Nevíte, jak se slušivě oblékat? Nemusíte se za to stydět!

22. 9. 2022

Neumím se oblékat – selhala jsem jako žena. Také se v tomto zvolání poznáváte? Ženy často podléhají mylnému pocitu, že by měly mít pro módu cit a měly by se umět slušivě obléknout. A když se jim v této oblasti nedaří, podléhají studu a cítí se trapně. Já vám ale řeknu, proč byste se za to stydět rozhodně neměla!

Žena by měla….

… žít život, jaký si přeje. To je tak jediné, co by sama od sebe měla očekávat. A jestli někdo jiný očekává něco jiného, je to pouze jeho problém. Protože věřím, že uvnitř své duše toužíte upřímně jen po tom, abyste žila svůj spokojený život. Takový, jaký jste si ho vysnila. A to nemá nic společného s vašimi dovednostmi. Nebo alespoň ne přímo.

Některé ženy třeba neumí vařit. Nebo se to naučí, aby neumřely hlady, ale Zdeněk Pohlreich by se pravděpodobně nad jejich výtvory pokřižoval. Jejich děti si ale ty špagety s omáčkou z kečupu dají s chutí.

Stejně tak vy se ráno musíte obléknout. A já věřím, že vás život naučil obléknout se funkčně – aby vám nebyla zima, netáhlo vám na záda, neškrtily vás kalhoty, apod.

Takových věcí jste se pravděpodobně naučila za svůj život spoustu a naučila jste se je tak, aby vám „prakticky“ pomáhaly a byly k užitku.

A je velmi pravděpodobné, že některé věci jste se zas tak moc učit nemusela. Protože vám byl do vínku dán určitý talent. Někdo má talent hudební, někdo výtvarný, někdo oplývá selským rozumem, další sportovními výkony, jiný pílí a studijními schopnosti, někdo zase povýšil vaření na úroveň gastronomického umění a určité procento žen se dokáže obléknout prakticky a zároveň stylově.

„Já tu módu prostě nevidím“!

Křičíte možná někdy zoufale, když procházíte v obchodě mezi věšáky plnými oblečení.

No tak nevidíte. To se stává. Já zase nechápu chemické vzorečky. Vůbec. Jako fakt vůbec! A to se považuju za inteligentního člověka.

Mám kamarádky, které neumí vařit. Zvládnou pár základních rychlovek a tím to hasne. Prostě jen smíchají suroviny a dají je na talíř. A víte, co dělají, když potřebují servírovat něco lepšího třeba na nějakou oslavu? Objednají si jídlo od profíků – seženou si cateringovou společnost, nakoupí hotové jídlo v restauraci, zákusky v cukrárně, chlebíčky v lahůdkách… Všichni si pochutnají, ony to mají bez stresu a všechny strany jsou spokojené.

Taky mám kamarádky, které umírají, když mají uběhnout dva kilometry. A já jich uběhnu dvacet. Ale ty kamarádky pak třeba bez potíží udělají výmyk a já jen bezradně postávám před hrazdou a nechápu, jak to dělají. Protože já se na ni zvládnu tak maximálně pověsit za ruce.

Kam tím vším mířím?

To, že něco neumíme, nebo na to nemáme talent, z nás nedělá méněcenného člověka!

Ano, vzhled je pro nás ženy citlivější téma. Všechny do jedné prostě chceme vypadat dobře. A hlavně v určitém věku zjistíme, že POTŘEBUJEME vypadat dobře. Zkušenosti nás naučily, že náš vzhled je neoddělitelnou součástí naší osobnosti.

Co teda s tím?

Vzpomeňte si na ty moje kamarádky, co si objednávají na oslavu catering. Nemají talent na vaření a přípravu pohoštění, tak na to využijí služby profesionála. Možná máte doma manžela, který prostě nemá čas nebo nadání na to, aby opravil tekoucí vodovod v koupelně. Co udělá? Zavolá si na to instalatéra. A bude se cítit blbě? Já myslím, že ne.

Proto se ani vy nebojte oslovit odborníka, když si nevíte rady se svým zevnějškem. Jednoduše jen využijete službu člověka, který dostal do vínku jiný talent než vy. A vám se ten jeho talent teď hodí.

Nebojte se využít služeb stylistky!

Není to ostuda, je to služba jako jakákoliv jiná a přinese vám výsledek bez vašeho zbytečného trápení. Stylistek a „image konzultantek“ je na trhu hodně a je z čeho vybírat. Najděte si tu, která je vám sympatická, jejíž styl se vám líbí, a jejímž službám věříte. A uvidíte, že se nebudete cítit ani trošku hloupě. Naopak!

Dovolte si, zasloužit si víc. 🙂

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.