Katka je jeden z nejusměvavějších lidí, které jsem poznala. Konzultace Styl oblékání a tvar postavy s ní byla hrozně pohodová, veselá a přátelská. Ostatně přesně taková je i Katka. K tomu je ale také cílevědomá a zná svoje hodnoty. Dokáže si poradit se spoustou věcí, jen se svým šatníkem trošku bojovala. Proto jsem se snažila ji podpořit v tom, aby svoje hodnoty a osobnost převedla také do svého vzhledu.

Katka a její osobní styl

Na konzultaci jsme spolu hledaly vhodné střihy pro její rovnější, trošku chlapeckou postavu a vybíraly oblečení, ve kterém by se cítila především pohodlně, protože jako učitelka v mateřské školce potřebuje oblečení, ve kterém se může dostatečně hýbat a nebude jí venku s dětmi zima. Proto by se měla zaměřovat na kvalitní, přírodní materiály, u kterých využije jejich termoregulační vlastnosti a komfort, a také na střihy, které ji nebudou omezovat nebo dokonce škrtit.

Osobní styl Katku táhne ke klasičtějším kouskům oblečení, ale celkové outfity potřebují určitou míru kreativity a uměleckého rázu, aby nebyly nudné. Katka je veselá a bez určité hravosti si v oblečení připadá příliš usedle. Proto jsem jí doporučila zaměřit se na zajímavé doplňky jako jsou vzorované šály, výraznější náhrdelníky, oblečení se zajímavými akcenty jako jsou ozdobné knoflíky, lemování, řasení nebo třeba netypické struktury materiálu. Tím jsme spolu vytvořily klíč nejen k tomu, jaké oblečení si má kupovat, ale také k tomu, jak ho kombinovat, aby jí to slušelo a cítila se svá. Protože Kačku čekalo povýšení, řešily jsme i nějaké elegantnější a serióznější oblečení, respektive jeho kombinace.

Rozhovor s Katkou nejen o naší konzultaci

A jaké jsou Katčiny dojmy z konzultace? Co jí to přineslo, s čím dříve bojovala a čeho se před konzultací nejvíc bála? To vše se dozvíte v rozhovoru, který jsme spolu udělaly.

Kači, jaké byly před konzultací Styl oblékání a tvar postavy tvoje největší potíže nebo trápení v oblasti módy a oblékání?

Vůbec jsem netušila, jaké střihy jsou pro mě vhodné a nedokázala jsem kombinovat oblečení a barvy. Ve skříni jsem měla kousky, o kterých mi prodavačky nebo kamarádky tvrdily, jak mi sluší, ale já se v nich necítila dobře.

Co všechno jsi předtím, než ses ke mně objednala, vyzkoušela? Přineslo ti něco nějaký výsledek?

Četla jsem nějaké články na internetu, ale všechno mi připadalo vhodné pro hubené holky a to co se v nich doporučovalo, se mi nelíbilo. Navíc jsem měla pocit, že existují tři druhy postav – jablko, hruška a hubená modelka 🙂 Ale já se neviděla ani v jedné z nich… Prostě přišlo mi, že hezké oblečení je jen pro hubené holky nebo boubelky, které ho umí nosit.

Proč ses ke mně nakonec rozhodla objednat? Co pro tebe bylo tím hlavním impulzem?

Děti mi odrostly a já se najednou chtěla líbit sama sobě a dobře se cítit nejen v tom co dělám, ale i v tom jak vypadám. Navíc to vypadalo, že budu měnit zaměstnání a bylo mi jasné že na vyšší pozici bych měla mít v šatníku i něco jiného než džíny a jednobarevná trička.

Měla jsi před konzultací nějaké obavy? Bylo něco, čeho ses třeba bála?

Určitě ano. Bála jsem se, že mi budeš nabízet věci, v kterých budu třeba dobře vypadat, ale v kterých se nebudu dobře cítit nebo mi v nich bude zima 🙂 A také jsem si říkala, že možná dostanu univerzální rady, které mi budou k ničemu a peníze, které do toho investuji, vlastně vyhodím oknem. Vůbec jsem netušila, že to budou v minulém roce nejlépe investované peníze 😉

Překvapilo tě něco během konzultace?

V první řadě  mě dostala tvá otevřenost a empatie. To, že jsem měla pocit, že se někdo o mě stará, že ač mě nezná, tak mu na mě záleží a bere mě takovou, jaká jsem. Nedává pokyny, ale ptá se a nabízí cesty…

Naplnila se tvá očekávání?

Musím říct, že konzultace moje očekávání spíš předčila. A všem kdo neví, co jim sluší a chtějí se cítit dobře, konzultaci doporučuji. Určitě nebudou litovat.

V čem vidíš největší přínos? Myslíš, že konzultace nějak ovlivnila tvůj život?

Víc se líbím sama sobě. Připadám si spokojenější, když vím, že to, co mam na sobě k sobě jde a vyzdvihuje moje přednosti. Asi jsem i sebevědomější. Navíc mé okolí na změnu v mém šatníku a účesu pozitivně reaguje. Je hezké slyšet, že mi to sluší.

Jak bys popsala svůj vztah k oblečení a budování šatníku poté, co sis mou konzultací prošla?

Nákupy tedy pořád nemám ráda, ale v obchodech už jdu po určitých střizích a tak tam netrávím tolik času. Navíc kupuji jen to, co odpovídá mému stylu a typu postavy, takže už se mi nestává, že bych si něco koupila a pak mi to jen leželo ve skříni, protože se v tom necítím dobře.

Máš za sebou i asistované online nákupy a chystáš se na další. V čem ti nejvíc tato služba pomáhá?

Mám ráda, když jdou věci rychle, a trávení času hledáním vhodného kousku je pro mě utrpením. Když mi s nákupem pomůžeš, mám víc energie a času na jiné věci. Vím, že se mohu spolehnout,  že mi vybereš věci, které sedí mému typu postavy, sedí mi velikostně i barvou. Já si pak můžu vybrat jen z pár kousků a nemusím nic složitě hledat a filtrovat. 

Kači, moc ti děkuju za rozhovor, ale také důvěru, kterou jsi mi při konzultaci svěřila.

Také byste se ráda našla a ulehčila si každodenní oblékání?

Do konce roku se můžete objednávat na konzultaci Styl oblékání a tvar postavy za stávající (zaváděcí) cenu. Od 1. ledna 2022 začne platit nový ceník mých služeb. Stále ale máte dostatek času. 🙂 Můžete také obdarovat sebe nebo svoje blízké ženy poukázkou. Její platnost je až do konce příštího roku. Konzultaci je možné absolvovat buď osobně u mě, nebo online formou.

Budu se na vás moc těšit!