Chceš být šik? Jednu věc nech doma!

29. 8. 2023

Snažíš se všemožně dodat svému zevnějšku šmrnc, ale občas se ti to moc nedaří? Možná ti pomůže módní pravidlo, které propagovala sama Coco Chanel – Než odejdete z domu, sundejte jednu věc!

Ukážu ti, jak tuhle formuli myslela, jak ji můžeš použít ve svém šatníku, a hlavně, proč ti tohle jednoduché pravidlo může neuvěřitelně pomoct.

 

Tlačit na pilu nemá cenu

Někdy máme chuť vypadat opravdu dobře. A třeba i trošku zazářit. Máme nastudovaná různá pravidla, poučky, víme, co nám sluší, jak si upravit vlasy… Jenže jsme někdy tak přemotivované, že módu tak trošku komplikujeme.

Tu přidáme šáteček, tam náhrdelníček, tady dáme náušničky, abychom si vyvážily délku obličeje, tuhle zase široký pásek, abychom měly užší pas. A výsledkem může být ouftit, na kterém je na první pohled znát, že jsme se až moc snažily. V horším případě je výsledkem model, který je jednoduše jen přeplácaný.

Proto nám neuškodí, když si osvojíme tohle kouzelné pravidlo Coco Chanel a před odchodem z domu, se na sebe podíváme do zrcadla a jednoduše sundáme jednu věc, kterou máme na sobě. Je jen na tobě, která to bude. (Teda, já bych asi radši nechala na místě kalhoty nebo halenku… a zaměřila se na doplňky. 🙂 )

Uvidíš, že někdy to bez toho šátku, pásku, náhrdelníku nebo výrazných náušnic může být lepší.

 

Neboj se dělat módu jednoduchou!

Někdy není potřeba komplikovaně kombinovat, dotahovat, a přidávat špetku toho a onoho. Někdy stačí postavit to na kvalitních a dobře padnoucích kouscích a přidat jen jeden oblíbený šperk nebo doplněk. A někdy není potřeba ani to. Ostatně si můžeš připomenout, proč je dobré vnímat svůj vzhled jako celek.

Samozřejmě tohle pravidlo nemusí být pro každého. Někdo má svůj styl založený na určitém „chaosu“, eklektismu a originalitě. Pokud je to projev tvého já, je to v pořádku. Ale o to víc je potřeba, abys přesně věděla, co děláš!

Každopádně zkus si představit Iris Apfel, jak se ustrojí tak, jak je to u ní běžné, a potom sundá jednu věc… 😀

„Hele, Iris, sundej jeden doplněk, aby to bylo dokonalé…“

Měli bychom mít opravdu ale na paměti, že čím víc věcí, barev, vzorů a doplňků chceme kombinovat, tím víc musíme vědět, co děláme. Pokud móda není naše parketa, je lepší držet se jednoduchých řešení, kde je menší pravděpodobnost, že uděláme chybu

 

Kombinovat outfity není možné se naučit?

Věř, že naučit se kombinovat správně svoje outfity, může být docela jednoduché! Stačí pochopit principy toho, jak takové kombinování funguje. Jsou na to přesné návody, kterých když se budeš držet, neuděláš nikdy chybu.

Zajímá tě to? Napiš mi na hanka@stylunaproti.cz. Do textu zprávy jen napiš OUTFIT a já ti obratem pošlu víc informací. 🙂

 

Každopádně až si příště nebudeš jistá, jestli toho na sobě nemáš přeci jen už moc, vzpomeň si na Coco (nebo ještě líp na mě 🙂 ) a prostě jednu věc odlož.

A také se nezapome přijít pobavit na tohle nebo jiné téma do naší diskuzní FB skupiny. Přidat se do ní může každý a ráda ti tu odpovím na vše, s čím potřebuješ poradit.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.