Vybírejte si vhodné boty k prošívané bundě a kabátu

17. 2. 2022

Oblékat se v zimě teple a zároveň slušivě může být oříšek. Často u nás jednoduše vyhraje komfort a praktičnost nad stylovostí. Když už ale v zimě saháte po teploučké prošívané bundě nebo prošívaném kabátu, je dobré je správně kombinovat s botami, potažmo celkovým stylingem. Podíváme se spolu tedy na to, jaké typy bot k bundám vybírat, a proč je lepší se některým vyhnout.

Pokud nejsou bundy a prošívané kabáty váš styl, možná uvítáte také rady, jak kombinovat s různými typy bot vlněné kabáty, nebo jak sladit zimní parku.

Podobně jako v případě parky, i u prošívaných bund a kabátů musíme brát v potaz, že ať už má daný kousek jakýkoliv střih, nikdy z něj nebude ryze elegantní oděv. Nepromokavá šusťákovina eleganci a formalitu snižuje. Proto byste se neměla snažit dát prošívaným kabátům klasicky elegantní styling. Sice je možné v módě různá pravidla ohýbat a porušovat, ale pouze v případě, že člověk dobře ví, co dělá. Bohužel většina lidí při pokusu o eleganci u prošívaných kabátů skončí na nelichotivé kombinaci s elegantními kozačkami a klasickou elegantní kabelkou. A taková kombinace působí velmi usedle, nemoderně a evokuje často dámu v letech. Případně působí jednoduše nevkusně a nesladěně.

Poslední ukázka by nositelná ještě byla, protože je zde elegance kozaček trošku zmírněna použitým materiálem – semišem. Ten nepůsobí tak formálně jako hladká kůže. Navíc kozačky nemají podpatek. Pomáhá také vykukující kostkovaná košile, takže celek působí uvolněnějším dojmem.

Jak tedy prošívané bundy a kabáty nosit správně? Jaké k nim vybírat boty?

Samozřejmě opět záleží na celkovém stylingu a také střihu bundy/kabátu. Některé působí volnočasověji, jiné jsou relativně elegantní. A stejně jako v případě parky si můžeme styling rozdělit do dvou kategorií. Na městský, uhlazenější a pak na sportovní a volnočasový. Ten první užijete při běžném dni a druhý třeba s dětmi venku nebo při nějaké procházce v přírodě.

Prošívaná bunda / prošívaný kabát v městském stylu

Prošívané bundy a kabáty sice mnohdy působí sportovnějším dojmem, přesto je možné nosit je také v uhlazenější formě. Pokud celkový dojem nebude příliš formální a elegantní, možností stylingu máte poměrně dost. Velmi záleží na střihu bundy, ale především na tom, jaké oblečen s ním budete kombinovat.

Boty by k prošívaným bundám a kabátům měly být buď velmi univerzální, nebo spíš ležérní až sportovní. Opět k nim uživíte zejména různé chelsea a hladké kotníkové boty nebo třeba polokozačky bez podpatku. Dobře budou vypadat i různé šněrovací boty.

Hnědé chelsea boty – univerzální boty
Hnědé šněrovací boty – ležérní boty
Černé kotníkové boty – relativně univerzální, spíše ležérní boty
Černé šněrovací boty – díky jemné podrážce univerzální až ležérní boty
Světle šedé šněrovací boty – ležérní boty
Černé polokozačky – univerzální až ležérní boty

Prošívaná bunda / prošívaný kabát ve sportovním stylu

Prošívané bundy a kabáty mohou mít i sportovní, vycházkový styling. Je to pak spíše kombinace na nějaké procházky, nebo takzvaně na lítačku. Přesto i tak může být slušivá a stylová.

V takovém případě uživíte všechny typy bot, které působí ležérně a sportovně. Šněrovací boty, workery, sněhule, chelsea a univerzální kotníkové boty bez podpatku, apod.

Koňakové šněrovací Timberland boty – sportovní boty
Černé kotníkové boty – ležérní až sportovní boty
Béžové chelsea boty – ležérní boty
Hnědé sněrovací boty – ležérní až sportovní boty
Hnědé sněhule – sportovní boty
Černé šněrovací kozačky – ležérní boty

Jak to máte s prošívanými bundami a kabáty vy? Vyhledáváte je pro jejich tepelný komfort? Jak je kombinujete? Máte jakékoliv další dotazy? Budu se na vás těšit při rozebírání tématu v naší diskuzní FB skupině.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Definuj jednoduše základ svého stylu

Definuj jednoduše základ svého stylu

Hledáš svůj styl? Nevíš, na čem stavět svůj šatník? Máš pocit, že se ti líbí všechno a nic? Tak pojď začít hezky od začátku a popořadě. 🙂 V dnešním článku ti ukážu, jak si definovat to, na čem se tvůj styl zakládá. Právě to je na úplném začátku to nejdůležitější....

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.