Plná skříň a nic na sebe? Přesto se na svůj šatník nehněvejme!

10. 1. 2023

To si tak člověk stojí před skříní a zoufale ji hypnotizuje, aby konečně vydala svoje poklady. A ono nic… Známe to asi všechny. Ale mám dnes dobrou zprávu! Vůbec to nemusí znamenat, že bychom nad svým šatníkem musely zlomit hůl a vše vyházet do koše! Tady jsou tři nejčastější důvody, proč naše skříně nechrlí jeden stylový outfit za druhým.

 

1. Máme tam zbytečné věci

Nikomu asi nemusím popisovat ten tísnivý pocit, který má člověk v hlavě, pokud je přepracovaný nebo myslí na spoustu úkolů. Ten obrovský chaos a kolotoč různých myšlenek, který se v hlavě točí, až máme chuť hlavu prostě vypnout. A nestává se nám náhodou to samé i s našimi šatníky? Neotevřeme je občas a nezavřeme je hned raději, když zjistíme, že v nich vládne chaos a je tam toho prostě moc?

Často si ve skříni držíme spoustu oblečení, které z různých důvodů vůbec nenosíme. Oblečení, které nám není, je nějak poškozené, nebo nevíme, s čím bychom ho měly kombinovat. A když se chceme ráno obléknout, tohle oblečení nám tam vlastně akorát překáží a tříští naši poznornost. Místo, abychom měly před očima jen to, co opravdu můžeme a chceme nosit.

 

2. Nejsme objektivní

Na svůj šatník se nedokážeme dívat objektivně. Níkdo z nás. Je to zcela přirozené a nedokážeme se objektivně dívat na nic, co se nás osobně dotýká. Začíná to naším vzhledem a končí našimi dětmi. 🙂 Proto mnohdy vidíme i svůj šatník mnohem černěji, než jaký je. Nebo si tam naopak držíme oblečení, které by bylo lepší vyřadit, ale nám stále přijde dobré. Neumíme si dát ten odstup, abychom ho zhodnotily nezaujatě a objektivníma očima. Proto mu málokdy dokážeme dát nějakou logickou strukturu, zkombinovat si oblečení do různých outfitů a využít jeho potenciál.

 

3. Sklouzáváme do zaběhlých kolejí

A potenciál svého šatníku nevyužíváme také proto, že běžně opakujeme při výběru oblečení pořád dokola ty stejné vzorce. Vybíráme si osvědčené, bezpečné kombinace oblečení, které už víme, že fungují, a obvykle nemáme chuť ani čas zkoušet něco nového. Často nám tak mohou unikat zajímavé možnosti našeho šatníku, protože se držíme jen toho svého vyzkoušeného. Je to zcela přirozené. Pokud nepatří móda mezi naše vášně a koníčky, jen těžko nás mohou napadat nové a nové možnosti a raději zůstáváme u toho, co dobře známe.

Takže se na ten svůj šatník tak moc nehněvejme. Ani na sebe! Obě strany dělají vše, co je v jejich možnostech. 🙂

A pokud už si opravdu nevíš rady, vždycky může přijít třetí strana. 🙂 Třeba já! Můžeme se spolu na tvůj šatník podívat a probrat oblečení, které tam máš. Ukážu ti nějaké nové kombinace, poradím ti, co už ze šatníku vyhodit a co si tam naopak dokoupit, aby ti co nejlépe sloužil.

Chci vědět víc!

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.