Kdo jsem

Jmenuju se Hanka Bulíčková a jsem vaše nová osobní stylistka. 🙂

Pomůžu vám vytvořit funkční a smysluplný šatník, který vám ulehčí život. Prostě jen ráno přijdete ke skříni, vytáhnete z ní pár kousků oblečení a pak už se celý den budete cítit dobře a hlavně svá!

Pokud jste objevila můj blog, zřejmě byste si přála cítit se ve svém oblečení lépe, ale nevíte si stále rady. V tom případě jsem moc ráda, že jste tady! Baví mě hledat způsoby, jak pomoct ženám být krásnější a sebevědomější. Ale především hledat cestu k tomu, aby se žena mohla cítit svá a neztrácela při oblékání zbytečně svůj drahocený čas.

Móda mě fascinovala už jako malou holku, kdy jsem si šila oblečky na bárbíny podle fotek z časopisů. Svatým grálem pro mě byla hromádka módních časopisů jako Harper´s Bazaar, které jsme měli doma.

Už tehdy jsem zkoumala metody, kterými lze „udělat ženu krásnější“. Vytvářela jsem si sbírku zajímavých módních outfitů, které jsem si vystřihovala z časopisů, sledovala jsem, jak je ovlivněn vzhled žen barvou vlasů a líčení, a jaký dopad mají střihy oblečení na naši postavu.

Dlouhé roky jsem bádala, proč dvě ženy, které jsou si velmi podobné vizáží i tvarem postavy, nemohou nosit stejné oblečení a každá je uvěřitelná pouze v tom svém stylu. Stejně tak jsem si kladla otázku, co přesně dělá ženu krásnou.

Při výběru střední školy jsem dlouhou dobu byla rozhodnutá pro obor oděvní návrhářství. Doma jsem měla štosy výkresů s navrhovaným oblečením.

Takhle šel čas s mojí „dráhou módní návrhářky“… 😀 Tohle byla moje nejmilejší zábava v podstatě celý druhý stupeň základní školy.

Stejně tak jsem „navrhovala“ šperky nebo látky. Prostě vše, co bylo spojeno nějakým způsobem s módou.

Vždy jsem si přála pomáhat ženám být krásnější a spokojenější. Nakonec mě se střední a pak vysokou školou vítr odvál k jinému oboru, ale láska k módě mi zůstala. A kdokoliv se třeba u nás na intru chystal na důležité rande nebo třeba do tanečních, vzal to kolem mě. 🙂

Sama jsem si během let prošla nejrůznějšími obdobími a změnami. Mám za sebou spoustu omylů a přešlapů během dospívání, experimenty s barvou vlasů, hipísácké období, těhotenství, během kterého jsem přibrala těžko uvěřitelné množství kil, které jsem pak zase pracně shazovala… Bylo toho opravdu hodně, trošku horská dráha, ale vše mi něco dalo.

Zlomové období u mě přišlo před pár lety, kdy jsem se realisticky podívala do zrcadla a zjistila, že vůbec nejsem tak elegantní, stylová a trendy, jak jsem si myslela. Objevila jsem tam třicátnici, která si drží styl průměrné intelektuální studentky fildy. Tehdy jsem vyhodila půlku skříně a začala bádat v oblasti vzhledu a vizáže ještě víc. A tentokrát jsem především začala hledat cesty, jak si postavit jednoduchý, snadno kombinovatelný šatník, který mi bude dobře sloužit, ale se zachováním osobního stylu.

Vynalezla jsem také vlastní systém stylových archetypů, který mi pomáhá se zákaznicemi na konzultacích objevit jejich osobní styl, aby se mohly ve svém oblečení cítit samy sebou. Protože to je podle mě vždy to nejdůležitější.

Když jsem potom před pár lety začala psát blog, chtěla jsem všechny nabyté vědomosti a zkušenosti zúročit. K mé velké radosti se ukázalo, že ženám opravdu mohu nabídnout pomocnou ruku a navést je správným směrem k tomu, aby se svým vzhledem uměly pracovat.

Dlouhý čas jsem věnovala studiu toho, jaké střihy se hodí k různým tvarům postavy a jak pracovat s oblečením v souvislosti s proporcemi těla. Dokážu dnes zhodnotit, jaký účes by si žena měla vybrat podle tvaru svého obličeje a jak by se měla nalíčit, aby zdůraznila svoji přirozenou krásu.

K ženám přistupuju individuálně a pracuju především s jejich osobností a jejich konkrétními osobními potřebami. Nejdůležitější je totiž projev našeho nitra, naše osobní preference, ale také životní styl.

Ale hlavně jsem zjistila, že rčení „každá žena může být krásná“ není klišé! Nepoznala jsem ještě ženu, která by nemohla vypadat dobře.

Základem je ale to, abychom se dobře cítily, znaly svoji hodnotu a na svém vzhledu pracovaly s chutí. Móda by měla být radost a přinášet nám potěšení. Stačí jen jít na to chytře a systematicky. Pokud budete chtít, ráda vám s tím pomůžu. 🙂