Falešné neutrální barvy: skrytá pohroma v šatníku

18. 7. 2023

Bez neutrálních barev není možné vybudovat si funkční a variabilní šatník! Často jsou však mezi neutrály mylně zařazované odstíny, které tam vůbec nepatří. A bohužel mohou v šatníku napáchat spoustu škody! Proto ti dnes ukážu, na které falešné neutrály si dávat pozor a proč.

Neutrální barvy – elegance a sofistikovanost

Neutrální barvy jsou základním stavebním kamenem pro každý šatník. Pokud nechceme, aby nám skříň praskala ve švech a toužíme po variabilitě našeho oblečení, bez neutrálních barev to jednoduše nepůjde. Jsou to jediné barvy, které je možné zkombinovat naprosto se vším. S žádnou barvou se nebudou prát a nedá se s nimi nic zkazit.

Navíc působí elegantně, sofistikovaně a často šikovně kamuflují nižší kvalitu oblečení.

Neutrální barvy

Když neutrál není neutrál

Občas se ovšem pod pojmem neutrální barvy schovávají i odstíny, které třeba z neutrálů vycházejí, ale neutrální už nejsou. Je to například koňaková, hnědá, taupe, nebo třeba kamenná šeď, apod. To už jsou odstíny, které mají nádech určité barvy a tím pádem ne se všemi odstíny fungují dobře, i když se stále dobře kombinují. Problém už ale může nastat u sytosti nebo teploty barvy, se kterou je kombinujeme. Nositelné jsou a mohou jako neutrál v outfitu posloužit, ale už to nebudeme mít tak snadné.

Falešné neutrální barvy

 

Stejně tak bývají mezi neutrály mylně zařazovány odstíny, které jsou v podstatě jen tlumenými barvami – khaki, vínová, navy modrá, apod.

Se všemi zmíněnými odstíny už musíme pracovat stejně jako s jinými barvami a pokud je chceme sladit, musíme vědět, co děláme.

 

Použití falešného neutrálu X použití skutečného neutrálu

 

Dej si tedy pozor na to, jaké barvy si pouštíš do šatníku v domění, že se jedná o neutrální barvy. Pokud chceš v barvách vypadat dobře a být šik, není dobré je podceňovat. 🙂

 

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Definuj jednoduše základ svého stylu

Definuj jednoduše základ svého stylu

Hledáš svůj styl? Nevíš, na čem stavět svůj šatník? Máš pocit, že se ti líbí všechno a nic? Tak pojď začít hezky od začátku a popořadě. 🙂 V dnešním článku ti ukážu, jak si definovat to, na čem se tvůj styl zakládá. Právě to je na úplném začátku to nejdůležitější....

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.