„Must-have“ – kousky, které vážně nemusíte mít

25. 6. 2020

Každá žena by měla mít v šatníku… Tak tohle ode mě nikdy neuslyšíte! Neexistuje nic, co by každá žena měla mít. Neexistuje nic, co by každá žena měla dělat. Lidé nejsou stejní a tím pádem nemůže být stejný ani jejich šatník. Co dobře funguje jednomu, může být pro druhého úplně zbytečné. Ukážeme si spolu, proč to tak je a proč byste se podobným návodům měla vyhýbat velkým obloukem.

Často se někde dočtu podobná rčení, jako že by žena měla mít v botníku bílé lodičky. Nebo černé baleríny. Nebo černé sako, bílé tričko, červenou rtěnku… Jenže lidé, kteří podobná rčení vynášejí, zapomínají na velmi důležité aspekty, které ovlivňují náš styl oblékání – osobnost a životní styl.


Must-have versus životní styl

Pokud stylistka doporučí ženě, která denně nachodí 7 kilometrů, že si má koupit bílé lodičky, nebude to příliš funkční rada. Stejně tak pokud se ženu, která tráví většinu svého volného času prací na zahrádce a má práci v terénu, nevlastní auto a jezdí autobusem, pokusí oblékat do elegantního saka a pouzdrových šatů. Náš životní styl a aktuální životní situace jsou nezanedbatelné aspekty, které ovlivňují, jak se oblékáme.

(pinterest.com)

Osobnost a styl oblékání

Ještě méně zanedbatelným aspektem je naše osobnost, styl a vkus. Má-li žena zálibu ve velmi elegantním a ženském oblečení, těžko se jí budou do šatníku hodit bílé tenisky, i když se teď nosí skoro ke všemu. Naopak vyznavačka nějakého rebelského stylu asi neocení baleríny, které působí dívčím stylem. Sportovní typ ženy zase asi sotva uživí krajkové malé černé. A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

(pinterest.com)

Vždy je zapotřebí přizpůsobit oblečení sobě samé. Ačkoliv nejsem vyznavačem přílišné praktičnosti, nelze náš životní styl a naši osobnost při výběru oblečení opomíjet. Neexistuje jeden „správný“ styl oblékání. Správné je pouze to, abyste se ve svém oblečení cítila dobře a svá.

Sledujete podobné seznamy „must-have“ kousků? Necháte se jimi ovlivnit? Těším se na vaše postřehy a názory v naší diskuzní FB skupině.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Definuj jednoduše základ svého stylu

Definuj jednoduše základ svého stylu

Hledáš svůj styl? Nevíš, na čem stavět svůj šatník? Máš pocit, že se ti líbí všechno a nic? Tak pojď začít hezky od začátku a popořadě. 🙂 V dnešním článku ti ukážu, jak si definovat to, na čem se tvůj styl zakládá. Právě to je na úplném začátku to nejdůležitější....

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.