Rozdíl mezi módními výstřelky a aktuálností vašeho oblečení

18. 6. 2020

Pokud si myslíte, že moderní vzhled vám zaručí striktní následování módních výstřelků, jste na omylu! Módní výstřelky jsou produktem fast fashion a mnohdy vydrží jen pár sezón. Většinou nemá význam se jimi zaobírat, a v některých naopak můžeme vypadat spíš nemoderně, když to s nimi neumíme. Ovšem móda má určité trendy, směr, kterým se třeba v určité pětiletce ubírá, siluetu, která je aktuálně moderní. To jsou věci, které byste neměla úplně ignorovat, pokud chcete působit mladě a tak nějak „aktuálně“. Jde vám z toho hlava kolem? Potom vám v dnešním článku ukážu, jak to funguje a jaký je vlastně rozdíl mezi následováním módních trendů a udržováním aktuálnosti v šatníku.

Nedávno jsme si ukázali nadčasové kousky, které vám vydrží roky. Takové se vyplatí ve svém šatníku mít a hýčkat si je. Většinou odolávají proměnám módních trendů a vypadají dlouhodobě dobře. Na takových kusech oblečení je dobré svůj šatník stavět, protože se o ně můžete opřít, budete je umět nosit a kombinovat.

Přesto je ale potřeba držet si ve svém vzhledu i nějakou aktuálnost, která se odvíjí od současných trendů. Docílíme toho tak, že si pustíme do skříně občas nějaký ten trend. Ovšem ve smysluplné podobě! Rozhodně by to nemělo vypadat tak, že budeme hltat, co je právě trendy a in a na sílu to šroubovat do svého šatníku.


Slepé následování módních výstřelků


Projíždíte módní časopisy a dočtete se, že jsou super trendy „cyklistické kraťasy“. Tedy upnuté šortky, které evokují ty, které vídáme v televizi na cyklistických závodech. Tak si je koupíte s tím, že díky nim teda budete vypadat moderně. Jenže když jinak zůstanete u svého běžného stylu a nedoladíte je dalšími vysoce módními prvky, budete prostě vypadat, jako když jdete na hodinu tělocviku.Stejně tak pro vás nemusí být ideální spousta dalších módních trendů – saténové šaty ala „noční košile“, balonové rukávy, apod. Ne všechny trendy se hodí k našemu tvaru postavy, našemu stylu, naší povaze a ne všechny zapadnou do našeho šatníku. Ale hlavně většina žhavých trendů vyžaduje, abyste se trendy oblékala tak nějak celkově a módou žila. Protože jinak na vás opravdu mohou mít přesně opační efekt a budete vypadat, že jste zaspala dobu. Před pár lety frčely chokery (vznešený anglický název pro „sametky“). Pokud byste se jinak oblékala jako za svého mládí a choker si pořídila v době, kdy začal být moderní, tak moderně vůbec vypadat nebudete a choker vám spíš ještě ublíží. Stejně tak třeba žebrovaná trička, vysoké čelenky, boyfriend saka, oversized kožené bundy, ponožky v sandálech, atd. Pokud chcete podobné výstřelky nosit, musíte jednoduše být velmi trendy od hlavy až k patě. Takže běžná žena by je opravdu měla nechat spíš street stylovým fashion maniačkám.

Jak to tedy dělat, abyste působila moderně, ale nemusela slepě následovat trendy?


Aktuálnost oblečení

Pokud chcete působit moderně/aktuálně, nevyhnete se sledování módy. Doporučuju ženám projíždět si pravidelně Pinterest, Instagram nebo eshopy s oblečením a nasávat „atmosféru“ ukazovaných modelů. Budete díky tomu vědět, jak oblečení dostylovat a jak si udržet aktuální ráz. Sledujte, jak vypadá aktuálně moderní silueta, jaké se nosí délky kalhot a sukní, jaké jsou moderní střihy halenek a jak modelky oblečení kombinují.


Jak by to mohlo vypadat v praxi?

Dejme tomu, že máte v šatníku nadčasovou koženou bundu a klasické tmavé džíny. Projedete Pinterest a najdete si fotky outfitů s koženou bundou a případně i džínami, které se vám líbí. Sledujete, jakým způsobem bývají kožené bundy kombinované, a zjistíte, že se teď nosí zejména volnější topy, které jsou zakasané do kalhot. Osloví vás také bílé tenisky, které na fotkách často vidíte.Až budete tvořit svůj outfit, vyměníte tedy upnuté tílko (outfit vlevo), které byste si normálně vzala, za trošku volnější a modernější a zakasáte ho (outfit vpravo). Místo balerín, které nosíte hlavně kvůli pohodlí, si obujete ještě pohodlnější tenisky. Ačkoliv si obléknete dva nadčasové kousky (bundu a džíny), stejně bude celkový dojem svěží a budete vypadat moderně. Protože jste dodrželi moderní ráz svého outfitu.

Samozřejmě se jedná o modelovou situaci a záleží také na tvaru vaší postavy. Stejným způsobem můžete postupovat v jakémkoliv jiném případě.

Můžeme si to ukázat ještě na příkladu letní sukně. Teoreticky je tato sukně také nadčasová. Roky můžete být zvyklá nosit k ní tento top přes sukni a sandálky (obrázek vlevo). Pokud ale budete chtít působit moderněji, nemusíte do outfitu nutně zakomponovat nějaký extra módní trend. Ale vyberete si trošku jiný top, který budete nosit zastrčený do sukně (obrázek uprostřed) nebo modernější nátělník (obrázek vpravo), pokud nemůžete zakasávat. Klasické sandálky vyměníte za modernější verzi a dopřejete si kulatou crossbody kabelku, která se teď často objevuje v obchodech a hned bude výsledek mnohem aktuálnější a tedy i modernější.


Nežeňte se tedy za trendy, ale spíš se snažte držet aktuální ráz svých outfitů. Bude to pro vás mnohem přínosnější.

Těším se na vaše názory a postřehy ke článku v naší diskuzní FB skupině.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.