Proč byste se neměla vyhýbat šperkům

4. 5. 2021

Pokud chcete být šik, šperky by se měly stát neodmyslitelnou součástí vašich outfitů. Bez nich to většinou není tak nějak „ono“ a můžeme mít pocit, že nám „něco“ chybí. Šperky nám dodají šmrnc, podtrhnou náš styl a mnohdy mohou být jediným projevem naší osobnosti.

Proto si dnes řekneme víc o důvodech, proč byste se šperkům neměla vyhýbat a pozvu vás na živé vysílání se šperkařkou Petrou Zacpalovou, které proběhne v sobotu 8.5.2021. Více informací najdete na konci článku.

Máte to rádi jednoduché? Přesto na detailech záleží

Máte-li raději jednoduché, střídmější oblečení, o to víc byste měla dát šperkům prostor. Protože i malý, jemný šperk dokáže zázraky. Už jsme si řekli, že bychom měli vnímat náš vzhled jako celek. I když se nám může zdát, že jsou šperky jen drobným detailem, přesto mohou zásadně ovlivnit celkovou podobu našeho vzhledu.

Jak vidíte na koláži, šperky dokáží i velmi jednoduché outfity pozvednout a dodat jim „šťávu“. Někdy nám může posloužit výraznější náhrdelník, jindy jen jemný řetízek na vyplnění výstřihu a jindy výrazné hodinky nebo náramky. Vždy ale mají šperky výrazný efekt.

Projev osobitosti v dress codu

Šperky a další doplňky mohou být často jedinou možností, jak projevit svoji osobnost, pokud v práci máme nastavený nějaký dress code nebo dokonce uniformu. Jestli nechceme úplně splynout s okolím, můžeme svoji osobnost projevit právě kombinací naších oblíbených šperků.

Šperky mohou dotáhnout outfit k pomyslené dokonalosti

Šperky vám také mohou pomoci dotáhnout stylově váš outfit. Mohou být tou pomyslnou třešničkou na dortu, díky které se v outfitu vše hezky spojí dohromady. Když se správně propojí styl oblečení, šperky, doplňky a celkový styling, vznikne krásná harmonie, která působí esteticky a navíc je krásným odrazem vaší osobnosti.

Citová vazba

Šperky mají obrovskou moc vázat na sebe vzpomínky, hlubokou symboliku i cit. Šperk nosíme většinou přímo na kůži a díky tomu je nám blízko. Každý malý „kousek kovu“ se tak může stát nedílnou součástí naší osobnosti a našeho života. Není náhodou, že se šperky od nepaměti v rodinách dětí, že nosíme snubní prstýnky nebo si šperk často věnujeme k životním jubileům. Šperk v sobě může mít velkou sílu a nostalgii.

Když jsem byla malá, babička mi vždy říkala, že po její smrti „podědím“ její zlatý prsten s kamenem tygří oko. Poté, co opravdu odešla, to byla první věc, na kterou jsem myslela. Ne proto, že bych byla chamtivá a toužila po zlatě, ale protože jsem si přála mít prsten co nejdřív u sebe jako památku. A kdykoliv se na něj dnes ve šperkovnici podívám, vybaví se mi spousta vzpomínek.

Živé vysílání s designerkou Petrou Zacpalovou

Pokud chcete o špercích vědět víc, můžete v sobotu 8.5.2021 od 13 hodin sledovat živé vysílání, ve kterém si o špercích budu povídat s designerkou Petrou Zacpalovou, která tvoří pod značkou yo_soy. Video bude dostupné v naší diskuzní FB skupině. Pokud ho nestihnete živě, můžete si ho tam pustit i ze záznamu. 🙂

V živém vysílání se seznámíte blíž s Petřinými šperky, ale také si určitě povíme něco o tom, jak šperky nosit a ukážu vám, jak je nosím já. Pokud byste na mě nebo Peťu měli jakékoliv dotazy, posílejte mi je na mail: hanka@stylunaproti.cz.

Video se šperkařkou Pavlínou Grofovou

Brzy také navšívím v dílně šperkařku Pavlínu Grofovou, jejíž šperky střídám právě s těmi od Petry. Její značka Grofova Design v sobě snoubí originální design, nadčasovost a také poctivou šperkařskou práci. Proto se určitě můžete těšit nejen na tipy, jak Pavlíniny šperky nosit i s praktickými ukázkami, ale také se určitě nakoukneme k ní do dílny, kde krásné šperky vznikají. Já už se rozhodně moc těším. 🙂

Mezitím si můžete na FB ve fotoalbu prohlédnout fotky s inspirací, jak různé šperky nosit.

Zdroj foto: Pinterest.com

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.