Začínáme – první kroky ke kráse

6. 2. 2018

Proč jsem se rozhodla psát módní blog

Nápad na vznik podobného blogu se v mé hlavě zrodil už před delším časem. V dnešní době sice existuje mraky beauty a fashion blogerek, youtuberek  a všelijakých dalších …erek. Nicméně velmi často cílí na ženy, které se o módu a svůj vzhled více zajímají a mají tak určité zkušenosti.Já však denně potkávám dívky a ženy, které evidentně na tomto poli dost válčí. A to zejména samy se sebou. Nedávno jsem si uvědomila, jak moc by mohlo podobným ženám pomoci, kdyby jim někdo poradil. Protože pokud si žena, která do dnešního dne zahrnovala do péče o vzhled pouze ranní rozčesání vlasů (případně stažení do gumičky), namazání obličeje niveou v plechovce a obléknutí co nejpraktičtějšího oblečení, najde na youtube video, kde si zdatná …erka tvoří precizní beach waves, contouring, oční stíny v padesáti odstínech šedi, trendy matnou burgundy rtěnku, lepí si řasy a čaruje s rozjasňovačem, zřejmě svůj zájem zase rychle přehodnotí.

Miami Bialik (comedycentral-hu)

Stejně tak pokud najde blog, který jí bude tvrdit, že si prostě MUSÍ pořídit choker (pro starší ročníky „sametku“, pro ty méně starší ročníky „falešné tetování na krk z Bravíčka“), roztrhané jeansy, overknee kozačky, parku s růžovým kožíškem, workery (traktorky)… jo, začíná to být vtipný, co? Prostě tohle nejsou blogy nebo weby, které by průměrnou českou ženu navedly správným směrem k jejímu krásnějšímu já.

Proč si na to troufám?

Ale abychom si to, dámy, na začátek řádně ujasnily. Já rozhodně nejsem žádná přebornice a specialistka v otázce krásy. Ovšem pro módu a vizáž jsem vždy měla určité nadšení. Troufám si tvrdit, že mám relativně cit pro barvy, jejich kombinování, jsem docela zručná v líčení a úpravě vlasů (ne však těch mých, protože ty se upravit nedají – určitě se těšte na článek o jemných vlasech) a hlavně už díky nějakým těm rokům, kdy se o svůj vzhled zajímám, mám nejedno ponaučení, čemu se vyhnout a na co si dát pozor.

Určitě ode mě nečekejte články, ve kterých vás budu učit, jak si udělat perfektní makeup, jaký trend v oblečení vás nesmí minout a podobně. Spíš bych ráda vytvořila místo, kde si najdou radu a ponaučení začátečnice nebo ženy, které se rozhodly, že se o svůj vzhled začnou více zajímat. Ráda se podělím i o to, kde beru informace ohledně krásy, doporučím vám specializované blogy a weby, které mi něčím pomohly, a určitě uvítám vaše vlastní zkušenosti v komentářích.

Jaká byla moje vlastní cesta ke kráse?

Víte, já mám sice nastudováno dost teorie, ale to neznamená, že jsem v praxi vždy dokonale upravená, vystylovaná a nedopouštím se žádných chyb. Naopak! Proto také ani nechci, aby moje články byly brány jako nějaká dogmata. Spíš jen doporučení, která bych si mnohdy mohla vzít víc k srdci i já.

Sama jsem si během let prošla nejrůznějšími obdobími a změnami. A věřím tomu, že moje cesta ještě nejednou změní směr. Mám za sebou spoustu omylů a přešlapů během dospívání, experimenty s barvou vlasů, hipísácké období, těhotenství, během kterého jsem přibrala na neskutečnou váhu… Bylo toho opravdu hodně, a vše mi něco dalo.

Zlomové období u mě přišlo asi před rokem, kdy jsem si uvědomila, že vůbec nejsem tak elegantní, stylová a trendy, jak jsem si myslela. Začala jsem se totiž místo koukaní do zrcadla fotit (i o tom si něco povíme) a najednou jsem viděla to, co jsem dosud vidět nechtěla. Na fotkách se mi totiž ukázala třicátnice, která si drží styl průměrné intelektuální studentky fildy. Tehdy jsem vyhodila půlku skříně a začala bádat v oblasti vzhledu a vizáže ještě víc.

Změna stylu (polyvore.com)

Proč byste se do toho měly pouštět vy?

Pokud jste našly tento blog a dočetly až sem, znamená to, že asi něco hledáte. Zřejmě cestu nebo způsob, jak na sobě něco změnit, vylepšit, vyladit… Nemá cenu si nalhávat, že vzhled není důležitý. To je taková líbivá fráze, kterou se lidé po léta rádi utěšují. Jenomže ať se nám to líbí nebo ne, vzhled hraje obrovskou roli v mezilidských vztazích. Ovlivňuje první dojem, působení na druhé lidi, ovlivňuje naše sebevědomí a tím pádem i naše vystupování.

Mimochodem i nastávající prince Harryho musela během let projít změnou svého vzhledu a dost na sobě zapracovat. Když se podíváte na fotku Meghan Markle zamlada, vidíte, že ušla také dlouhou cestu k image krásné herecké hvězdy a brzy i členky královské rodiny.

Mladá Meghan Markle vs. Meghan Markle dnes (dailymail.co.uk, cosmopolitan.com)

Ženy mají tendenci být marnivé. Je to v pořádku a je to dobře. Pojďme tedy společně začít hledat cestu k vaší kráse. Pojďmě stylu naproti!

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.