7. výzva: Najdi si svůj vzor

25. 9. 2018

Mít nějaký svůj vzor nebo idol není občas na škodu. Samozřejmě nemyslím zbožné obdivování naší modly, jak to většina z nás dělala během puberty. Ale každá z nás by si měla najít nějakou slavnější ženu, která nám poslouží jako inspirace. A může jich samozřejmě být víc.

Třeba už někoho takového máte a třeba jste nad tím dodnes ani moc nepřemýšlela. Dnes tedy máte za úkol najít alespoň jednu zajímavou ženu, která je vaší inspirací, a jejíž styl si trochu blíže prohlédnete třeba na fotkách. Potom si určete, co přesně se vám na ní líbí a co všechno byste od ní mohla obkoukat. Samozřejmě mějte stále na mysli, že každá z nás je originál a nemá cenu někoho slepě kopírovat. Je to spíš o drobných detailech.

Tohle téma jsem načala už v článku o Tesse Virtue. Osobně sleduji hned několik známých osobností a od každé z nich si beru něco. Navíc pokud má některá z mých inspirací podobný styl jako já, často u ní vidím něco, co mi pomůže při vymýšlení mých vlastních outfitů.

 

Jak to mám já

Už jsem předesílala, že bych vás v budoucnu ráda seznámila s některými slavnými ženami, které jsou mojí inspirací. Tessa Virtue byla první z nich. Na ní nejvíce obdivuju její skvělou formu a to, že je vždy a za všech okolností upravená. Zejména dbá na upravené vlasy. To bych si přála umět a kdykoliv mám líný den, kdy se mi nic nechce, vzpomenu si na ni a na to, jak dobře vypadá třeba i na tréninku.

Mým největším vzorem nejen v oblasti vzhledu je ale Cate Blanchett. O té určitě napíšu hodně obsáhlý článek. Někdy si trošku neskromně říkám, že je to takové moje známější a charizmatičtější druhé já. 🙂 Zároveň je stejně jako já světlý typ (byť v maličko jiné barevné škále než já), takže se docela často učím i z nějakých jejích „chyb“. Na stylu Cate si cením zejména toho, že je velmi elegantní, upřednostňuje minimalismus, a přesto jejímu oblečení nechybí ležérnost, nápad a hlavně osobitost.

Cate Blanchett

 

Na Helen Mirren zase neskutečně obdivuji její mladistvost. Málokdo si dokáže udržet štíhlou postavu a hravý styl oblékaní tak dlouho jako ona. Vím jistě, že bych si přála vypadat v důchodovém věku jako Helen.

Helen Mirren

 

Člověku se také vyplatí, pokud najde někoho se stejnou nebo hodně podobnou barevností. Pro mě je to Jennifer Morrison. Toho, že je mi Jennifer barevně hodně blízká, jsem si všimla poměrně rychle. Dokonce za sebou obě máme experimenty s tmavými vlasy a mělo to na nás hodně podobný efekt. Máme dokonce i téměř stejně zbarvené oči. Proto se na její fotografie dívám často a snažím se zaměřovat na to, jak na ni různé barvy působí.

Jennifer Morrison

 

Inspiraci čerpám i od mnoha dalších. Tyto čtyři jsou pro mě ale takové stěžejní. A ač by se mohlo zdát, že jsou každá úplně jiná, ve finále člověk zjistí, že se nějaké ty společné rysy přeci jen najdou. A že to na vás třeba i něco prozradí.

 

Našli jste svůj vzor? Dokážete určit, co na svém idolu obdivujete? Pojďme to probrat v komentářích.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.