Jedny šaty od léta do podzimu

8. 9. 2021

Jak v praxi funguje variabilní šatník, který je postavený na univerzálních a nadčasových kouscích? Třeba tak, že svoje oblíbené šaty nosíte od léta do podzimu. Pokaždé v jiné kombinaci. Podívejte se na video, ve kterém vám ukážu jedny šaty ve třech různých kombinacích pro léto i podzim.

Proč to funguje?

Asi tušíte, že oblečení nejde kombinovat zcela libovolně. Záleží hodně na stylu, barvách a příležitosti.

V tomto případě jsem jako základ vybrala mírně vypasované červené šaty s řasením a krátkým rukávem. Jsou to obyčejné úpletové šaty, navíc v žebrované úpravě. Ta působí hodně neformálně, takže se jedná opravdu o klasické denní šaty. Nejsou ani moc elegantní, ani sportovní. Prostě tak nějak „casual“. Rozhodně je neobléknete do divadla, na pohovor nebo na nějakou jinou společenskou událost. Jsou určené k tomu, aby byly nošeny na všední události. Tím, že mají šaty ženský, vypasovaný střih a zároveň velmi neformální materiál, je jejich použití možné od mírně elegantních a žensky působících outfitů až po ty sportovnější.

Jedny šaty, tři různé kombinace

V prvním případě jsem je stylizovala do letního outfitu. Obula jsem k nim béžové sandály na klínku (ale šly by i nějaké s rovnou podrážkou) a na hlavu si vzala slamák. Stačily nějaké jiskřivé, létem zářící šperky, uvolněný letní účes s volnými vlnami a žensky působící, elegantní kombinace je na světě.

Ve druhém případě jsem k šatům obula kožené bílé tenisky a přehodila přes ně džínovou bundu. Šperky už jsem volila jen velmi decentní, protože tato kombinace působí dost sportovně, a také džínová bunda je sama o sobě hodně výrazný prvek. Je sportovnímu stylu se skvěle hodí vyčesaný culík. Vznikl mi pohodový outfit do babího léta nebo na chladnější letní večery.

V posledním případě jsem už sáhla po kotníkových botách, černých punčochách a křiváku. Jedná se totiž o outfit, který je určený do podzimních dní. Ženská a trošku rafinovaná kombinace snesla výraznější šperky i líčení a vlnitý polo-rozpuštěný účes.

Do jednotlivých outfitů jsem použila velmi univerzální a nadčasové kousky oblečení – bílé tenisky, černé kotníkové boty, džínovou bundu, černého křiváka, slamák… Místo červených šatů jsem na sobě mohla mít vlastně téměř cokoliv jiného, pokud by to nebylo příliš formální nebo elegantní. Proto je tak důležité postavit si nejprve smysluplný základ šatníku, kde budete mít dostatek různých kombinací, aby pro vás oblékání bylo co nejsnazší. Přeju vám, aby se vám to podařilo, a kdybyste s tím potřebovala pomoct, jsem tu kdykoliv pro vás. 🙂

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.