Nejčastější dotazy a obavy

Láká vás nabídka mých služeb, ale stále váháte, protože máte nějaké obavy nebo nezodpovězené otázky? Třeba vám pomohou moje odpovědi na nejčastější dotazy a obavy mých klientek. A když ne, napište mi, prosím, na mail hanka@stylunaproti.cz a já vám moc ráda odpovím. 🙂

1. Je potřeba nějaká moje vlastní příprava před konzultací?

Není. Pouze si před konzultací od vás vyžádám nějaké podklady, fotky a požádám vás o informace, které se týkají vás a vašeho dosavadního oblékání.

2. Cítím se hloupě, že se ve svém věku neumím obléknout

Není důvod se kvůli něčemu podobnému cítit hloupě. Každý umí něco jiného! Cit pro módu je do určité míry vrozená dovednost a nikdo nemůže za to, že ji nemá. Stejně jako někdo nemá hudební sluch, někomu dělá potíže matematika a někdo přes veškerou snahu neumí správně použít čárky v souvětí.

Umět se slušivě obléknout není automatické! A také to není vůbec snadné, protože je to ovlivněno řadou aspektů a navíc je nemožné být vůči sobě objektivní. Navíc často do hry vstupuje také prostředí a názory, ve kterých jsme byli vychování nebo zažité předsudky.

Vyhledat služby stylistky je stejně přirozené jako využít služby odborníka pro jiné úkony, které neovládáme (elektrikáře na nefunkční zásuvku, instalatéra na ucpaný sifon, švadlenu na úpravu oblečení nebo třeba psychologa nebo kouče v těžkých životních chvílích).

Já se sice vyznám v oblasti módy, ale zase mi nikdy nešla chemie a nikdy jsem se nenaučila lyžovat. Ano, já sportovec!

Pokud i tak budete cítit ostych, moc ráda vám budu vyprávět historku, jak jsem v Rakousku v Alpách pobavila ve svítivě růžové bundě (ve které mě nebylo možné přehlédnout) celý skiareál v marné snaze sjet kopec… 😀

3. Budu se před tebou stydět svléknout, protože nemám dokonalou postavu

Vím, že část konzultace, kdy si potřebuju prohlédnout vaši postavu, abychom mohly najít vhodné střihy oblečení, je nepříjemná.

Snažím se ale na konzultacích navodit přátelskou atmosféru (a zatím si myslím, že se mi to pokaždé dařilo a s děvčaty jsme si užily spoustu legrace 🙂 ). Navíc přijde na svléknutí řada až ve druhé části konzultace, takže se nejprve poznáme, vy se uvolníte a uvidíte, že to bude úplně v pohodě. A pokud by to pro vás byl opravdu nepřekonatelný problém, vždycky spolu můžeme najít nějaké individuální řešení.

Nicméně „dokonalá postava“ je abstraktní pojem a pro každého znamená něco jiného. Já vaši postavu hodnotit nebudu, pouze se na ni budu dívat „vědeckým pohledem“, abych vám mohla co nejlépe poradit.

Výsledkem této části je navíc to, že se díky vhodným střihům oblečení už nebudete před jinými lidmi stydět za své případné „nedostatky“, které vás trápí. A to za tu chvíli diskomfortu určitě stojí. 🙂

4. Neuvidí moje fotky, které ti posílám, někdo další?

Vaše fotografie si prohlížím na počítači v soukromí svého pracovního koutku a nikdo jiný je tak nemůže vidět. Ochrana vašich osobních dat a fotografií je pro mě absolutní prioritou. Pokud mi pošlete fotografie ve spodním prádle, po konzultaci je ihned smažu z archivu.

5. Opravdu mi pomůžeš najít svůj styl, když jsem ho nenašla já sama?

Troufám si tvrdit, že ano. A pokud nebudete s některou mojí službou spokojená, vždycky máte právo ji reklamovat.

Při hledání vašeho osobního stylu jsem takovým prostředníkem mezi vašimi pocity a praxí. Svým klientkám naslouchám, snažím se je dobře poznat a definovat jejich potřeby. Navíc je svými otázkami navádím k tomu, aby lépe poznaly sebe a svoje preference. Analyzuju, co se jim líbí, proč se jim to líbí, a hledám způsoby, jak to tyto poznatky skloubit s jejich životním stylem. Podoba a definice vašeho osobního stylu vždy vzejde především od vás. Já jsem pro vás jen nástroj, díky kterému svůj styl objevíte. 🙂

6. Nebude těch informací na mě moc? Dokážu je zpracovat?

Samotnou konzultací moje služby nekončí. Samozřejmostí je také moje pokonzultační péče. V první řadě vás přidám do pokonzultační FB skupiny, kde se můžete na cokoliv ptát a vzájemně se s ostatními podporovat. Počítám i s vašimi dotazy v následujících dnech, protože vám ještě nějakou dobu budou docházet určité souvislosti a určitě vyvstanou nové a nové otázky. Během pár dní vám také pošlu výstup z konzultace – „Průvodce mým osobním stylem“, kde budou shrnuty všechny informace, které na konzultaci zazněly.

Nemusíte se tedy bát, že budete po konzultaci vhozena do nákupů jako ryba do vody.

7. Určitě mi vyhodíš půlku skříně a zakážes mi nosit, co mám ráda

Já jsem pouze konzultant. Mojí prací je to, že jiným ženám radím, jak vypadat dobře. Na konzultaci ode mě dostanete různá DOPORUČENÍ. Jak s nimi budete dál nakládat, záleži pouze na vás. 🙂

Ze skříně vám určitě nic vyhazovat nebudu. Maximálně to vyhodíte vy sama, když si uvědomíte, že vám to dobře neslouží.

A zakazovat vám také nic nebudu. Pokud mi ukážete svůj zamilovaný kousek a řeknete, že trváte na tom, že ho chcete nosit, zkusíme spolu najít co nejslušivější možnost, jak ho nosit dál.