Trápí vás větší bříško? Zkuste 5 osvědčených tipů.

13. 10. 2022

Patříte k valné většině žen, které mají bříško jako problematickou partii? V prvé řadě vás uklidím tím, že to mnohdy vidíme zbytečně černě! Někdy se nám naše břicho zdá větší, povolenější a obalenější, než jaká je skutečnost. Jednoduše proto, že jsme k sobě příliš kritické. Navíc tělo ví, proč ukládá tuk právě na naše choulostivé partie. Chrání tolik cenné orgány, které tam máme. A když odrodíme děti, tak je tělo potvora proradná, která si to obří břicho prostě pamatuje a ne a ne se tvářit, že je nám osmnáct… 🙂 Ale to vůbec nevadí! Dnes vám poradím pár triků, kterými můžete bříško zamaskovat. A je úplně jedno, jestli vás trápí kvůli nadváze nebo je jednoduše jen povolené, i když jste jinak štíhlá.

1. Tmavé barvy a vzory

Jednou z možností je potlačit oblast břicha tmavšími barvami nebo vzorovaným oblečením, které lépe maskuje různé „hrbolky“, výstupky, apod. Samozřejmě nemusí jít jen o černou barvu. Pomohou vám všechny tmavší barvy – tmavě modrá, antracitová, apod. Hodně vám tu pomůže také mat, protože všechny lesklé materiály jsou tak trošku potvory a rády zdůrazňují i to, co jinak není vůbec vidět.

2. Volné oblečení

Můžeme si pomoci také volnějšími topy, případně zvolit volnější šaty. Tím pádem nebude bříško v podstatě vidět. Tady ovšem pozor na to, jestli vám volné střihy oblečení sluší. Pamatujte také, že je lepší, pokud je volné oblečení z jemných a splývavých materiálů, aby na těle příliš netrčelo a nepřidávalo objem.

3. Vrstvení

Šikovným pomocníkem je také vrstvení, kterého se občas zbytečně bojíme. Můžeme si při něm pomoci dvěma předchozími body. Skvěle funguje, pokud si obléknete tmavý top a přes něj nějaký výraznější kardigan, sako nebo kabátek. Vrchní vrstva výborně přitáhne pozornost a bříško zůstane upozadněno.

Stejně tak si můžete na volnější top, který by vám normálně příliš neseděl, obléknout vypasované sako. Zůstane vám zdůrazněná ženská silueta a zdůrazněný pas, ale zároveň nebudete mít na sobě nic upnutého v oblasti pasu.

4. Řasení a draperie

Oblast bříška může také krásně schovat různé důmyslné řasení na šatech a topech, podobně jako třeba zavinovací střihy topů. Tady ale pozor, abyste si řasení nepletla s nabíráním! Pokud je top například přepásaný pod prsy nebo výš v pase a látka je od tohoto předělu nařasená (nakrabacená), naopak vám to vytvoří efekt „těhotenského břicha“.

5. Peplum střihy

Ne každý je má rád, ale pravdou je, že při správně zvoleném střihu, dokáží skvěle zamaskovat nějaký ten špíček. Důležité ale je, aby bylo nejužší místo topu / šatů, tedy to, kde začíná našitý kanýr, umístěno na nejužší místo na našem trupu. Potom vám vykouzlí krásnou, ženskou siluetu a navíc schová vše, co potřebujeme.

Pomohl vám článek? Máte nějaké vlastní tipy, nebo byste se ještě chtěla na něco zeptat? Přijďte si s námi podiskutovat do naší FB skupiny!

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.