Rozhovor s klientkou Kamčou: „Jako bys mi žila v hlavě, ale na rozdíl ode mě se tam líp orientovala.“

11. 4. 2023

Kamča je velmi úspěšná žena a odbornice ve svém oboru. Profesně dokázala neuvěřitelné věci. Zároveň je oddanou mámou a kamarádkou do nepohody. Vždycky si ve všech situacích dokázala poradit. Jediné, co jí dlouhodobě trápilo, bylo oblékání. Ačkoliv se snažila, stále nedokázala najít klíč k tomu, aby se oblékla slušivě a zároveň byla sama sebou. Neulehčovala jí to ani nekonfekční postava. V minulosti už zkoušela všechno možné, ale nic jí nepomohlo. Na konzultaci ke mě tedy přišla s obavami, že ani tentokrát k žádnému uspokojivému výsledku nedojde.

Naštěstí se její obavy nenaplnily a my spolu našly různá střihová řešení pro její tvar postavy, ale také styl oblékání, který bude korespondovat s její osobností. Kamča má totiž ráda poměrně klasické střihy, minimalismus a kvalitu materiálů a zpracování, ale zásadní je pro ni v módě také uvolněnost a neformální až mírně sportovní ráz outfitů. Zaměřily jsme se tedy na to, jaké oblečení vybírat, aby se v něm Kamča cítila dobře, sebejistě a zároveň nepůsobila upjatě. Specifikem je pro ni také to, že jako grafička v soukromí upřednostňuje neutrální barvy, protože těch výrazných si ve své profesi užije do sytosti. 🙂

 

 

Rozhovor s Kamčou o tom, jak jí konzultace ulehčila život

 

Kamčo, jaké byly před konzultací Styl oblékání a tvar postavy tvoje největší potíže nebo trápení v oblasti módy a oblékání?

Největší problém pro mě byl koupit skoro cokoli! Mám velmi nekonfekční postavu a vůbec jsem nechápala, jak je možné, že na mně téměř všechno oblečení z běžných řetězců vypadá hrozně. Prostě jsem si neuměla koupit kromě džínů a triček skoro nic. A když už jsem si koupila něco jiného než trička a džíny, tak to byly vyhozené peníze. Cítila jsem se v tom tak hrozně, že jsem to vůbec nenosila. Prostě mi přišlo reálnější, že jednou poletím na Mars, než že budu mít funkční a pěkný šatník.

Co všechno jsi předtím, než ses ke mně objednala, vyzkoušela? Přineslo ti něco nějaký výsledek?

Vyzkoušela jsem všechno! Asi dvacet let jsem kupovala hlavní módní časopisy a studovala trendy a modelky, dívala jsem se na pořady s proměnami v televizi i na internetu. Koupila jsem si i online kurzy známé slovenské image konzultantky, byla aktivní v její FB skupině, a dokonce se chystala k ní na konzultaci. A výsledky? Módní časopisy s trendovými modelkami mě jen dokonale zmátly. Pořady s proměnami v televizi nikdy nebraly v úvahu životní styl a povahu proměňované ženy a hrály jen na okamžitý efekt. Takže i mně bylo jasné, že i když ta údržbářka bazénů v jehlových podpatcích a plesové róbě vypadá famózně, sama se už takhle dobrovolně nikdy znovu neobleče. Zmiňovaný online kurz byl natolik obsáhlý, že mě jen utvrdil v přesvědčení, že něco tak komplikovaného nikdy nepochopím, natož abych byla schopná všechny vědomosti a poučky smysluplně aplikovat. A osobní konzultaci na Slovensku jsem nakonec odvolala, protože mi došlo, že všechny proměněné ženy této konzultantky vypadaly nakonec stejně – a i když mi pořád nebylo jasné, jaký by měl být můj styl, tak jsem věděla, že tenhle rozhodně ne!

Proč ses ke mně nakonec rozhodla objednat? Co pro tebe bylo tím hlavním impulzem?

Sledovala jsem tvůj blog už od začátku a bylo mi jasné, že jestli mi někdo pomůže, tak ty! A hlavní impulz? Článek s proměnou Julči! Sympatická holka ve sportovním oblečení se proměnila v tu samou sympatickou holku také ve sportovně laděném oblečení, které jí ale najednou neskutečně slušelo, a dokonce ji zeštíhlilo! To, že se neproměnila v někoho jiného, ale zůstala sama sebou, bylo pro mě nejdůležitější. Tenhle typ proměny jsem vždycky chtěla, ale předtím jsem na něj nikdy nenarazila!

Měla jsi před konzultací nějaké obavy? Bylo něco, čeho ses třeba bála?

Měla jsem obavy, že se budu stydět! Nestyděla. 🙂 Taky jsem se bála, že mi na základě konzultace doporučíš oblečení, které sice bude pro můj typ postavy vhodné, ale mně se absolutně nebude líbit. A to se taky nestalo, takže si myslím, že musíš mít doma tajně věšteckou kouli. 😀

Překvapilo tě něco během konzultace?

Jak rychle to uteklo! Ale vážně, dost mě překvapilo, že moje instinkty ohledně pár střihů, ke kterým jsem dřív inklinovala, byly naprosto správné. Jen jsem si nevěřila. No a pak mi konečně všechno zapadlo do sebe, pochopila jsem, co u mě funguje a co ne – a hlavně proč.

Naplnila se tvá očekávání?

Kdepak naplnila! Tys je dalece předčila! A úplně nejvíc se mi líbil průvodce, cos mi poslala po konzultaci. Všechno krásně shrnuté, vysvětlené, a hlavně – všechny kusy oblečení, které jsi tam uvedla jako příklad, co by mi slušelo, bych si hned koupila a nosila. Říkala jsem si, že přesně takhle bych si šatník sestavila já, kdybych věděla, jak na to! Jako bys mi žila v hlavě, ale na rozdíl ode mě se tam líp orientovala. 😀

V čem vidíš největší přínos? Myslíš, že konzultace nějak ovlivnila tvůj život?

Už nemám pocit, že se potřebuju dostat na neznámé místo, a ještě nemám žádnou mapu. Teď už vím přesně, kam směřuju, a díky tobě mám přesnou a podrobnou navigaci.

Jak bys popsala svůj vztah k oblečení a budování šatníku poté, co sis mou konzultací prošla?

Radost a úleva! Konečně jsem přestala tápat a opravdu věřím, že se mi podaří vybudovat si pěkný a funkční šatník. Takový, po kterém jsem vždycky toužila.

Kamčo, je něco, co bys třeba ještě vyzdvihla nebo dodala?

Ano. Celý život jsem měla utkvělou představu, že v čepici vypadám jako… no fakt špatně. Takže jsem čepice nenosila a do hor radši nejezdila. A když už nebylo zbytí a čepici jsem si vzala, tak jsem se fakt styděla a doufala, že nikoho nepotkám. Až ty jsi mi pomohla vybrat čepice, ve kterých se sama sobě dokonce líbím! Takže už konečně v zimě nemusím volit mezi studem a umrznutím, ale hrdě chodím s hlavou v teple. I takhle může konzultace člověku změnit život.

Moc ti děkuju za rozhovor a spoustu zajímavých myšlenek. Jsem ráda, že ti konzultace pomohla. 🙂

 

Osobní styl Kamči

Také by ses ráda našla a ulehčila si každodenní oblékání?

Máš poslední možnost! Protože chci svoje služby posunout zase o kousek dál, konzultaci Styl oblékání a tvar postavy jsem se rozhodla z nabídky svých služeb nadobro odebrat.

Do 15. 4. 2023 si ale můžeš na tuto konzultaci pořídit poukázku, která má platnost do 30. 11. 2023. Poté už opravdu nikdy nebude možné se na konzultaci v této podobě objednat.

K objednání poukázky můžeš použít buď mail hanka@stylunaproti.cz nebo objenávkový formulář níž.

 

Objednat poukázku


 

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Jak přežít letní odhalování?

Jak přežít letní odhalování?

Léto je občas pro některé z nás pěkným strašákem. Venku je horko a letní oblečení většinou odhaluje víc, než je pro nás komfortní. Zvlášť, pokud nás tíží nějaké to kilo navíc. Mám pro tebe ale dobrou zprávu! Nemusíš hubnout, dřít hodiny v posilovně, nebo navštívit...

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.