Poznejte, co vám sluší

Každá žena může být krásná. Znáte to pořekadlo? Máte pocit, že je to klišé? Tak já vám říkám, že není a že je to pravda, která by se měla tesat do kamene. 🙂

Všechny můžeme vypadat dobře. „Jen“ musíme vědět, jak na to. Jenže to bývá právě často ten kámen úrazu.

Žena se snaží hezky oblékat, nakupuje si oblečení, čte nejrůznější poučky v módních časopisech, kopíruje outfity z Pinterestu, ale výsledek stále není dobrý. Skříň se jí plní oblečením, které stejně nenosí a každé ráno propadá zoufalství, že nemá co na sebe.

Co s tím?

Je to zdánlivě jednoduché. Stačí si v tom udělat systém a dobře poznat samu sebe. 🙂

Náš osobní styl oblékání

Na prvním místě by pro nás vždy měl být náš osobní styl. Ten je totiž projevem naší osobnosti a toho, jací jsme. Snažte se poznat samu sebe blíž. Přemýšlejte nad tím, v jakém oblečení se cítíte dobře a proč tomu tak je. Podívejte se do své skříně a vytáhněte kousky, které nosíte stále dokola. Co mají společného? Proč je vám v nich dobře?

Naše stylové preference se odvíjí od toho, jaký jsme stylový archetyp. Během let, kdy pomáhám ženám vypadat a cítit se dobře, jsem vypozorovala, že lze osobnosti dělit na devět základních typů. A právě stylové archetypy jsou základem toho, jaké oblečení si vybíráme.

Vybudovat si svůj vlastní, specifický styl oblékání je velmi důležité, pokud se chceme cítit dobře. Pokud se oblečení stane naší druhou kůži, získáme pocit větší sebejistoty ve všech aspektech svého života.


Tvar postavy a vhodné střihy

NEW YORK, NEW YORK – JANUARY 08: Salma Hayek attends The National Board of Review Annual Awards Gala at Cipriani 42nd Street on January 08, 2020 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images for National Board of Review)

Samotný styl však nestačí. Potřebujeme také, aby nám oblečení dobře padlo, zdůrazňovalo žádoucím způsobem křivky našeho těla, zvýraznilo naše přednosti a neupozorňovalo na případné nedostatky. Proto je tolik důležité najít vhodné střihy oblečení, které nosíme.

To, jaké střihy nám budou šlušet, nejvíc ovlivňuje tvar naší postavy a také konkrétní proporce těla. Zjednodušeně můžeme definovat 7 základních typů postavy. Každá jsem ale naprostý originál a je nutné vnímat problematiku střihů velmi individuálně.


Tvar obličeje a vhodný účes

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je tvar-obličeje-1-644x403.jpg.

Stejně jako optikou měříme svoje tělo a oblékáme ho do střihů, které mu lichotí, můžeme z optického hlediska sledovat i náš obličej. Právě tvar obličeje je spolu s rysy v obličeji základem toho, jaký účes nám bude slušet a jaký ne. S pomocí vhodného sestřihu a stylingu vlasů můžeme zjemnit ostré rysy tváře, opticky zeštíhlit obličej nebo odvést pozornost od výrazného nosu.


Barvy a jejich vliv na náš vzhled

Nemalý vliv na náš celkový vzhled mají také barvy, které nosíme. Každý z nás má v obličeji svoji specifickou barevnou charakteristiku, podle které bychom měly vybírat také barvy oblečení, pokud si nechceme zbytečně přidávat věk navíc.

Možná si ještě pamatujete na rozdlení barevných typů podle ročních období, které bylo bylo velmi populární na přelomu tisíciletí. Současná barevná typologie se od té doby ovšem vyvinula a zdokonalila. Dnes existují různé systémy, podle kterých lze svoji přirozenou barevnost určit a naučit se využívat barvy ve svůj prospěch.