Střípky z Varů

Několik posledních dní ovládly spoustu módních stránek momentky z tradičního filmového festivalu v Karlových Varech. Možná jste některé také viděli, třeba někteří z vás módu ve Varech sledujete dokonce pozorněji.

Přiznám se, že já do druhé kategorie moc nespadám. Přesto se ke mě pár módních kreací z festivalu dostalo. Nedalo mi to a rozhodla jsem se tu s vámi podělit o to, co mě během letošního ročníku zaujalo nejvíce. Večírků a dalších společenských akcí se na festivalu konalo nespočet, takže bylo rozhodně z čeho vybírat.

Jak je mým dobrým zvykem, vyhnu se kritice. Té si zúčastnění užijí dost na stránkách různých bulvárních plátků. Následovat bude tedy přehled žen, jejichž vzhled mě něčím zaujal.

 

Ledově nádherná Kateřina Kasanová

Tématem jednoho z karlovarských večírků bylo ledové království. Řada účastníků se tedy inspirovala zimou a ledem. Velmi často byly k vidění různé bíle róby, stříbro a ledový lesk. Loňská vítězka soutěže Miss Face (nyní Miss Czech Republic) Kateřina Kasanová na to šla trošku po svém. Hodně oceňuju vzhledem k danému dress codu svéráznou barevnou kombinaci a také velmi efektní makeup.
Od „missek“ se očekává, že budou především krásné a stanou se ozdobou společenských událostí. Katka tohle rozhodně splnila na jedničku.

Kateřina Kasanová (super.cz)

 

Perfektní Andrea Bartošková

Na Andreu Bartoškovou bývá každoročně hodně zaostřeno. Nutno podotknout, že tato dáma vypadá stále báječně a rozhodně může být inspirací nejen ženám jejího věku. Na závěr festivalu vynesla velmi slušivé květované šaty z dílny Daniely Flejšařové a sklidila v nich zasloužený obdiv.

Andrea Bartošková (super.cz)

 

Éterická Jana Plodková

Křehká herečka Jana Plodková ráda sahá po originálních a neotřelých outfitech. Velmi správně dává přednost zejména těm, ve kterých vynikne její křehkost. Étericky působila také v šatech Elisabetty Franchi, které jsou podle mě opravdu krásné. Janě sluší i přes to, že je na ni bronzová barva příliš teplá.

Jana Plodková (expres.cz)

 

Úchvatná Eliška Křenková

Zatím ne příliš známá herečka Eliška Křenková byla na festivalu nespravedlivě zastíněná známějšími kolegyněmi. Přitom její povedené minimalistické plisované šaty mě praštily do očí hned, co jsem ji uviděla. Eliška by možná pro příště potřebovala pouze trošku víc sebevědomí, aby šaty lépe prodala. Ale za mě byla velkou hvězdou festivalu.

Eliška Křenková (super.cz)

 

Hvězdně elegantní Trine Dyrholm

Dánská herečka byla jedním ze zahraničních hostů festivalu. V jednoduchý elegantních šatech vynikla její obdivuhodně štíhlá postava a vnesla na karlovarský červený koberec hvězdný třpyt.

Trine Dyrholm (super.cz)

 

Osobitě okouzlující Alena Mihulová

Herečka Alena Mihulová se dobře obléká snad vždy. Kdykoliv jsem jí poslední dobou viděla na nějaké společenské události, moc jí to slušelo. Alena má hezkou postavu a líbí se mi, že se ji nebála ukázat. Ve Varech oblékla krásné šaty aktuálně velmi populárního dua Poner. Herečka je navíc doplnila originálními brýlemi. Jedinou slabinu bych viděla v trošku odbytém stylingu vlasů a makeupu.

Alena Mihulová (super.cz)

 

Odvážná Kateřina Sokolová

Bývala Miss ČR Kateřina Sokolová se ve Varech ukázala hned několikrát. Nejvíc mě zaujal tento její outfit. Nejenže se mi moc líbí originální fialové skládané mini šaty, ale také mě oslovil účes a líčení Katky, která v tomto stylingu byla téměř k nepoznání.

Kateřina Sokolová (super.cz)

 

K uvedeným modelům se můžete vyjádřit i vy v anketě:

Které damy se vám líbily?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Když to bulvár nedomyslí…

V souvislosti s večírky na karlovarském festivalu bych ráda zmínila ještě jednou věc. Do Varů lidé jezdí z různých důvodů. Někteří kvůli práci, jiní kvůli filmů a někteří hlavně kvůli společenské sebeprezentaci. Mnoho akcí má ve Varech stanovené nějaké téma a očekává se dodržení tematického dress codu. Profesionální „celebrity“ v čele s „modelkami“ a misskami se na tyto události důkladně připravují dlouho dopředu a svoje róby vybírají opravdu pečlivě ve spolupráci se stylisty a svými dvorními návrháři. Proto se nikdy nestane, aby lidé jako Andrea Verešová nesplnili tematický dress code. (I když mezi ně patří i Simona Krainová a ta letos velmi nešťastně roztrhla vybrané šaty na ledovou party a musela obléknout záložní netematické.)

Proti tomu však stojí hosté, kteří přijeli spíše na ty filmy, ale na některý z večírků se rozhodly vyrazit také. Takže se v nevhodném oblečení dostavila třeba herečka Ivana Chýlková. Nechci tyto hosty vyloženě omlouvat, protože na pozvánce určitě daný dress code byl uveden, ale na druhou stranu věřím tomu, že spousta z nich si prostě do Varů veze jedny univerzální šaty a víc to neřeší.

Hodně zastat bych se potom chtěla nešťastnice manželky Matěje Rupperta – Terezy. Tu jeden bulvární plátek veřejně zepsul za výběr fialových šatů na akci s tématem ledového království.

Matěj Ruppert s manželkou Terezou (super.cz)

Jendak ji ve svém článku zařadil mezi „celebrity“, ačkovli Tereza je vlastně úplně obyčejná máma dvou malých dětí, která je sice provdaná za známého zpěváka, ale řeší stejně bězné každodenní starosti jako já nebo vy . A oproti jiným „celebritám“ nemá v závěsu tým stylistů a dvorní návrhářku, která by jí šaty připravovala měsíc dopředu a půjčila jí je jen za děkuji a za to, že je na sobě vynese. Tak snad budou mít dostatek pochopení a empatii s Terezkou alespoň moji čtenáři.

 

Sledovali jste dění ve Varech? Zaujal vás někdo, koho jsem nezmínila? Máte na něco jiný názor než já? Budu se těšit na vaše postřehy v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..