Chcete dojít k funkčnímu šatníku a být šik? Nejprve si ujasněte, kde se právě nacházíte!

24. 3. 2022

Jste-li na cestě za svým vlastním funkčním šatníkem, musíte vědět, kde přesně na té cestě jste! Jedině tak si můžete říct, jaká cesta vás vlastně čeká a co na ní potřebujete potkat. Bez toho je to jen bezradné popocházení, které k cíli nikdy nepovede. Dnes si tedy spolu pojďme ujasnit, kde teda vlastně jsme. 🙂 A opravdu tentokrát vyměníme teorii za praxi, takže si nachystejte papír a tužku, ať si můžete zapisovat!

1. Co můžete říct o svém šatníku?

Otevřete svoji skříň a dobře se podívejte na oblečení, které v něm máte. Prohlédněte si jednotlivé kousky, zamyslete se nad tím, co běžně nosíte, a na papír si napište vše, co můžete o svém šatníku říct. Cokoliv, co vás při pohledu do skříně napadne. Klidně si i prohlédněte nějaké svoje fotky. V této fázi se nezaměřujte na svoje pocity, ale pouze se snažte svůj šatník nějak definovat a pojmenovat. Představte si, že o něm chcete vyprávět někomu, kdo vás nezná a nikdy vaši skříň neviděl. A vy mu chcete popsat, jak váš šatník zhruba vypadá, jaká je jeho charakteristika. Napište na papír vše, co o svém šatníku dokážete říct.

2. Jak se cítíte ve svém oblečení?

A teď se zaměříme přímo na vás. Zavřete oči a vybavte si různé situace, ve kterých se během dne nacházíte a zamyslete se, jak se ve svém oblečení cítíte. Co se vám honí hlavou, když projdete ve městě třeba kolem nějaké výlohy, ve které vidíte svůj odraz? Jak se cítíte, když máte někam jít a víte, že vás uvidí ostatní lidé? Jaké pocity ve vás vyvolává ranní oblékání? Všechny tyto pocity si opět zapište na papír.

3. Vyhodnocení

A teď si to vše po sobě přečtěte. Jak se cítíte? Kde přesně stojíte na té cestě za funkčním a stylovým šatníkem? Pokud je výsledkem něco ve smyslu: můj šatník je zoufalý, je v něm pár obnošených kousků, nic spolu neladí a kdykoliv se oblékám, cítím se frustrovaná a venku na ulici se za sebe stydím, potom jste na úplném začátku.

Ale nebojte se! To vůbec ničemu nevadí. Naopak mám pro vás dobrou zprávu! Tady na blogu jste na správném místě. 🙂 Spolu to určitě zvládneme jako s dalšími mými zákaznicemi a čtenářkami. Krůček po krůčku se spolu vydáme na tu vaši cestu a to by bylo, abyste na jejím konci nenašla to, co hledáte. Čtěte články (zaměřte se na ty, které mají štítek na začátku cesty), přidejte se do naši diskuzní a poradenské FB skupiny, napište mi, nebo využijte moje služby. Nejste v tom sama. 🙂

4. Kam chcete dojít?

Na konec si ještě z druhé strany papíru napište, kam přesně byste si přála dojít. Jaký by měl být váš výsledek, co byste si přála na konci cesty o svém šatníku říct a hlavně, jak byste si přála se cítit. Pečlivě si papír schovejte a svoje přání si pravidelně připomínejte. Jednou si tak můžete připomenout, kde jste začínala a uvědomit si, jak moc jste se posunula. Ale hlavně si pamatujte jednu důležitou věc.

Když nic nezměníte, nic se nezmění.

Tak šťastnou cestu a jsem tu kdykoliv pro vás.


PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.