Naučte se správně kombinovat boty se zimní parkou

10. 2. 2022

Parka může být v zimě stylovou a zároveň stále praktickou alternativou k bundě. Tápete však, jaké k ní vybírat boty? Už nemusíte, protože si ukážeme, s jakými typy bot lze parku kombinovat, aby byl výsledek slušivý a stylově vyvážený.

Není parka stylově to pravé pro vás? Zjistěte, jaké typy bot můžete nosit k vlněnému kabátu.

Protože se jedná původně o vojenský kus oblečení (ale jeho historie sahá mnohem dál a začíná v mrazivých oblastech u Eskymáků), je potřeba na něj nahlížet primárně jako na volnočasový, mírně sportovní kousek oblečení. A tak ho také kombinovat. Při výběru bot opět nezáleží jen na parce samotné, ale také na tom, jak působí zbytek vašeho oblečení jako celek. Více méně lze nosit parku dvojím způsobem.

Parka v městském stylu

Parku můžete oblékat ke klasickým „městským“ outfitům, pokud nebudou působit příliš elegantně nebo dokonce formálně. Vyhýbat se s ní nemusíte ani sukním a šatům. Jen by měl celkový styling působit ležérně.

V takovém případě se vám budou hodit boty, které jsou velmi univerzální. Třeba klasické chelsea a jednoduché kotníkové boty. Nebo takové, které působí spíš ležérně, takže například šněrovací kotníkové boty, „koně“, ležérní polokozačky, apod.

Černé chelsea s hrubší podrážkou – relativně univerzální, spíše ležérní boty
Černé hladké chelsea – velmi univerzální boty nositelné k elegatnímu i volnočasovému oblečení
Béžové šněrovací boty – ležérní typ boty
Klasické Dr. Martens – ležérní, stylové boty
Černé polokozačky – relativně univerzální, spíše ležérní boty
Kozačky s hrubší podrážkou – ležérní boty
Hnědě kotníkové boty – relativně univerzální, spíše ležérní boty
Kotníkové boty se zipem – ležérní až sportovní boty

Parka ve sportovním stylu

Druhou možností je dát parce sportovnější styling. I v takovém případě lze samozřejmě oblečení považovat za „městské“, ale můžete v něm klidně vyrazit i na procházku za město. 🙂

K podobnému stylu uživíte různé šněrovací boty, workery, sněhule, boty s hrubou podrážkou, nebo třeba i válenky. Označení „sportovní“ je tu myšleno jako označení stylu, nejedná se tedy o boty na sport. 🙂

Šedé válenky Ugg – ležérní, sportovní boty
Béžové sněhule Toms – ležérní boty
Béžové šněrovací boty – sportovní boty
Černé šněrovací boty – sportovní boty
Šedé sněhule – sportovní boty
Workery Timberland – sportovní boty
Černé šněrovací boty – ležérní, sportovní boty
Béžové šněrovací boty – sportovní boty

Jak to máte s parkou vy? Nosíte ji? Máte jakékoliv dotazy nebo postřehy k článku? Budu se na vás těšit v naší diskuzní FB skupině, do které se můžete kdykoliv přidat.

Zdroj foto: pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.