„Mačkané“ vlny

V komentářích pod článkem Pomocníci pro úpravu vlasů jste mě prosili o instruktážní video, jak si vytvořit vlny tzv. „mačkací“ metodou.  Pokud už chcete článek zavřít, protože vy máte vlasy rovné, rozhodně to nedělejte! Tato metoda má totiž nečekané výsledky i pro majitelky rovných vlasů. Právě ty si mačkáním snadno vytvoří moderní „beach waves“.

Na vaše přání jsem se tedy pustila do natáčení videa a krom toho, abych vám ukázala, jak se to dělá, můžu vám i rovnou názorně předvést dvě základní chyby, kvůli kterým se to moc nepovede.

Nevím, jestli jste si toho také všimli, ale je zcela bezvýsledné dělat cokoliv s vlasy před bouřkou. Fakt. To jen tak na okraj, a jakože zaprvé.

No a druhá věc, kterou jsem porušila, a kterou jsem sama sobě už několikrát kázala tesat do kamene, je ta, že chce-li člověk hezké vlny, musí mít vlasy řádně hydratované. A já mám teď pravý opak. Se suchými vlasy se potýkám celý život, ale občas je to lepší a teď zrovna katastrofální. Jednak teď hodně jezdím na kole, takže si vlasy pořád myju a většinou pak i suším. No a navíc jsem se nechala nedávno zlákat drogérkovou barvou na vlasy, která slibovala úžasný a přirozený „nude“ odstín. Mám teď fakt časový problém dojít si na barvu ke kadeřnici, tak jsem si řekla, že to prostě zkusím. A zase jsem se utvrdila v tom, že drogérkové barvy prostě ne. Odstín sice opravdu krásný byl, až jsem byla překvapená, že vyšel opravdu tak dobře. Ovšem během týdne se vymyl a zůstala mi nijaká a nažloutlá blond.

Ale to jsem se zase rozpovídala o něčem, o čem to dnes být nemá. 🙂

Pokud teda vy nemáte se suchými vlasy potíže, směle do toho.

Práce obvykle začíná už při mytí vlasů. Určitě se vyplatí použít přípravky, které podporují přirozenou vlnitost vlasů. Mě se za ty roky nejvíce osvědčila řada Foxy Curls od Tigi, ale na Notinu už jsem šampon s kondicionérem dlouho neviděla, takže je možné, že už se nevyrábí. Pokud byste někdo znal něco podobně dobrého, určitě napište do komentářů!

Jinak vlasy po mytí nerozčesávám, abych je zbytečně „nenatahovala“, takže je rozčešu, když na nich mám kondicionér a potom už ho jen opláchnu a vlasy nechám být, případně použiju nějaký olejíček.

Zároveň vlasy netřu ručníkem a jen z nich vodu vymačkávám. Používám na to podobnou techniku jako potom při foukání. Potom už je jen nechám trošku proschnout volně na vzduchu, aby nebyly úplně mokré, a jde se na foukání.

Během let jsem vyzkoušela nepřeberné množství různých tužidel, sprejů a já nevím čeho na podporu vln. Ale stejně se vždy vrátím k pěnovému tužidlu Loreal Silk and Gloss.

Zkusit můžete také pěnové tužidlo v kombinaci s nějakou modelovací pastou. Ovšem pokud máte jemné vlasy jako já, se stylingovými přípravky bych to nepřeháněla. A držte se toho, že vlnitý vlas potřebuje zejména vlhkost. Vhodné jsou tedy různé modelovací krémy, pasty apod.

Veškeré přípravky do vlasů nanáším tak, že je vmačkávám stejným způsobem, jakým potom vlasy suším. Už tím se vlny podpoří.

A teď k samotnému sušení. Spodní a zadní vlasy foukám v předklonu. Osobně si nejprve opatrně prosuším kořínky vlasů a potom už jen namačkávám. Boční partie vlasů pouze se skloněnou hlavou. Pokud je člověk suší také v předklonu, vlasy po stranách divně trčí.

Je to opravdu velmi snadné a šikovně tato technika nahrazuje sušení vlasů s difuzérem. Na následujících fotkách můžete porovnat, jak vypadají moje vlasy, když je nechám jen volně uschnout a jak vypadají po vymačkání.

Jak už jsem psala, výsledek je tentokrát celkem mizerný. Při dobré konstelaci hvězd se mi vždy dařilo vytvořit parádní kudrny. Osobně už ale tuto úpravu ani moc nepoužívám, protože se mi víc líbí upravenější vlny s pomocí kulmy nebo žehličky. Pokud jste ale zvyklá sušit vlasy přes difuzér nebo chcete vyzkoušet podpoření přirozené vlnitosti vlasů, určitě tuto metodu vyzkoušejte.

 

Jestli se do mačkání pustíte, určitě mi pak dejte vědět, jak se vám dařilo a jaký byl výsledek. Stejně tak budu ráda, když si poradíme dobré přípravky pro vlnité vlasy.

 

 

 

Komentáře: 7

  1. Super. Já bych zase uvítala nějakou úpravu (krom žehlení, které v tomhle počasí stejně nevydrží ani 10 minut) pro vlasy, které se musí minimálně 7x denně rozčesat, aby se na nich neudělaly dredy. Nejlépe něco, co lze vytvořit už večer, protože ráno v 5 za prvé neteče teplá, za druhé nemůžu fénovat a za třetí nefunguju. =D

  2. Až něco podobného objevím, nechám si to patentovat! 😀 Zkuste ale rozcesavat Tengle Teezerem. Vydrží to mnohem delší dobu. A pak občas procisnout i během dne. Mám to same A jinou možnost jsem zatím nenašla…

  3. Ráda bych se podívala, ale mě nejde video spustit. Je chyba na mém přijímači? 🙂
    PS: Poznámka k barvám. Já si na kadeřnici čas našla, ale očividně tentokrát neměla svůj den. Mé přání prosvětlit, ale hlavně nemít vlasy do zrz. Odcházela jsem oravnožo-rezatá, vlasy vysušené a krepaté. Asi to bylo naposledy, co jsem jí svěřila barvení (a to k ní chodím cca 6 let). Teď jen doufám, že se to rychle vymyje a zregeneruje. 🙁

  4. Tak to je zvláštní. Testovala jsem na různých prohlížečích na mobilu i PC a všude mi funguje… Tak teď nevim, co poradit. Možná vyzkoušet ještě také na jiném zařízení nebo v jiném prohlížeči.
    Nefunguje ještě někomu???

  5. Tak to bych hrozně ráda vyzkoušela (ale asi na to nemám nervy), protože jsem si tak na 99% jistá, že bych ti dokázala, že moje totálné rovné vlasy žádnou takovouto mačkací metodou nezvlním 😉 Rovné by nebyly, to uznávám. Ale plážový free look by to taky nebyl 😛

  6. Já jsem si myslela, že chyba bude v mém počítači. Už má svoje roky. 🙂 Vyzkouším video jinde. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..