5 hlavních důvodů, proč je kvalita tak důležitá

2. 2. 2021

Chceme-li mít funkční a slušivý šatník, měli bychom věnovat zvýšenou pozornost kvalitě oblečení. Bez toho se nemůžeme hnout z místa. Důvodů, proč to tak je, by se našlo nepřeberné množství. Pojďme si vyjmenovat alespoň těch pět hlavních, které byste měla mít stále na paměti, a které mají přímý užitek pro vás.

Kvalita je vidět

Už jsme o tom mluvili dřív, ale určitě stojí za to si to připomenout. Kvalita je vidět na první pohled. Dobré řemeslné zpracování a kvalitní materiál mluví za daný kus oblečení samy. U kvalitních kožených bot je na první pohled znát, že to nejsou laciné křusky z tržnice. Kašmírová příze dodá svetru úplně jiný vzhled než ta akrylová a hedvábná blůzka se chová na těle úplně jinak než ta polyesterová. Řemeslná kvalita zase dává věcem ten správný tvar. Díky dobrému začištění švů nikde netrčí nitky, správně střižená látka předchází nevzhlednému krčení ve švech apod. I zdánlivé detaily dotváří finální podobu.

Kabát Gate
Kabát Max Mara

Kvalita je cítit

Vybíráte-li si oblečení z přírodních a kvalitně zpracovaných materiálů, věřte, že to nejen vaše pokožka ocení. Nebudete se potit, oblečení vás nebude škrábat, táhnout nebo jinak nepříjemně omezovat. A vy se tak budete cítit dobře. A dobrý pocit je jedním z klíčových aspektů toho, abyste mohla dobře vypadat. Takový bambus vás v létě bude příjemně chladit a odvádět pot. Mohér nebo kašmír vás v zimě zahřejí i ve velkých mrazech. Vaše oblečení bude nejen hezké, ale také funkční a usnadní vám tak nejeden úkol všedního dne.

Kvalitní věc se vyplatí upravit na míru

Spousta z nás má nekonfekční proporce těla. Není to nic zvláštního a už vůbec to není něco, zač by se měl člověk stydět. Konfekce při své velkoprodukci jednoduše počítá s jakýmsi „průměrem“ a většinou nebere v potaz jinou než průměrnou výšku, průměrnou velikost prsou, průměrný obvod stehen apod. Proto spoustě lidem kupované oblečení úplně nesedí. A v nepadnoucím oblečení nikdy nebudeme vypadat tak dobře, jak chceme a hlavně se v něm nebudeme nikdy dobře cítit. Pokud si koupíme levnou halenku, která vydrží maximálně deset praní, je zbytečné s tím, že nám sedí jen přes prsa, ale ne přes břicho, něco dělat. Pokud si však pořídíme třeba hedvábnou blůzu, u níž počítáme s dlouhou životností, uvítáme její úpravu od švadleny. Taková úprava se vyplatí a posune výsledný dojem zase o kousek dál.

Omezí nepříjemné nákupy na miminum

Pokud jste zabrousila na můj blog nebo objevila nabídku mých služeb, pravděpodobně pro vás nákupy oblečení nejsou koníčkem nebo příjemným odreagováním. Naopak zřejmě bojujete se svojí vlastní vůlí, abyste se donutila jít si koupit nové boty, protože ty staré už mají díru v podrážce. A i když vám třeba pomůžu udělat si jasno v tom, jaké oblečení hledáte a proč a sestavíme spolu základ vašeho šatníku, troufnu si tvrdit, že se ani tak nakupování nestane vaším koníčkem. Tak proč ho neomezit na minimum? A právě v tom vám může pomoct kvalitní oblečení, které vám bude sloužit dlouhou dobu.

Na kvalitní věci je spoleh

Čeká vás důležité jednání nebo schůzka? Vyrážíte s dětmi na výlet a chcete si ho užit? Potřebujete během dne zařídit milion věcí? Potom zřejmě uvítáte oblečení, na které je jednoduše spoleh. Nebylo by krásné mít na sobě během jednání halenku, na které máte jistotu, že se i přes vaši velkou nervozitu neobjeví koláče potu? Nechcete v té ZOO s dětma vypadat dobře a zároveň mít na sobě kalhoty, které vás nechají stokrát se ohnout a zase narovnat, aniž byste se musela bát nechtěného povolení švů, nebo je musela na sobě neustále narovnávat nebo vytahovat z… prostě takové, které drží na svém místě? Necítila byste se na pochůzkách ve městě mnohem lépe v botech, u kterých víte, že vás večer nebudou bolet nohy? Já myslím, že na vše odpovídáte nadšeně ano. V životě je fajn mít svoje záchytné body. Něco, na co je spolehnutí a můžete se o to opřít, když je třeba. A kvalitní oblečení může takovým opěrným bodem být. Protože když víte, že ty kalhoty prostě neprasknou, můžete si jednoduše užívat tu legraci s dětma.

A jak vlastně tu bájnou kvalitu poznat? To si povíme v jednom z dalších článků.

Jak se ke kvalitě oblečení stavíte vy? Je pro vás důležitá? Pojďme si o tom povídat v naší diskuzní a poradenské skupině na FB.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.