Buďte šik v barevném oblečení

5. 11. 2020

Máte ráda výraznější barvy? Ráda byste je i nosila na oblečení, ale nejste si jistá, zda je to tou správnou volbou pro vás? Při rozhodování vám pomůže několik tipů, díky kterým budete v barevném oblečení šik!

Kvalita – zásadní pravidlo pro nošení výrazných barev

Než se do zařazování barev do šatníku pustíte, měla byste si pamatovat jednu velmi důležitou věc. Čím barevnější kus oblečení, tím větší nároky byste měla mít na kvalitu. Zatímco oblečení neutrálních barev (bílá, černá, šedá a béžová) obvykle vypadá dobře i v případě, že sáhnete po nedokonale zpracovaném kousku, barevné oblečení vám nic neodpustí! Proto byste měla kvalitě zpracování a použitého materiálu věnovat zvýšenou pozornost stejně jako tomu, jak moc vám daný oděv padne.

S barvami to nepřehánějte

Některé osobnosti si libují v pestrobarevných kombinacích, „color blockingu“. Ovšem musí to opravdu být v souladu s osobností a také stylem dané osoby.

Pokud to není váš případ, nechte míchání více barev pouze na vzory (a i tam opatrně) a raději si zvolte jeden výrazný barevný kousek (tzv. statment) a doplňte ho už jen neutrály.

Jestliže se na velké barevné plochy necítíte vůbec, můžete zkusit barvu do svého outfitu zapasovat pouze na menším doplňku jako je šátek, brož, pásek, boty nebo kabelka. Případně můžete využít kousek oblečení v nějaké neutrální barvě třeba s barevným lemováním.

Vhodná sytost barvy

Zcela zásadní je také vhodná intenzita/sytost barvy. Především s věkem bychom měly postupně barvy, které nosíme, utlumovat. I tlumená barva (barva, která vypadá trošku jako sepraná) zůstává barvou aktivní a výraznou, ale nepřekřičí váš obličej.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je sytost.jpg.

Vhodná X nevhodná sytost barvy

Jaký je váš vztah k výrazným a aktivním barvám? Nosíte je rády, nebo raději saháte po neutrálech? Budu se těšit na vaše postřehy v naší diskuzní FB skupině!

Zdroj foto: pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.