Zjistěte, jaké typy bot můžete nosit k vlněnému kabátu

25. 1. 2022

Výběr bot ke kabátu nemusí být vůbec věda! Stačí se držet několika jednoduchých tipů a už nikdy nebudete váhat, jaké boty obout k jakému stylu kabátu. Ale hlavně je důležité opět myslet především na to, jak bude působit celek, a vzít v úvahu svůj osobní styl. Zatímco někdo si i k elegantnějšímu kabátu může dovolit třeba „martensky“, jiný k němu obuje elegantní kozačky. Zároveň záleží také na tom, jaký zvolíte zbytek oblečení a doplňků. Všechno dohromady totiž udává celkový dojem, jaký z vašeho outfitu bude. Proto je těžké dávat přesný návod, jak co kombinovat, a vše jsou tak pouze obecné rady, které vás mohou nasměrovat.

Elegantní střih kabátu

Elegantně působí především klasicky střižené kabáty, které mají výrazné klopy a vypasovaný střih. Působí velmi žensky, a proto se k nim hodí zejména ženský a elegantní styling.

K podobnému střihu kabátů se nejlépe hodí boty, které také působí elegantně, žensky, nebo případně jsou hodně univerzální. Tady platí, že čím jednodušší a hladší bota, tím univerzálnější.

Můžete tedy vybírat (s ohledem na zbytek outfitu) z různých hladkých chelsea bot, kotníkových bot s podpatkem i bez nebo kozaček.

Černé chelsea boty – univerzální střih bot. Jsou bez podpatku, takže nejsou striktně elegantní, ale zároveň jsou jednoduché, hladké, bez ozdob a snadno použitelné k elegantnímu i ležérnějšímu stylu oblečení.

Vínové kotníkové boty – elegantní boty.

Hnědé nízké kozačky – elegantní boty.

Černé vysoké kozačky – elegantní boty.

Univerzální střih kabátu

Úplně stoprocentní univerzálnost se u vlněného kabátu očekávat nedá. Pořád to vždy bude kousek oblečení, který je primárně elegantní. Minimálně ve srovnání například s péřovou bundou. Pokud ale máte jednoduchý, hladký kabát, který má rovnější nebo jen mírně vypasovaný střih (bez pásku, dvouřadého zapínání, širokých kop, apod.), lze mu dodat poměrně variabilní styling. K takovému kabátu je možné nosit elegantní oblečení, ale i ležérnější. Pokud je navíc kabát jednoduchý, můžete si klidně dovolit i zdobnější, barevné nebo jinak zajímavé boty.

Nemusíte se tedy bát kozaček, kotníkových bot, podpatků, rovných podrážek, platforem, šněrovacích bot a v teplejších dnech ani tenisek (pokud nebudou vyloženě sportovní). Vyhnout byste se měla jen výrazně sportovním botám nebo třeba sněhulím.

Černé chelsea boty – mírně elegantní boty.

Černé šněrovací boty – ležérní styl bot.

Hnědé šněrovací boty – ležérní a osobité boty, které se snadno stanou nosným prvkem outfitu.

Béžové chelsea boty – ležérní boty.

Černé kotníkové tenisky – sportovně působící boty. Díky koženému provedení jsou ke kabátu ještě nositelné, pokud je zbytek outfitu hodně uvolněný.

Černé kotníkové boty – elegantní boty.

Sportovní střih kabátu

Jak už jsme zmínili, klasický vlněný kabát nemůže být vyloženě „sportovní“. Ovšem existují střihy, které jsou inspirované sportovními střihy oblečení – třeba vojenské střihy nebo rovné střihy bez klop. Sportovněji a ležérněji působí také různé kabáty s kapucemi. Takové kabáty jsou jako dělané pro volnočasovější nebo nějakým způsobem originální a osobitý styling.

K takovýmto typům kabátu můžete nosit buď nějaké univerzální boty, nebo boty, které působí ležérně až lehce sportovně. Naopak k nim nejsou příliš vhodné elegantní boty a podpatky. Vybírat můžete z různých šněrovacích bot, klasických chelsea na rovné podrážce, workerů, apod.

Černé chelsea boty – univerzální boty.

Dr.Martens chelsea boty – relativně univerzální boty, ale už s ležérním nádechem.

Hnědé šněrovací boty – ležérní boty.

Černé šněrovací boty – ležérní boty.

Béžové workery – ležérní boty.

Timberlandy – ležérní boty.

Černé zimní conversky – ležérní až sportovní boty.


Nosíte kabáty? Tápete, jaké k nim obouvat boty? Nebo byste chtěla poradit s nějakým konkrétním problémem? Budu se na vás těšit ve FB skupině! 🙂


Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Definuj jednoduše základ svého stylu

Definuj jednoduše základ svého stylu

Hledáš svůj styl? Nevíš, na čem stavět svůj šatník? Máš pocit, že se ti líbí všechno a nic? Tak pojď začít hezky od začátku a popořadě. 🙂 V dnešním článku ti ukážu, jak si definovat to, na čem se tvůj styl zakládá. Právě to je na úplném začátku to nejdůležitější....

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.