Co se to stalo Rachel?

Během přípravy nového článku (toho slibovaného o tom, jak si vybrat vhodný účes) jsem narazila na některé aktuální fotky Rachel Bilson.

Kdyby ji snad náhodou někdo neznal, tak Rachel Bilson je tahle extra krásná holka. Mohli jste ji kdysi vídat v seriálu OC California nebo později v seriálu Jak jsem poznal vaši matku.

Rachel Bilson (popsugar.com)

Šla jsem po jejích fotkách hodně na jistotu, abych na ní demonstrovala v podstatě dokonale symetrický a proporční obličej. A najednou na mě vybafly tyto aktuální fotky:

„Stará“ Rachel Bilson (people.com)

Byla jsem trošku zmatená, protože jsem měla pocit, že Rachel musí být určitě třicátnice, ale najednou se na mě na fotce koukala hodně zachovalá „brzo padesátnice“. Vygůglila jsem si teda její životopis a opravdu je jí aktuálně 36 let. Tak co se to s ní stalo?

Asi už tušíte, že na vině budou barvy. Rachel je dle všeho tmavý typ. Osobně tipuji, že podzimní, protože na fotkách jí sluší spíše teplejší barvy. A právě v tom je zakopaný pes. Tmavé typy potřebují ze všeho nejvíce sytost! Pokud tmavý typ sáhne po tlumených barvách, udělá ho to starším. A v tomto případě chybí sytost nejen na oblečení, ale také na příliš zesvětlených vlasech a nevhodném líčení. Pro Rachel není lichotivý ani styl očních stínů. Mám velmi podobně spadená víčka jako ona (tady ale bohužel veškerá naše podobnost končí…) a největší chybou je, pokud si udělám příliš tmavé pohyblivé víčko. Tmavší stín by měl být nanášen naopak až na nadočnicový oblouk, aby oko opticky otevřel a převis na víčku zamaskoval. Dokonce mi vznikají stejně tmavé čáry kousek pod obočím jako je to u Rachel vidět na těchto fotkách. Dávno už tedy vím, že tam musím nanášet něco světlého, abych tuto rýhu opticky skryla.

Nevěříte, že za unavený, strhaný a zestárlý vzhled Rachel Bilson mohou barvy? Myslíte si, že je to jednoduše tím, že Rachel zestárla? Potom se podívejte na tuto koláž, kde jsem se pokusila její „chyby“ napravit.

Rachel Bilson – nevhodné a vhodné barvy

Stačí změnit barvu na tmavší a výraznější odstín hnědé, upravit líčení očí tak, aby víčko nebylo tak spadené a zmizely rýhy pod obočím, sytější odstín rtěnky a sytější červená barva oblečení a Rachel hned vypadá o deset let mladší. Ačkoliv jsme vůbec nic nedělala s její pletí, působí na druhé fotografii mnohem svěžejším dojmem a ztrácí se na ní různé nedokonalosti a zašedlost, která je patrná na první fotce.

Podobně je tomu i na této koláži:

Tady je líčení očí v pořádku, ale na první fotografii vidíte, jak její krásné tmavé a syté oči smutně křičí z těch světlých vlasů a tlumeného oblečení. Pokud však vlasy ztmavíme, barvám oblečení přidáme na sytosti, kontrastu a intenzitě a zvolíme teplejší odstín rtěnky, je z Rachel opět úplně jiná žena.

Na tomto příkladu bychom si opět mohli demonstrovat, jak opatrně by člověk měl zkoušet různé vlasové proměny a experimenty z oblasti módních trendů. Takto prosvětlené vlasy jsou sice poplatné současným trendům, ovšem ač by se mohlo zdát, že změna je pouze minimální, Rachel nepěkně postaršila.

 

Co říkáte na současný vzhled Rachel Bilson vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..