Co je klíčem k tomu, abyste vypadala skvěle? Rovnováha mezi 3 základními pilíři vzhledu!

31. 8. 2022

Pokud chcete vypadat skvěle, nejde o to, abyste změnila pár věcí, začala nosit to, co vám někdo doporučí a kopírovala doporučení z módních časopisů. Spíš je potřeba postupovat systematicky, porozumět sama sobě, svým potřebám a nárokům a potom držet v rovnováze 3 základní věci, které náš vzhled ovlivňují. Zní to složitě? Tak věřte, že to složité vůbec být nemusí. 🙂 Ale je potřeba skončit s metodou pokus omyl a začít sama sobě věnovat čas tak, jak si zasloužíte. A já vám s tím samozřejmě pomůžu. 🙂

Takže o jakých pilířích to mluvím a proč jsou tak důležité?

1. Pilíř – to, co se mi líbí

Naprostým základem je, abychom nosili to, co se nám líbí. Svým klientkám vždy říkám, že můj cíl není, aby nosily to, co jim sluší. Ale aby se naučily nosit slušivě to, co se jim líbí. V oblečení se totiž potřebujeme v prvé řadě cítit dobře. A jak se můžeme cítit dobře v něčem, co se nám nelíbí a nesouzníme s tím?

Mělo by nám jít o to, abychom skrz svůj vzhled svému okolí přibližovaly vlastní osobnost. Protože právě ta je na nás to nejlepší. Každá jsme úžasná právě taková, jaká jsme. Tak proč to nepodpořit také svým zevnějškem, který bude mluvit za nás?

Když se rozhodnete na svém vzhledu pracovat, měla byste začít právě tím, že poznáte a vybudujete si svůj vlastní osobní styl. Takový, ve kterém se budete cítit dobře, a který bude jen váš.

2. Pilíř – to, co mi sluší

Potom je ale potřeba svůj styl ohraničit tím, co nám sluší. Je hezké, když se nám bude nějaký kousek oblečení líbit. Pokud nám ale opticky přidá deset kilo, deset let navíc nebo nám zdeformuje postavu, dobře se v něm asi cítit nebudeme. Proto bychom měli poznat také tvar své postavy, vnímat své proporce a opticky vše vyvažovat tak, aby nám to slušelo. Když jsme si svým oblečením jisté, prožíváme den v mnohem větší pohodě, protože už nad ním nemusíme vůbec přemýšlet. Dodá nám to sebejistotu, kterou uplatníme v mnoha dalších činnostech.

3. Pilíř – to, co je hezké

Mohlo by se zdát, že tedy stačí nosit slušivě to, co se nám líbí. Ovšem pokud chceme být opravdu šik, měli bychom nosit oblečení, které je hezké tak nějak samo o sobě. Tedy pokud bychom svůj outfit pověsili na ramínko nebo na krejčovskou pannu, měli bychom si říct, že je to opravdu hezká kombinace. Pokud si naopak oblékneme kousky oblečení, které se nám líbí, které nám sedí a sluší nám, ale vzájemně se k sobě nehodí, výsledný dojem nebude zas tak dobrý. Proto bychom se měli naučit alespoň základní stylingová pravidla, díky kterým bude naše oblečení jednoduše vypadat dobře a my s ním.

A potom už to bude vaše nejlepší možná verze 🙂

Když budete znát svůj osobní styl, ctít svoje proporce a tvar postavy a věnovat pozornost stylingovým pravidlům, nemůžete dojít k jinému výsledku než k vlastní spokojenosti. Budete se cítit dobře, vypadat dobře a vyzařovat přesně to, co si přejete. A já vám to moc přeju a kdykoliv vám s tím ráda pomůžu!

Přijďte si o tomto tématu povídat do naší FB skupiny!

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Chceš být šik? Jednu věc nech doma!

Chceš být šik? Jednu věc nech doma!

Snažíš se všemožně dodat svému zevnějšku šmrnc, ale občas se ti to moc nedaří? Možná ti pomůže módní pravidlo, které propagovala sama Coco Chanel - Než odejdete z domu, sundejte jednu věc! Ukážu ti, jak tuhle formuli myslela, jak ji můžeš použít ve svém šatníku, a...

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.