrum možností, jak ji nosit a kombinovat. Působí především elegantně, ale kromě formálních outfitů ji uživíte i na běžné nošení, pokud se budete chtít trošku „oháknout“. Jako u všeho jiného, i tady velmi záleží na použitém materiálu.


Ukázka z obchodů

Černá sukně Orsay

Bílá sukně Orsay

Modrá sukně Orsay

Kostkovaná sukně Drykorn


Klasické kožené lodičky

Najít nadčasové lodičky je trošku složitější, protože se průběžně mění trend ve tvaru špičky. Změny nejsou tak rychlé jako u jiných kousků oblečení, takže pokud si teď koupíte třeba lodičky do špičky, určitě vám chvíli vydrží. Navíc kvalitní kožené boty můžete v případě, že už nejsou úplně módní, schovat do skříně a až se trend zase změní, vytáhnout je, nakrémovat a jede se dál. Hledejte tedy klasický střih lodičky se středně vysokým jehlovým (ne moc úzkým ani širokým) podpatkem. Praktičtější a nadčasovější je také hladká kůže, která se navíc snáz udržuje než semiš.


Ukázka z obchodů

Černé lodičky Gino Rossi

Nude lodičky Guess

Hnědé lodičky Gino Rossi


Hladká kožená kabelka

Jednodušší hladká kožená kabelka je podobně jako klasické lodičky doplněk, který v případě, že se vám nebude zdát dostatečně aktuální, jednoduše uklidíte do skříně a za pár let opět vytáhnete. Ovšem seženete kousky, které vám budou složit opravdu hodně let. Nadčasové jsou také ikonické kabelky.


Ukázka z obchodů

Černá kabelka Gino Rossi

Hnědá kabelka Coccinelle

Modrá kabelka Furla


Hladké kozačky

Aktuálně jsou sice modernější spíš kotníkové boty, ale i tak si klasické kozačky pořád drží svoje místo na slunci. Chcete-li, aby byly nadčasové, vybírejte co nejhladší, nejjednodušší a bez zbytečných ozdob v neutrálních barvách. Mohou být elegantní s podpatkem (pozor, ten je také ovlivněn aktuálními trendy) nebo jen s nízkým širokým podpatkem a v jezdeckém stylu.


Ukázka z obchodů

Hnědé kozačky Eksbut

Černé kozačky Nessi

Světle hnědé kozačky Lasocki


Basic kousky

Základní kusy oblečení, které nazýváme basic kousky, jsou nadčasové také. Proto, i když by vám v první chvíli mohlo být líto utratit víc peněz za „obyčejné tričko“, nešetřete a pořizujte je v co nejlepší kvalitě. Dobře zvažte výběr materiálu i střihu. Obyčejná trička, roláky, pulovry, legíny, propínací svetry… to jsou věci, které příliš nestárnou.


Ukázka z obchodů

Pruhované tričko

Růžový pulovr

Modré tričko Drykorn


Designové kousky

Času dobře odolávají také různé designovky. Ačkoliv i různí tvůrci berou ohled na aktuální trendy, slepě je nekopírují a věcem vtiskávají osobitý ráz. Proto podobné věci můžete mít v šatníku dlouhodobě a nebudou působit nemoderně.


Ukázka

Starorůžové šaty Monika Mongol

Hnědé tričko Kuráž

Šaty Young Primitive

Nadčasová může být samozřejmě celá řada dalšího oblečení. My jsme si ukázali pouze obecný přehled. Pokud se k vám do šatníku dostane jakýkoliv kvalitní a nadčasový kus oblečení, radím vám, abyste si ho hýčkali. Podobné věci jsou totiž k nezaplacení a investice, kterou jste do nich vložili, se vám vrátí.


Máte ve skříni oblečení prověřené časem, na které se můžete spolehnout a nosíte ho už dlouho?PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.