Proč byste se neměla vyhýbat šperkům

Pokud chcete být šik, šperky by se měly stát neodmyslitelnou součástí vašich outfitů. Bez nich to většinou není tak nějak “ono” a můžeme mít pocit, že nám “něco” chybí. Šperky nám dodají šmrnc, podtrhnou náš styl a mnohdy mohou být jediným projevem naší osobnosti.

Proto si dnes řekneme víc o důvodech, proč byste se šperkům neměla vyhýbat a pozvu vás na živé vysílání se šperkařkou Petrou Zacpalovou, které proběhne v sobotu 8.5.2021. Více informací najdete na konci článku.

Máte to rádi jednoduché? Přesto na detailech záleží

Máte-li raději jednoduché, střídmější oblečení, o to víc byste měla dát šperkům prostor. Protože i malý, jemný šperk dokáže zázraky. Už jsme si řekli, že bychom měli vnímat náš vzhled jako celek. I když se nám může zdát, že jsou šperky jen drobným detailem, přesto mohou zásadně ovlivnit celkovou podobu našeho vzhledu.

Jak šperk dokáže dodat jiskru jednoduchým outfitům

Jak vidíte na koláži, šperky dokáží i velmi jednoduché outfity pozvednout a dodat jim “šťávu”. Někdy nám může posloužit výraznější náhrdelník, jindy jen jemný řetízek na vyplnění výstřihu a jindy výrazné hodinky nebo náramky. Vždy ale mají šperky výrazný efekt.

Projev osobitosti v dress codu

Šperky a další doplňky mohou být často jedinou možností, jak projevit svoji osobnost, pokud v práci máme nastavený nějaký dress code nebo dokonce uniformu. Jestli nechceme úplně splynout s okolím, můžeme svoji osobnost projevit právě kombinací naších oblíbených šperků.

Projev osobnosti v dresscodu

Šperky mohou dotáhnout outfit k pomyslené dokonalosti

Šperky vám také mohou pomoci dotáhnout stylově váš outfit. Mohou být tou pomyslnou třešničkou na dortu, díky které se v outfitu vše hezky spojí dohromady. Když se správně propojí styl oblečení, šperky, doplňky a celkový styling, vznikne krásná harmonie, která působí esteticky a navíc je krásným odrazem vaší osobnosti.

Stylové dotažení outfitů s pomocí šperků

Citová vazba

Šperky mají obrovskou moc vázat na sebe vzpomínky, hlubokou symboliku i cit. Šperk nosíme většinou přímo na kůži a díky tomu je nám blízko. Každý malý “kousek kovu” se tak může stát nedílnou součástí naší osobnosti a našeho života. Není náhodou, že se šperky od nepaměti v rodinách dětí, že nosíme snubní prstýnky nebo si šperk často věnujeme k životním jubileům. Šperk v sobě může mít velkou sílu a nostalgii.

Když jsem byla malá, babička mi vždy říkala, že po její smrti “podědím” její zlatý prsten s kamenem tygří oko. Poté, co opravdu odešla, to byla první věc, na kterou jsem myslela. Ne proto, že bych byla chamtivá a toužila po zlatě, ale protože jsem si přála mít prsten co nejdřív u sebe jako památku. A kdykoliv se na něj dnes ve šperkovnici podívám, vybaví se mi spousta vzpomínek.

Živé vysílání s designerkou Petrou Zacpalovou

Pokud chcete o špercích vědět víc, můžete v sobotu 8.5.2021 od 13 hodin sledovat živé vysílání, ve kterém si o špercích budu povídat s designerkou Petrou Zacpalovou, která tvoří pod značkou yo_soy. Video bude dostupné v naší diskuzní FB skupině. Pokud ho nestihnete živě, můžete si ho tam pustit i ze záznamu. 🙂

V živém vysílání se seznámíte blíž s Petřinými šperky, ale také si určitě povíme něco o tom, jak šperky nosit a ukážu vám, jak je nosím já. Pokud byste na mě nebo Peťu měli jakékoliv dotazy, posílejte mi je na mail: hanka@stylunaproti.cz.

Jak nosím šperky yo_soy

Video se šperkařkou Pavlínou Grofovou

Brzy také navšívím v dílně šperkařku Pavlínu Grofovou, jejíž šperky střídám právě s těmi od Petry. Její značka Grofova Design v sobě snoubí originální design, nadčasovost a také poctivou šperkařskou práci. Proto se určitě můžete těšit nejen na tipy, jak Pavlíniny šperky nosit i s praktickými ukázkami, ale také se určitě nakoukneme k ní do dílny, kde krásné šperky vznikají. Já už se rozhodně moc těším. 🙂

Moje sbírka šperků Grofova Design

Mezitím si můžete na FB ve fotoalbu prohlédnout fotky s inspirací, jak různé šperky nosit.

Zdroj foto: Pinterest.com