3 hlavní důvody, proč nemáte co na sebe, i když máte plnou skříň

29. 11. 2022

Napadlo vás někdy, že jste už mohli mít kabát šitý na míru, novou televizi, wellness víkend s kamarádkou, víkend na horách s dětmi… kdybyste nekupovali zbytečně oblečení, které stejně nenosíte. Stálo vás to spoustu peněz, spoustu času a stejně zažíváte před skříní pocity zoufalství, protože i přes plnou skříň nemáte co na sebe. Ale nezoufejte, všechno má řešení. 🙂 Teď si spolu povíme, jaké jsou hlavní 3 důvody, proč se vám tohle děje!

1. Nesedí vám to

„Trošku mě to škrtí, ale stejně potřebuju zhubnout tři kila, tak mi to pak bude,“ říkáte si, když míříte k pokladně s kouskem, který se vám líbí, ale až tak moc vám nesedí. Čas běží a kila se drží. Nebo jste je zhubli, ale ani tak vám daný kousek nesedí. Protože teď je vám v pase, ale zase je vám široký v průramcích. Nebo vám možná kdysi dávno byl dobře, ale pak se záhadně srazil. Tak jako tak, oblečení, které vám nesedí, stejně nikdy nebudete nosit. Protože na vás nebude nikdy vypadat dobře. Takže si ho do šatníku vůbec nepouštějte, nebo ho z něj vytřiďte.

2. Kupujete věci, ve kterých se necítíte dobře

Už v obchodě si říkáte, jestli ta sukně na vás není moc nabíraná, nebo jestli vám ten top neobtahuje moc bříško. A co ty volánky na ramenou? Nepůsobí to moc romanticky? A se stejnými pochybami vám tohle oblečení visí i ve skříni. Nebo si necháte poradit od kamarádky, koupíte si šaty, které vám podle ní i dalších lidí moc sluší, ale stejně vůbec nemáte chuť je nosit. Protože vám něco říká, že se k vám vůbec nehodí. Nevíte sice proč, ale tušíte, že to není úplně to vaše. Proto je potřeba mít ujasněný svůj osobní styl a vědět, jak by mělo vypadat oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle.

3. Nevíte, jak to kombinovat

V neposlední řadě se často stává, že máte sice ve skříni oblečení, které vám sluší, sedí vám, a které se vám líbí, ale pořád vám nějak nejde nakombinovat se zbytkem šatníku. Ať děláte, co děláte, pořád to není ono. Jako jedna moje klientka, která si intuitivně pořizovala oblečení v pastelových barvách, které se jí moc líbilo, ale potom nevěděla, co s ním. Ostatně jak chce člověk kombinovat růžovou bundu, žlutý top, modré kalhoty, zelenou kabelku, fialové boty… Nebo jiná klientka, která měla ráda zajímavé kousky, výrazné vzory, aplikace, netypické střihy, apod. Ale měla pocit, že je nemá s čím kombinovat. V obou případech stačilo vybudovat pevný základ šatníku, který byl postavený na univerzálních kouscích v neutrálních barvách. Růžová bunda se hned snáz kombinovala s šedými kalhotami a červený kostkovaný kabát s jednoduchými černými kalhotami.

I tohle jsou věci, které s vámi řeším na osobních konzultacích Styl oblékání a tvar postavy. Teď si na ně můžete pořídit dárkovou poukázku (nebo si o ni napsat Ježíškovi) a ušetřit tak spoustu peněz za oblečení, které je odsouzeno k věčnému odpočinku na dně vaší skříně. A taky svoje nervy, kdykoliv tu skříň musíte otevřít. 🙂 Napište si o ni na mail hanka@stylunaproti.cz.

Také se vám stává, že hromadíte oblečení, které nenosíte? Víte, proč se vám to děje? Nebo řešíte úplně jiné potíže s vaším šatníkem? Budu se moc těšit na vaše postřehy a názory v diskuzní FB skupině.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.