Chcete být šik? Nechte jednu věc doma

17. 3. 2022

Snažíte se všemožně dodat svému zevnějšku šmrnc, ale občas se vám to moc nedaří? Možná vám pomůže módní pravidlo, které propagovala sama Coco Chanel – Než odejdete z domu, sundejte jednu věc!

Ukážu vám, jak tuhle formuli myslela, jak ji můžete použít ve svém šatníku a hlavně, proč vám tohle jednoduché pravidlo může neuvěřitelně pomoct.

Tlačit na pilu nemá cenu

Někdy máme chuť vypadat opravdu dobře. A třeba i trošku zazářit. Máme nastudovaná různá pravidla, poučky, víme, co nám sluší, jak si upravit vlasy… Jenže jsme někdy tak přemotivované, že módu tak trošku komplikujeme.

Tu přidáme šáteček, tam náhrdelníček, tady dáme náušničky, abychom si vyvážily délku obličeje, tuhle zase široký pásek, abychom měly užší pas. A výsledkem může být ouftit, na kterém je na první pohled znát, že jsme se až moc snažily. V horším případě je výsledkem model, který je jednoduše jen přeplácaný.

Proto nám neuškodí, když si osvojíme tohle kouzelné pravidlo Coco Chanel a před odchodem z domu, se na sebe podíváme do zrcadla a jednoduše sundáme jednu věc, kterou máme na sobě. Je jen na vás, která to bude. (Teda, já bych asi radši nechala na místě kalhoty nebo halenku… a zaměřila se na doplňky. 🙂 )

Uvidíte, že někdy to bez toho šátku, pásku, náhrdelníku nebo výrazných náušnic může být lepší.

Nebojte se dělat módu jednoduchou!

Někdy není potřeba komplikovaně kombinovat, dotahovat, a přidávat špetku toho a onoho. Někdy stačí postavit to na kvalitních a dobře padnoucích kouscích a přidat jen jeden oblíbený šperk nebo doplněk. A někdy není potřeba ani to. Ostatně si můžete připomenout, proč je dobré vnímat svůj vzhled jako celek.

Samozřejmě tohle pravidlo nemusí být pro každého. Někdo má svůj styl založený na určitém „chaosu“, eklektismu a originalitě. Pokud je to projev vašeho já, je to v pořádku.

Ostatně zkuste si představit Iris Apfel, jak se ustrojí tak, jak je to u ní běžné, a potom sundá jednu věc… 😀

„Hele, Iris, sundej jeden doplněk, aby to bylo dokonalé…“

Měli bychom mít ale na paměti, že čím víc věcí, barev, vzorů a doplňků chceme kombinovat, tím víc musíme vědět, co děláme. Pokud móda není naše parketa, je lepší držet se jednoduchých řešení, kde je menší pravděpodobnost, že uděláme chybu.

Takže až si příště nebudete jistí, jestli toho na sobě nemáte přeci jen už moc, vzpomeňte si na Coco (nebo ještě líp na mě 🙂 ) a prostě jednu věc odložte.

A také se nezapomeňte přijít pobavit na tohle nebo jiné téma do naší diskuzní FB skupiny. Přidat se do ní může každý a ráda vám tu odpovím na vše, s čím potřebujete poradit.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.