Viva Magenta – jak nosit barvu roku 2023?

28. 3. 2023

Energická, pozitivní, jedinečná – to je barva roku 2023 Viva Magenta. Nádherný karmínově rudý odstín, který rozhodně nepřehlédnete. U žen bývá tato tmavě růžová barva velmi oblíbená a teď je nejlepší doba na to, doplnit si ji také do šatníku. Jak na to? Mám hned několik tipů.

Neutrální barvy: sázka na jistotu

Viva Magenta je velmi výrazná barva, takže pro většinu lidí bude nejjednodušší volbou, sáhnout po její kombinaci s neutrálními barvami – černou, bílou, šedou a béžovou. S černou barvou vytvoří velmi silnou a dynamickou dvojici. Působí společně elegantně a neotřele. S bílou barvou vytváří velmi svěží kombinaci, kterou jistě uvítáte na jaře nebo v létě. Velmi zajímavá je tato barva také s šedou, která lehce zkrotí dynamiku a energičnost Viva Magenty.

 

 

Další aktivní barvy: dynamické a neotřelé kombinace pro odvážné

Pro odvážnější je tu možnost Viva Magentu kombinovat také s dalšími aktivními barvami. Na začátek je ale potřeba si říct, že je tento karmínový odstín sytý a výrazný, proto bychom měly v podobné intenzitě volit i další barvy, které budeme kombinovat. Pokud bychom totiž magentu spojily v outfitu například s nějakým tlumeným odstínem, vypadal by daný kousek oblečení vedle této intenzivní barvy jako sepraný.

Ideální barvou do kombinace je žlutá nebo zelená. Nachází se na opačném poli barevného spektra, a tak se tyto odstíny s růžovou magentou krásně zdůrazňují.

Můžeme se ale klidně pustit i do ještě odvážnějších vod a zkombinovat hned tři barvy. Potom je možné vybrat si třeba oranžovou a tyrkysově modrou.

 

Viva Magenta na doplňcích

Jak už jsem řekla, tento odstín je opravdu velmi dynamický a nepřehlédnutelný. Pokud někdo cítí, že už je na něj barva příliš výrazná, může ji použít pouze na doplňcích. Co takhle pořídit si na oživení jinak fádních outfitů kabelku, boty, šátek nebo jen šperk v odstínu magenty?

 

Pokud se ti barva Viva Magenta zalíbila, určitě se ji do šatníku neboj zařadit. Tohle byla pouze ukázka možností, jak tento krásný odstín nosit. Jestli chceme úspešně nosit barvy, stačí jen pochopit principy, jak s nimi pracovat, a jak vybírat odstíny, které nám budou slušet. To vše a ještě víc jsem proto shrnula do svého online kurzu Nauč se správně nosit barvy.

Barvu roku vždy vyhlašuje společnost Pantone a jedná se o konkrétní odstín. Letos je to tedy Viva Magenta 18-1750. Asi není potřeba běhat po obchodech se vzorníkem firmy Pantone v ruce. 🙂 Ostatně si myslím, že ani výrobci oblečení nevybírají odstín podle vzorníku, ale pouze se barvou roku inspirují.

Ukázka oblečení inspirovaného odstínem Viva Magenta z obchodů

Jestli začínáš po nějakém hezkém kousku v tomto odstínu pokukovat, můžeš se inspirovat výběrem, který jsem pro tebe udělala.

Letní šaty Vero Moda
Tričko s nabíranými rukávy Pieces
Svetr Tommy Hilfiger
Lněné šaty Lascana
Šál Colledo
Společenská kabelka Mascara
Sandálky Tamaris
Lodičky Tamaris

Viva Magenta je krásnou, energickou barvou, která dokáže podtrhnout ženskost nositelky. Určitě ji doporučuju všem ženám, které mají chuť být vidět, podtrhnout svoji jedinečnost a rozzářit si jaro svěží barvou.


Chceš se naučit nosit a kombinovat barvy všeobecně? Poznat, jaké barvy ti sluší, a na jakých postavit svůj šatník? Nebo jak s pomocí barev působit na své okolí podle toho, jak potřebuješ? Nenech si ujít jedinečný online kurz Nauč se správně nosit barvy!

chci vědět víc


Jak to máš s barvami ty? Zaujala tě barva roku 2023? Máš už nějaký kousek ve svém šatníku? Budu se těšit na tvé postřehy v diskuzní skupině na FB.

 

Zdroj foto: pinterest.com

 

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.