4 hlavní důvody, proč nepotřebujete spoustu oblečení

18. 12. 2020

Myslíte si, že můžete být šik pouze s plnou skříní? Přesto se děsíte každého nakupování, protože vás to nebaví? Vybírání nového oblečení je spíš vaše noční můra nebo minimálně nepříjemná ztráta času? Potom budete mít určitě radost, když vám řeknu, že plnou skříň oblečení prostě nepotřebujete! Pojďme se spolu podívat na 4 hlavní důvody, proč to tak je.

1. Nepotřebujete vypadat každý den jinak

Od různých fashion maniaček a fashion ikon máme v hlavě mylně zakořeněné, že potřebujeme každý den vypadat jinak. Myslíme si, že by naše outfity měly být různorodé. Ale ruku na srdce. Vy máte ambice stát se módní ikonou? Nejde vám spíš o to, abyste každý den vypadala prostě jako vy, byla hezky a slušivě oblečená a cítila se dobře?

Fashion Jackson

Mnohem efektivnější je vytvořit si vlastní stylové a barevné schéma šatníku, které bude vypovídat o vaší osobnosti. Zároveň budou kousky ve vašem šatníku dobře kombinovatelné a vy i se zdánlivým málem můžete vytvořit nespočet kombinací, jako jsme si to ukázaly v článku Mix and Match, aneb jak budovat kombinovatelný šatník.

Ostatně často se drží svého osvědčeného stylu i ty zmiňované módní ikony. Však se podívejte třeba na Karla Lagerfelda, který vypadal po desetiletí prakticky stejně, ale stále skvěle.

2. Víc než o počet kusů jde o celkový styling

S prvním bodem souvisí i ten druhý. V módě nejde ani tak moc o počet kusů oblečení, ale o to, jaký styling ve finále outfitu dáte a jak dané kousky oblečení zkombinujete.

Audrey Coyne

I relativně podobným outfitům můžete vtisknout jiné vyznění s pomocí doplňků. Záleží na tom, jaký styling zvolíte.

Vaše outfity budou mít sice stále podobný nádech, ale to vám vůbec nevadí. Protože jak jsme si řekli v prvním bodě, nejde nám o to, vypadat pořád jinak, ale vypadat jednoduše jako my. 🙂

3. Upřednostníte kvalitu nad kvantitou

Možná, že jako náctiletá jste na sobě snesla silonové tričko, polyesterové kalhoty, acrylový svetr a koženkové boty na podpatku, které vás všude tlačily. Stejně jako jste se vydržela na zastávce klepat zimou v polyesterové bundičce.

Ale s věkem jste došla k tomu, že se ve svém oblečení potřebujete cítit především pohodlně a příjemně. A to jde jen s kvalitními materiály a dobrým zpracováním. Jenže kvalitní kousky oblečení něco stojí. A vy přece nechcete všechny svoje peníze investovat jen do oblečení. Máte spoustu koníčků, ráda cestujete a o výdajích za děti ani nemusíme mluvit. 🙂

O to víc byste se měla soustředit na kvalitu a smysluplnost kupovaných věcí. Kvalitní a nadčasové oblečení vám potom bude sloužit dlouho a účelně. Takže jich tím pádem nakoupíte míň a za míň peněz. Navíc kvalita mluví za oblečení tak nějak sama a i díky ní člověk působí automaticky víc šik.

To je mimochodem také o důvod víc, proč byste si měla budovat funkční šatník. Pokud si s tím nevíte rady, může vám pomoct konzultace Styl oblékání a tvar postavy, která váš šatník jednou pro vždy vyřeší.

4. Stejně to nebudete nosit

Tady to chce hodně upřímnosti sama k sobě. Ale zkuste to. Vážně unosíte pětadvacet triček, deset kalhot, dvanáct sukní, dvacet párů bot a patnáct svetrů? Jestli si teď začínáte alibisticky vysnívat různé situace, abyste odpověděla „ano“, tak já raději rovnou odpovím za vás. NEUNOSÍTE! Stejně vás ráno nebude bavit vymýšlet u skříně další novou kombinaci a vytáhnete ty stejné džíny, co včera, svoji oblíbenou halenku a maximálně se zamyslíte, jestli si obléknete sako nebo kardigan.

Víte, co je nejčastější věta, kterou od vás slyším? „Já si častou nakoupím nové věci, ale pak stejně nosím pořád to samé.“
Já se vás pak ptám: „A proč?“
A vy mi odpovíte: „Mám to ozkoušené a cítím se v tom dobře.“

A to je přece ten cíl! Jen je někdy potřeba dát tomu všemu nějakou fazonu a řád. Proto čtete můj blog nebo využíváte moje služby. Ale tyhle vaše outfity „jako vždycky“ jsou prostě odrazem toho, po čem toužíte. Tedy sáhnout ráno do skříně, vytáhnout tři věci a cítit se v tom dobře. A myslíte si, že to bude fungovat s absolutně přeplněným šatníkem, ve kterém pomalu ani nevíte, kde co máte?

Odpovězte si samy… 🙂

A taky přijďte diskutovat do naší FB skupiny.

Zdroj foto: Pinterest.com, YT kanál Audrey Coyne

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.