Hezké šaty nestačí a je potřeba cítit se především dobře. To vám říkám pořád dokola. 🙂 Ale patří k tomu také to, že se budete mít ráda. Lidsky, nepodmíněně, tak, jak máte rádi svoje nejbližší. Že to není tak jednoduché? Není. Ale mám pro vás několik rad, které vám k tomu pomůžou. Protože i cesta je cíl a každý malý krůček může mít velký vliv na to, jak se budete cítit.

Buďte k sobě laskavá

Hledáte u druhých chyby? Koukáte se na lidi, které máte ráda, přísně a hodnotíte, co je na nich špatně? Určitě ne. Tak proč to dělat sama sobě?

Vždy, když se ke mě nějaká žena chystá na konzultaci, vyžádám si od ní bližší informace a fotky. Velmi často čtu, jak má dotyčná obří zadek, hrozná stehna, ošklivé nohy, hrb, velké břicho, krátký krk, divné vlasy, strašnou pleť… už si skoro představuju nějakého Quasimoda, ale potom rozkliknu fotku v příloze a tam vidím krásnou ženskou.

Zkuste to někdy naopak. Vnímejte to, co vám na vás přijde hezké a třeba k sobě promlouvejte laskavě v zrcadle. Proč byste měla svému odrazu říkat, že zas vypadá hrozně, upozorňovat ho na vrásky a kruhy pod očima, když mu můžete pochválit, jak má krásné zuby, velké oči, hezký úsměv? Buďte na sebe hodná, milá a pečující tak, jak jste k lidem, které máte ráda.

Dopřejte si to, co si zasloužíte

A když už k sobě budete laskavá, zároveň si i dopřávejte vše, co si zasloužíte. A ano, zasloužíte si to. 🙂

Máte za sebou dlouhý a vyčerpávající den? Tak nechejte zbytek povinností třeba někomu jinému, nebo je odložte na den, který bude volnější, a napusťte si vanu. Věnujte si péči, dopřejte si masku, upravte si vlasy. Kupte si ty krásné, nové boty, které jsou sice trošku dražší, ale vy už po nich dlouho pokukujete a hrozně si je přejete. Já vím, děti potřebují zaplatit lyžák, koupit nové bačkory a pračka vydává podezřelé zvuky. Ale nemusíte na tom seznamu být až na posledním místě. Téměř vždycky to jde nějak zařídit, ušetřit někde jinde. Naučte se myslet na sebe a svoje potřeby a dopřávat si odměny za to, co všechno děláte a zvládáte. Kdo jiný než vy sama, by vás za to měl oceňovat víc? Vždyť vy sama nejlíp víte, za co a proč si tu odměnu zasloužíte. 🙂

Foto: Shutterstock

Noste jen to, co opravdu chcete

Dopřejte si lásku i v tom, že budete naslouchat sama sobě a promítat to do svého vzhledu. V minulém článku jsem psala o 3 hlavních pilířích, na kterých stojí náš vzhled, a jejich rovnováze. Samozřejmě chceme nosit hezké oblečení, chceme, aby nám slušelo, ale na prvním místě je stále to, aby se nám to především líbilo. Nenechte se převálcovat různými poučkami a doporučeními. Vy sama víte nejlíp, co je pro vás dobré. Líbí se vám trička s potiskem? Tak je noste. A je jedno, že někdo v redakci módního časopisu došel k závěru, že se mohou nosit jen do 30 let. Potřebujete v oblečení dýchat a nesnesete, když vás něco škrtí? Tak si na poradu neoblékejte pouzdrové šaty jen proto, že je to podle někoho ideální byznys oblečení. Jděte svojí cestou a pravidla používejte pouze ve svůj prospěch, nedělejte z nich svoje pány. Váš osobní styl by vás měl respektovat. Vy byste se měla respektovat. Tak si ten respekt dopřejte. 🙂

Buďte pozitivní

Usmívejte se na svět kolem sebe a on se bude usmívat na vás. A třeba i doslova. Zkuste jít někdy po ulici s lehkým úsměvem na rtech a uvidíte, kolik lidí vám ho oplatí. Stejně tak se usmívejte na sebe do zrcadla. Úsměv je mocný nástroj a dává nám pocit, že nás mají lidé rádi a že je všechno v pořádku. Zkuste jeden den vědomě trávit den pozitivně naladěná. Hledejte na všem to dobré, vnímejte sebe jako skvělou bytost a radujte se z maličkostí. Věřte, že na konci dne uvidíte samu sebe úplně v jiném světle.

Foto: bb media production

Máte se ráda? Nebo na tom chcete pracovat? Máte jakékoliv dotazy nebo připomínky? Přijďte diskutovat do naší FB skupiny.