Tři důležité kroky k vlastnímu osobnímu stylu

10. 3. 2022

Náš osobní styl jednoduše mluví za nás. Aniž bychom něco říkali, sdělujeme svému okolí svým vzhledem spoustu informací. Proto je dobré mít tato sdělení pod kontrolou a ujasnit si, co vlastně chceme sdělovat. Máme-li být pro okolí opravdu autentičtí a působit na něj dobře, měl by náš vzhled odrážet to, kdo jsme. Způsobů, jak svůj osobní styl najít a definovat je mnoho. Na začátek vám povím tři zásadní kroky k tomu, abyste ho našla. Když se jich budete držet, budete mít jistotu, že jste při hledání svého stylu vyrazila správným směrem, a hlavně se hned budete cítit líp.

1. Buďte sama sebou

Osobní styl je vždy postaven na naší osobnosti. Proto je potřeba se přijmout a především vzít za své myšlenku, že jsme dobří přesně takoví, jací jsme – se všemi svými klady i zápory, se vším, co umíme nebo neumíme. Jedině tak dokážeme svoji osobnost promítnout také do našeho vzhledu. Základními stavebními kameny jsou totiž věci, které se nám líbí. A my potom nepochybujeme o tom, jestli je správné, že se nám líbí.

Vzhled člověka a jeho nitro jsou dvě důležité věci. Náš charakter by měl hrát samozřejmě prim, ale pokud je pro nás tak důležité, aby ho ostatní viděli a vnímali, proč ho také nepromítnout do svého vzhledu. Navíc pokud se nebudete oblékat v souladu se svojí osobností, budete vlastně chodit po ulici s pocitem, že jste uvězněná v cizích šatech. Zkrátka to nikdy nebudete vizuálně vy. Tak se ani nebudete cítit dobře. A my už víme, že kdo se necítí dobře, nemůže dobře ani vypadat.

2. Do ničeho se nenuťte

Máte-li se cítit dobře, musíte být přesvědčená o tom, že nosíte věci, které nosit chcete. Nikdy byste se tak neměla do ničeho nutit. I když vám někdo doporučí třeba výraznou rtěnku, nenoste ji, pokud máte pocit, že už je to na vás moc. Pokud byste podle nějakých pouček měla nosit určitý střih oblečení, ale vám se příčí a mnohem lépe se cítite v jiném, nenuťte se do toho. Najděte raději způsob, jak svoje oblíbené kousky nosit slušivě.

Samozřejmě neuškodí, pokud člověk občas zkouší nové věci a dá šanci i tomu, co si myslel, že třeba nikdy neoblékne. Ale to by se mělo dít až ve chvíli, kdy máme vybudovaný svůj styl a funkční základ šatníku.

3. Dejte na svůj instinkt

Snažíte se na sobě pracovat, čtete různé módní blogy, doporučení, poučky, hltáte informace… A když potom nakupujete oblečení, nebo se ráno oblékáte, snažíte se všechny nabyté informace uplatnit. To je samozřejmě skvělé, ale nezapomínejte také na svůj instinkt. Jestli jsem si na konzultacích se svými klientkami něco potvrdila, tak to, že my ženy máme výborný instinkt. I v módě. Možná máte pocit, že módě příliš nerozumíte, nechápete různé souvislosti a už vůbec nerozumíte tomu, proč vám něco sluší a něco ne. Ale rozhodně většinou moc dobře poznáte, že něco vypadá dobře a něco už ne. Váš instinkt vám radí dobře. A pokud se ho rozhodnete ignorovat a uvěříte spíš všech těm poučkám a radám, vede to většinou k jediné věci. Váš instinkt na vás začne zoufale křičet a projeví se to tak, že vy jste celý den v těch šatech, co by vám měly tak strašně slušet, nervózní a vůbec si to neužíváte. Zkuste ho tedy někdy raději poslechnout. Myslí to s vámi dobře. 🙂

Našla jste už svůj osobní styl? Nebo stále tápete? Přijďte si o tom s námi povídat do FB skupiny.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.