Chcete vypadat a cítit se skvěle? Poznejte nejprve samu sebe!

21. 1. 2021

Bylo by tak jednoduché, kdybychom si prostě vyhlédly v časopise nebo na Pinterestu 10 krásných outfitů a ty okopírovaly, aniž bychom to víc řešily. Ale stačilo by to? Nestačilo… Krásný outfit nám totiž nezaručí to, že se budeme cítit a vypadat skvěle. Než se člověk pustí do budování svého šatníku, měl by v první řadě co nejlépe poznat sám sebe. Poznání sebe samé je mnohem důležitější, než poznání módních zákonitostí!

Víte, co se mi často stává na konzultacích? Nezřídka mi s provinilým výrazem skoro omluvně říkáte věty jako: „Když mě se ty roztrhané džíny moc nelíbí… Já vím, že jsou moderní, ale já se v o tom necítím.“ Nebo třeba: „Já vím, že bych asi měla nosit do kanceláře sako a lodičky, ale to prostě není můj styl. Já jdu raději v kardiganu a polobotkách.“

A víte, co na takové věty odpovídám? „No to je super!“ Protože když podobnou větu slyším, znamená to, že nad svým oblečením přemýšlíte a snažíte se vnímat svoje potřeby. A to je naprostý základ všeho…

Přemýšlejte o módě i o sobě

Chcete-li se v módě někam posunovat, začněte tím, že budete přemýšlet o sobě i o věcech, které se vám líbí. Pokládejte sama sobě otázky a hledejte na ně odpovědi. Přemýšlejte, co se vám líbí a co naopak ne, a co si v obchodech prohlížíte nejraději. Zkuste se zamyslet nad tím, jaká vlastně jste. Jak byste se popsala v několika větách a jak byste si přála, aby vás vnímalo okolí. Co jsou vaše největší přednosti? Jste veselá a přátelská? Lezete po horách a jste holka „do nepohody“? Potom zřejmě budete chtít na okolí jako pohodová holka také působit. A to půjde v pouzdrovkách a jehlových podpatcích těžko, i když si to u vás ve firmě žádá dresscode. Tak hledejte alternativu, která k vám bude sedět víc.

Analyzujte

Když už o věcech přemýšlíte, zkuste si vyhodnotit, proč přesně se vám líbí tenhle outfit z Pinterestu. Co vás na něm zaujalo? Proč si myslíte, že byste se v něm cítila dobře zrovna vy? Zavřete oči a představte si, že na sobě máte svoje „ideální oblečení“. Jak se cítíte? Jaké je pro vás na kůži? Líbí se vám pocit, že vám obepíná ženské křivky a vy tak můžete ukázat, že jste krásná žena? Nebo vám vyhovuje, že na sobě máte přírodní, prodyšné a volné materiály, ve kterých můžete dýchat a volně se pohybovat? Co přesně vám vadí na těch roztrhaných džínách? A proč přesně vás to táhne k tomu červenému svetříku?

Cokoliv si zkoušíte nebo prohlížíte, vám může sloužit k analýze sebe samé. Prohlížejte se, naslouchejte si a objevujte, v čem je vám dobře a v čem ne.

Dejte na svoji intuici

Ženy dostaly do vínku vyvinutou intuici, která jim pomáhá rozhodovat se v situacích, které nejdou jednoznačně vyhodnotit rozumem. A právě rozhodování na základě hlásku, který k nám promlouvá jménem našeho podvědomí, obvykle děláme dobrá rozhodnutí. V módě to často platí dvojnásob. Často mi říkáte, že jste si koupila kdysi pudrově růžový svetřík, protože vás to k němu nějak táhlo a nevěděla jste proč. A všichni vám ho chválili, protože vám ohromně slušel. Tak to k vám dobře poradila vaše intuice.

Pokud už jste někdy ze všech „pouček a doporučení“ spíš zmatená a nemůžete se dobrat vysněnému cíli, tak na ně na chvíli zapomeňte a zkuste se pro jednou řídit svojí intuicí. Třeba vám to pomůže najít dosud nepoznané obzory.

Pokud máte pocit, že na podobné otázky nedokážete odpověď najít, vždy můžete využít služby stylistky. Dobrá stylistka se s vámi právě na podobné otázky zaměří a pomůže vám na ně odpovědi najít. A pro dobrou stylistku je váš skvělý pocit prioritou.

Ať už se ale rozhodnete svůj styl vyřešit sama nebo s pomocí, zapamatujte si jednu strašně důležitou věc:

Nejdůležitější jste vy!

Vy a vaše osobnost musíte být vždy na prvním místě před vším ostatním. Proto je tak důležité se dobře poznat a až na tomto poznání začít stavět svůj módní styl.

Vaše postřehy, nápady, zkušenosti nebo prostě jen názory na toto téma uvítáme v naší diskuzní, poradenské a velmi přátelské FB skupině. 🙂

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.